فهرست
کارشناسی روز؛ فقط شفر درگیر یکنواختی نشده!
کارشناسی روز؛ فقط شفر درگیر یکنواختی نشده!

کارشناسی روز؛ فقط شفر درگیر یکنواختی نشده!

آی اسپورت – سال گذشته بود که جلال چراغپور به عنوان یکی از کارشناسان فوتبال ایران نظر عجیبی را مطرح کرد. او گفت به جز برانکو اگر بقیه مربیان را در تیم‌های لیگ برتری جابجا کنیم هیچ تغییری در تیم‌ها به وجود نمی‌آید. آن روزها وینفرد شفر در ایران نبود. حالا او چند ماه موفقیت آمیز را در استقلال پشت سر گذاشته و طبیعتا نظر چراغپور هم چیز دیگری است.

او درباره وضعیت فنی مربیان لیگ برتری می‌گوید: «تیم‌ها در زمان نقل و انتقالات مشخص می‌شوند. اینکه کدام بازیکنان به کدام تیم‌ها رفته‌اند و چه توانایی دارند و از نظر سطح فنی مربیان باید بگوییم استایل فکری آنها نیز کاملا قابل شناسایی است وقتی مربی 16 سال در لیگ برتر حضور دارد آنالیز فکری آن مربی کار سختی نیست. اکنون ما مربیانی داریم که به راحتی می‌توانیم بدانیم تیم‌های‌شان چگونه بازی می‌کنند. به طور مثال پرتاب اوت دستی بلند، زدن کرنر یا سانتر از جناحین استایل فکری و فوتبالی تیم‌های قلعه‌نویی را تشکیل می‌دهد، استایل فوتبالی و فکری مجید جلالی هم تعویض بازی از چپ به راست و ایجاد حادثه روی دروازه‌هاست. در مورد برانکو هم می‌توان استایل فکری‌اش را بیان کرد اما شفر به یکنواختی و روزمرگی نرسیده است. مربیانی که دستیار بودند و تازه سرمربی شده‌اند به هیچ عنوان جرات دست زدن به شیوه بازی را ندارند و با همان شیوه و روش که تیم قبلا بازی می‌کرده بازی می‌کند و مدام به تماشاگران نوید می‌دهند تیم بهتر خواهد شد.»

۱۲ ۱  
آی اسپورت
2018-08-13 11:03:00
نظر دهید

۱ نظر
اراس
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۴۳
کلا حدوسط نداریم تو هرکاری یا افراط یا تفریط؛ با یه بازی خوب یه تیم و سرمربیش رو به عرش میبرن با یه بازی بد به فرش می رسونن. برانکو نزدیک به 4 ساله ایرانه و شفر کمتر از 1 سال!
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر