فهرست
افشاگری: مربی گفت اگر جادوگر نباشد، من هم نیستم
افشاگری: مربی گفت اگر جادوگر نباشد، من هم نیستم

افشاگری: مربی گفت اگر جادوگر نباشد، من هم نیستم

آی اسپورت – برنامه دوشنبه‌شب نود بدون شك یكی از جنجالی‌ترین برنامه‌های چند سال اخیر بود كه به صورت مفصل به بحث جادوگری در فوتبال ایران پرداخت. جالب اینجا است كه بازیكنان سابق تیم‌های پاس و سایپا در مورد ارتباط مربیانشان با جادوگر صحبت كردند كه حرف‌های آنها تكان دهنده بود. همین موضوع باعث شد تا روز گذشته با خداداد عزیزی صحبت كنیم. او حرف‌هایی زد كه در نوع خودش قابل تامل بود.

از بحث جادو اطلاع نداشتیم

از خداداد در مورد مصاحبه‌های برخی از بازیكنان پاس در برنامه نود سوال می‌كنیم كه او حرف‌هایش را اینگونه آغاز می‌كند: وقتی خیلی از بازیكنان در این خصوص صحبت می‌كنند یعنی اینكه آن حرف‌ها صحت دارد. فقط یك نفر حرف نزد كه مثلا بگوییم با مربی خصومت شخصی داشته است. ما سالی كه با پاس قهرمان شدیم اصلا از بحث جادو و جادوگر اطلاعی نداشتیم و بعدها خیلی چیزها را فهمیدیم. یادم می‌آید كه در آن سال در 5 بازی آخر برای هر برد یك میلیون و دویست هزار تومان پاداش می‌گرفتیم كه پول كمی نبود.به هر حال نیروی انتظامی دوست داشت كه پاس قهرمان شود. بعد از هر بازی كه پاداش می‌گرفتیم آقای مربی از ما 100 یا 200 تومان می‌گرفت و می‌گفت كه این پول در راه خیر خرج می‌شود.

آجورلو می تواند شهادت بدهد

از خداداد می پرسیم كه در نهایت كجا متوجه شدید كه این مربی با جادوگر در ارتباط است كه او می‌گوید: من چند بار به آقای مربی پول دادم و اصلا نپرسیدم كه پول را به چه كسی می‌دهد. تا اینكه فصل تمام شد و ما قهرمان شدیم. آقای الف.الف به مربی ما گفته بود كه باید با من قرارداد امضا كنی تا روی نیمكت بنشینم چون دیگر نمی‌خواهم از روی سكوها كارم را انجام دهم. آقای آجورلو می‌تواند در مورد همه حرف‌های من شهادت بدهد كه راست می‌گویم یا دروغ. آقای آجورلو انسان متدینی است و آن زمان در مورد این خواسته مربی مقاومت كرد و گفت كه هرگز چنین كاری نخواهد كرد. آقای مربی هم حتی گفت كه اگر الف. الف روی نیمكت نباشد من هم از این تیم می‌روم. یادم می‌آید كه من به آقای مربی گفتم كه من، برهانی، بیاتی‌نیا و نكونام بالای 40 گل برای پاس زده‌ایم، حالا چطور این جادوگر اداعا می‌كند كه تیم را قهرمان كرده است؟ اعتماد به نفس آن آقا بیشتر از ما بود.

نظر مربی را عوض كردم

خداداد حرف‌هایش را اینطور ادامه می‌دهد: بعد از اینكه مربی می‌خواست از پاس برود من نظر او را عوض كردم. به آقای مربی گفتم كه بحث مربیگری در آسیا، احتمال موفقیت‌های بیشتر و 100 میلیون تومان پول مطرح است كه باشگاه می‌خواست برای فصل بعد به او بدهد. او قانع شد كه كارش را ادامه دهد و انصافا آقای آجورلو هم پای حرفش ایستاد و جادوگر را از تیم دور كرد. الف.الف هم گفته بود كه نمی‌گذارد پاس نتیجه بگیرد تا زمانیكه آقای مربی را عوض كنند. ما هم نتیجه نگرفتیم و ظاهرا آقای مربی هم به حرف الف.الف اعتقاد داشت كه گفته بود او نتیجه نخواهد گرفت.

ماجرای بازی نكردن بیاتی‌نیا

خداداد ماجرای جالب و عجیبی را تعریف می‌كند: سالی كه قهرمان شدیم، در آخرین بازی با استقلال اهواز بازی داشتیم كه 5 گل زدیم. آن زمان بیاتی‌نیا بازیكن آماده تیم ما بود كه در بازی‌های گذشته خوب گل زده بود. محسن كمی هم عصبی بود، یادم می‌آید آقای مربی قبل از بازی به من گفت كه از تو كاری می‌خواهم كه باید انجام بدهی. او به من گفت كه سعی كن بیاتی‌نیا را آرام كنی چون می‌خواهم او را روی نیمكت بگذارم و از بهرام اسماعیلی استفاده كنم. اسماعیلی هم در آن زمان به دلیل مصدومیت چند هفته بازی نكرده بود و من به مربی گفتم كه قصد دخالت در كار شمكا را ندارم اما این منطقی نیست كه یك مهاجم آماده روی نیمكت بنشیند و مهاجمی كه چند هفته بازی نكرده است در این بازی حساس به میدان برود. آقای مربی به من گفت كه بعد از 20 دقیقه بیاتی‌نیا را به بازی می‌آورم اما طبیعتا نیمكت‌نشینی او منطقی نبود. من این موضوع را به غلامپور و چند نفر دیگر گفتم كه همگی تعجب كردند. من بلافاصله به اقای آجورلو زنگ زدم و این ماجرا را گفتم.او می‌خواست به نماز جماعت برود كه برگشت. ما طبیعتا با نیمكت‌نشینی بیاتی‌نیا مخالف بودیم ولی اقای مربی گفت یا باید اسماعیلی بازی كند یا من همین الان از تیم می‌روم. در نهایت اسماعیلی بازی كرد و در دقیقه 20 هم بیرون آمد و محسن وارد زمین شد.

 ماجرای دیدار با الف.الف

خداداد در قسمت دیگری از حرف‌هایش می‌گوید: آقای مربی به من گفت كه من نتوانستم آجورلو را برای قرارداد بستن با الف.الف قانع كنم و تو با او صحبت كن تا شاید راضی شود.  در نهایت آقای آجورلو هم او را دیده بود. او از جادوگر پرسیده بود كه چه كاری انجام می‌دهد و الف.الف هم گفته بود كه یك لشگر دارد كه ان را روی حریفان می‌فرستد تا خسته شوند. مدیرعامل پاس هم گفته بود كه اعتقادهای مذهبی من قوی است و چنین كارهایی را انجام نمی‌دهم.

نام مادر را می‌خواهند چكار؟

عزیزی می‌گوید: الان دیگر مربیان دنبال نام مادر بازیكنان هستند، آنها نام مادر را می‌خواهند چكار؟ اگر نام خواهر بازیكنان را بخواند شاید منطقی‌تر باشد چون حداقل در اینصورت می توانیم بگوییم شاید هدفشان ازدواج است! الان مربیان بازیكنان را از دود می‌پرانند، كمیته اخلاق به جای گیر دادن به قلیون و موی بازیكنان باید به سحر و جادو، زدو بند در فوتبال، دلالی و ... رسیدگی كند.

فردوسی پور چرا اسم نبود؟

خداداد از عادل هم انتقاد می‌كند: عادل در برنامه دوشنبه شب به بحث جادوگری پرداخت اما چرا اشاره‌ای به اسم آنهاییكه دنبال جادو می‌روند نكرد؟ چرا روی اسم مربیان صدای «بیب» می‌گذاشت؟! بالاخره ما باید بدانیم چه كسانی از این كارها می‌كنند، مردم هم باید بدانند. من به آقای مربی گفتم این كارها از شما بعید است. چطور می‌شود كه این مربی 25 سال مدام تیم گرفته است. این عیب ندارد كه بدون تیم نمی‌ماند اما چرا باید سراغ این كارها برود؟ آیا یك مومن باید به جادوگر اعتقاد داشته باشد؟

می‌دانم كی سراغ جادوگر می‌رود؟

خداداد ادامه می‌دهد: من می‌دانم دقیقا آقای مربی چه زمانی سرغ جادوگر می‌رود. او خیلی تلاش كرد تا در این سال‌ها با الف.الف ارتباط نداشته باشد ولی هر وقت نتیجه نگرفت به سمت این جادوگر رفت. متاسفانه برخی خوداشن را مربیان علم گرا می‌دانند اما به سمت جادوگر می‌روند. جالب است می‌‌آیند و در تلویزیون بازی‌های رئال و بارسا را آنالیز می‌كنند. آنها دیالیز هم نمی‌كنند چه برسد به آنالیز! من مدت ها پیش این چیزها را به فردوسی‌پور گفتم ولی او در برنامه اسمی از آنها نیاورد و روی اسمشان صدای بیب گذاشت.

 

همشهری ورزشی

۲ ۸  
آی اسپورت
2017-11-15 10:51:00
نظر دهید

۸ نظر
بهزاد
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۱۱:۱۲
به لجن کشیدن مجید جلالی رو. رفقای مایلی کهن هستن دیگه از این بهتر نمیشن. جالبه از کی روش انتقاد میکنن خودشون میرن میشاشن تو دروازه حریف.
۹ ۱
علی
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۱۳
جالبه ردپای جادوگرها الان در تیم ترا...ور هم دیده میشه! احتمالا با جادو و جنبل امید عالیشاه و نوراللهی را وسوسه کردند!?
۳
فروبی
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۱۱:۱۶
دمت گرم
۳
محمد یوسفی
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۱۱:۲۹
به به آقا مجید جلالی هم بله ایشان با جا دوگر سز کار دارد واقعا اگر من اشتباه میکنم یکی بگه اگرمدیر سیاه جامگان محروم شده مجید کامپیوتر هم باید محروم بشه
۵
ویلی
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۱۳
اون تیم پرستاره که آجرلو به زور سرباز گیری و تهدید و قراردادای سنگین جمع کرده بود و دست جلالی افتاده بود دیگه لشکر اجنه و اورگ و زامبی لازم نداشت بیاد کمکش....نکیسا، رودباریان، منیعی ، کوشکی، شکوری، نصرتی، پژمان جمشیدی، نکونام، برهانی ، بیاتی نیا، خداداد....
۱
جادوی فوتبال ایران
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۱۹
من گفتم چرا پیکان این روزها نتیجه میگیره و پرسپولیس هم برد تو نگو با جادوگر اینکارو کرد فوتبال ایران مسخره ترین و مضخرفترین فوتبال جهانه
۱
آرش
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۱۵:۴۶
نکته ی جالب این مصاحبه آنجاست که آقای عزیزی گله میکنه که چرا فردوسی پور از مربیانی که با به اصطلاح جادوگر در ارتباطند اسمی نمی برد ولی خودش از اول تا آخر مصاحبه میگه "آقای مربی"!!!!
۵
مهدی
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۱۸:۵۰
یه عده زخم خورده جلالیمثل خداداد تو دوران بازیشون که بهشون باج نمیداد دارن این چرت و پرتها رو میگن. جلالی سال 1380 مدرک a اسیا رو گرفته بود چیزی که برای همه مربی های اون دوره خواب و رویا بود.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر