فهرست
پایان سکوت مسعود؛ مجبور شدیم با مکابی بازی کنیم
پایان سکوت مسعود؛ مجبور شدیم با مکابی بازی کنیم

پایان سکوت مسعود؛ مجبور شدیم با مکابی بازی کنیم

آی اسپورت – بعد از مدت‌ها سکوت، مسعود شجاعی هافبک فعلی آ.ا. ک و سابق پانیونیوس درباره بازی جنجال برانگیز در پانیونیوس و مکابی رژیم صهیونیستی توضیح داد. اتفاقی که باعث شد او از تیم ملی ایران هم دور شود. او در مصاحبه با روزنامه «ال پایس» در این باره توضیحاتی داده.

-باشگاه پانیونیوس می‌دانست که قوانین ایران به ما این اجازه را نمی‌دهد که مقابل تیم‌هایی از رژیم صهیونیستی بازی کنیم، اما آنها ما را مجبور به این کار کردند. آنها فکر می‌کردند ترکیب تیم‌شان به اندازه‌ای خوب نیست که بتوانند در خانه حریف به میدان بروند. پانیونیوس بازی رفت را 2 بر صفر باخته بود و سرمربی تیم (میچالیس گریجوریو) از من و احسان حاج‌صفی خواست بازی کنیم. وقتی به او گفتیم که ما در بازی رفت هم بازی نکردیم و در این بازی هم نمی‌توانیم بازی کنیم، سرمربی در پاسخ به ما گفت که ما تیم یونانی و در لیگ اروپا هستیم، نه تیم ایرانی. سرمربی به ما گفت که اگر بازی نکنید عواقب بدی در انتظارتان است.

-اگر پانیونیوس جواز حضور در دور بعد رقابت‌های لیگ اروپا را کسب می‌کرد، از سوی یوفا 4 یا 5 میلیون یورو پاداش دریافت می‌کرد که این رقم برای آنها مبلغ زیادی بود. آنها به ما گفتند که با شما قرارداد امضا کرده‌ایم که در چنین بازی‌هایی برای‌مان بازی کنید. اگر باشگاه پانیونیوس من را برای رد بازی به دلایل سیاسی محکوم می‌کرد، راه فراری نداشتیم و اتحادیه فوتبال اروپا حداقل یک سال ما را محروم می‌کرد.

-شب قبل از بازی سعی کردم با ایران تماس بگیرم. حتی صبح روز بعد زود از خواب بیدار شدم تا شاید بتوانم با کسی در فدراسیون فوتبال ایران تلفنی صحبت و راه‌حلی برای این مشکل پیدا کنم، اما کسی از فدراسیون پاسخگوی من نبود. در 38 سال اخیر هیچ ورزشکار ایرانی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی رقابت نکرده است. من و حاج‌صفی پس از 38 سال اولین ورزشکاران ایرانی بودیم که این کار را کردیم، احسان به تیم ملی بازگشت، اما من نتوانستم به تیم ملی بازگردم.

شجاعی: می‌خواهم به تیم ملی برگردم

این روزنامه اسپانیایی نوشت: «محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش و جوانان ایران پس بازی این دو فوتبالیست ایرانی برای پانیونیوس مقابل نماینده رژیم صهیونیستی گفته بود که مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی دیگر به تیم ملی ایران دعوت نخواهند شد، اما حاج‌صفی پس از اینکه در حساب کاربری‌اش در شبکه اجتماعی «اینستاگرام» ابراز پشیمانی کرد، بار دیگر به تیم ملی دعوت شد. کی‌روش هم پیام فدراسیون را به مسعود فرستاد و به او پیشنهاد کرد تا از طریق اینستاگرام عذرخواهی کند، اما او برای این کار متقاعد نشد.»

مسعود شجاعی در حالی که گریه کرد، گفت: «سوء‌تفاهم شده بود. من قراردادی حرفه‌ای با پانیونیوس داشتم و حالا با تیم آاِک قرارداد دارم. 12 سال خارج از ایران بازی کرده‌ و 13 سال عضو تیم ملی کشورم بوده‌ام و هیچگاه نخواسته‌ام که فیلم بازی کنم. من هیچ‌گاه نگفته‌ام که "من مسعود هستم!" برای من افتخاری است که بار دیگر پیراهن ایران را به تن کنم. می‌خواهم به تیم ملی کشورم بازگردم. نه‌تنها کی‌روش، بلکه بازیکنان تیم ملی و فدراسیون فوتبال علاقه زیادی به من دارند. به لحاظ فیزیکی و روحی آماده رفتن به جام جهانی هستم.»

۱۷ ۴  
آی اسپورت
2018-01-07 10:27:00
نظر دهید

۴ نظر
Kean
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۲۸
دیگه دیر شده،اینا هم راضی بشن دیگه کی روش راضی نمیشه،چون حرفشو گوش ندادی،کی روش رو خوب باید شناخته باشی،جام جهانی بای بای آقای شجاعی
۵
علی زارع
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۳۷
شرافتت بیشتر از اینا می ارزه مسعود عزیز.
پاشا
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۰۱
تو اسمت تو تاریخ ثبت میشه. خیلی فراتر از یک جام جهانی که با پارک اتوبوس دم دروازه بتونیم نهایتش یک مساوی بگیریم.
مهرداد
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۲۵
مسعودجان شما با این سن و سال بری جام جهانی فقط جای یه جوونو پر میکنی


بوفون و زیدان و امثالهم هم اسطوره و استثناهای فوتبال هستند که تا سنین بالا جام جهانی رو تجربه کردند

شما که دوبار رفتی جام جهانی الان که سنت رفته بالا اجازه بده لااقل یه جوون دیگه هم این فرصتو پیدا کنه تا از جام جهانی فرصت دیده شدن پیدا کنه
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر