فهرست
انقلاب قلابی زیدان؛ کلاهی که بر سر رئال رفت
انقلاب قلابی زیدان؛ کلاهی که بر سر رئال رفت

انقلاب قلابی زیدان؛ کلاهی که بر سر رئال رفت

آی اسپورت - رئال مادرید در هفته دوم لالیگا با همان خط حمله ای که 5 سال پیش در آنوئتا برابر سوسیداد قرار گرفت، به میدان رفت. مصدومیت ادن هازارد و نیمکت نشینی وینیسیوس باعث شد تا خط حمله رئال دقیقا همانی باشد که سال 2014 در زمین سوسیداد به میدان رفت. تیمی که مربیگری اش را آنچلوتی برعهده داشت و در آن بازی با وجود اینکه ابتدا 0-2 پیش افتاد، در نهایت 4-2 بازنده شد. این نشان می دهد که ترکیب اصلی رئال در تمام این سال ها چه تغییرات اندکی داشته است. هفته قبل برابر سلتاویگو هم ترکیب رئال تکراری و مشابه فصول گذشته بود.

31 آگوست 2014 در شکست 4-2 از سوسیداد، کریستیانو رونالدو به دلیل خستگی ناشی از حضور در مراسم بهترین های یوفا به سن سباستین سفر نکرد. رئال با گل های راموس و گرت بیل پیش افتاد ولی سپس 4 گل دریافت کرد و بازنده شد. ترکیب خط حمله رئال را خامس، کریم بنزما و گرت بیل تشکیل می دادند در حالی که در میانه زمین، ایسکو، تونی کروس و مودریچ حضور داشتند. از این سه نفر، کروس و ایسکو شب گذشته برابر وایادولید هم در میدان بودند ولی مودریچ محروم بود.

5 سال بعد در برنابئو، هواداران رئال که ناراضی از فصل گذشته و با انگیزه مشاهده یک ترکیب متفاوت به برنابئو آمده بودند، همان بازیکنان تکراری را در زمین دیدند و تنها بازگشت خامس پس از دو سال باعث شور و شوق شان شد. دنی کارواخال، مارسلو و راموس نیز مثل تیم 5 سال پیش در ترکیب رئال حاضر بودند. فقط کاسیاس، په په و لوکا مودریچ تفاوت ها نسبت به تیم 5 سال پیش در آنوئتا بودند. رئال در آن فصل بدون جام به کار خود پایان داد. در همان فصل و بازی برگشت برابر سوسیداد نیز 9 بازیکن ترکیب اصلی رئال، مشابه ترکیب شب گذشته بودند. تفاوت تنها در کاسیاس و ایارامندی است.

فصل جاری رئال بازیکنانی مثل ادن هازارد، مندی، یوویچ، رودریگو و میلیتائو را به خدمت گرفته است و به جز هازارد، دیگران همگی بازیکنان ذخیره هستند. یوویچ ذخیره بنزماست، مندی ذخیره مارسلو است، میلیتائو ذخیره واران و رودریگو هم برای تیم دوم باشگاه بازی می کند. این در حالی است که زیدان چند ماه پیش و پس از بازگشت خود به رئال، وعده یک انقلاب اساسی در رئال را داده بود. انقلابی که به نظر قلابی بود؛ مگر اینکه در فاصله هشت روز تا پایان نقل و انتقالات، شاهد جذب نیمار و نیز یک هافبک باکیفیت و فیکس باشیم.

     
آی اسپورت
2019-08-25 18:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر