فهرست
تلویزیون علیه تلویزیون؛ چرا پویول منتفی شد؟
تلویزیون علیه تلویزیون؛ چرا پویول منتفی شد؟

تلویزیون علیه تلویزیون؛ چرا پویول منتفی شد؟

آیاسپورت – در حالیکه خبر حضور کارلس پویول مدافع اسبق تیم ملی اسپانیا و باشگاه بارسلونا در برنامه 2018 امشب با استقبال فراوان علاقمندان به فوتبال روبرو شده بود اما خبر لغو این برنامه همه را شگفت زده و ناامید کرد. از شب گذشته جسته و گریخته خبر رسیده بود که عادل فردوسی پور برای برنامه امشب 2018 مهمان ویژه و آیتم‌های ویژه‌تری دارد. اما نامی از مهمان او برده نمی‌شد. بالاخره امروز صبح از سورپرایز عادل رونمایی و اعلام شد یکی از محبوب‌ترین و متعصب‌ترین کاپیتان‌های تاریخ فوتبال بارسلونا و اسپانیا به تهران آمده تا امشب در استودیوی برنامه 2018 حاضر شود و درباره بازی حساس ایران و اسپانیا صحبت کند.

صبح امروز خبر رسید که پویول وارد تهران شده و در حال تهران‌گردی است. قرار بود او ساعاتی قبل از شروع برنامه 2018 به استودیو برود اما ساعتی پیش خبر رسید که «به دلایل نامعلومی» حضور پویول در این برنامه منتفی شده است. حدس زدن این دلایل نامعلوم البته زیاد سخت نیست. قطعا ماجرا مربوط به خود پویول نیست. چرا که او در تهران است و مشکلی برای حضور در برنامه ندارد. مشکل حتی مالی هم نیست. چون بر اساس شنیده‌ها دستمزد حضور پویول در تهران و در این برنامه به او پرداخت شده است. تنها چیزی که می‌ماند اختلاف نظر مدیران شبکه با شخص فردوسی‌‌پور است.

سال گذشته و بعد از حضور لوییز فیگو در ویژه برنامه قرعه کشی جام جهانی انتقادات زیادی به این ماجرا مطرح شد. انتقادها بیشتر جنبه مالی داشت. عدهای معتقد بودند با این وضعیت اقتصادی که در کشور وجود دارد نیازی به این هزینههای میلیونی نیست و بهتر است این پول‌‌ها در جای درستتری خرج شود. فردوسیپور  در آن برهه در این توضیحاتی داد و گفت این پول از بودجه صدا و سیما و بیتالمال نیست که نگران باشیم. اسپانسرها هزینه این حضور را تقبل کردهاند. توضیحات عادل برخی را قانع کرد و برخی را نه. صدای اعتراضات هم خیلی زود خوابید.

چند روز پیش و درست در روز بازی ایران و مراکش ساموئل اتوئو به تهران آمد و در استودیوی 2018 حاضر شد. فردای آن روز دوباره زمزمه‌های اعتراض بلند شد اما چندان بلند نبود که عده‌ زیادی را همراه کند. به همین دلیل به نظر می‌رسید که مشکل حل شده و دیگر چنین برنامه‌‌هایی با اعتراض مواجه نخواهد شد. اما ماجرای امروز پویول دوباره همه چیز را به هم ریخت.

این طور به نظر میرسد که برنامه 2018 و ماجرای دعوت از مهمانان خارجی قربانی یک «لجبازی» درون سازمانی شده است. عادل با کمک ارتباطات خودش و دوستانش تقریبا هر مهمان سرشناسی را که بخواهد به تهران میآورد. این قضیه طبعا مخالفانی هم دارد اما مساله این جاست که سازمان صدا و سیما نمیخواهد مخاطب این انتقادها باشد. در هر حال 2018 محصول تولیدی این سازمان است و صدا و سیما باید در این باره پاسخگو باشد.

نکته مهم این است که پویول دستمزدش را به طور کامل گرفته و مشکلی برای حضور در این برنامه ندارد. اما سازمان صدا و سیما و عوامل برنامه دلیل مناسبی برای لغو شدن این برنامه ندارند و مشخص نیست در توضیح این ماجرا چه چیزی به پویول خواهند گفت. او فوتبالیست خوب و خوش‌اخلاقی بوده و نقطه سیاهی در کارنامه زندگی شخصی و ورزشی‌اش وجود ندارد که مانع حضور او در تلویزیون ایران باشد. همه این ماجرا صرفا به دلیل «لجبازی» است. لجبازی با برنامهای این روزها مخاطبان زیادی را جلب کرده و طبیعتا درآمدهای چشمگیری از پخش آگهیهای قبل، حین و بعد از پخش برنامه  نصیب تلویزیون میکند. نظرسنجی پیش بینی بازی نه چندان مهم شب گذشته بین روسیه و مصر بیش از 6 میلیون شرکت کننده داشت. مشخص نیست صدا و سیما به چه دلیل با یکی از بهترین محصولاتش این چنین برخورد میکند.

 

۴۰ ۱۹  
آی اسپورت
2018-06-20 19:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۹ نظر
كامران
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۰۴
ننگ ما ننگ ما ! صدا و سيماي ما! تخته كنين درشو ببرن مرده شورشو
مارال
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۳۳
ارزش دیدن نداره !
مارال
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۳۲
مسخره است !
&
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۳۳
رسانه میلی
اشکان4
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۲۶
امیدوارم یه فراخوان و حرکت اجتماعی اعتراضی بذارن بر علیه صدا وسیما در جواب دروغگویی ها،جعل تاریخ،حمایت از سرکوب مردم،حیف و میل بیت المال،انحصار طلبی،پرونده سازی،انعکاس ندادن نظرات و مشکلات مردم،و این اقدام آخری و اقدامات دیگری که بر علیه مردم انجام داده که و در این مطلب جای نمی گیره!
خربین
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۰۸
خیلی خوب شد... البته از برده شدن آبروی ایران پیش پویول ناراحتم اگر آبرویی داشته باشیم! .... ولی دوست دارم اختلاف بیوفته به جون عوامل صدا و سیما... تفرقه همیشه باعث شکست خواهد شد.
Ali abr
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۱۴
پست ترین و آشغال ترین سازمان ایران.لعنت به صدا و سیما
معترض
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۳۳
من به جای فردوسی پور بودم از صدا و سیما خداحافظی میکردم
نه ۲۰۱۸
نه نود
نه فوتبال صد و بیست
_______________
الان هم تقریبا جام جهانی تبلیغاته تو صدا و سیما؛ نه جام جهانی فوتبال
علی
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۳:۳۰
حیثیتی برای این کشور نمانده .. همه را بر باد داده اند.. صدا سیما کثیف تر از همیشه
پارسا
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۳۰
صدا وسیمای میلی
unknown
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۴۷
خاک تو سرتون چقدر میخواین ابروی ایران و ایرانی و ببرید ابرویی برای ما نذاشتین خدا لعنتتون کنه.
ایرانی
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۳۱
خدا........
خودت ما را از دست
این احمق‌ها و کوتاه فکر که نه بی فکرها راحت کن
رضا
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۰۲
خخخخخخ ما زندگی نمیکنیم ک....عب نداره چی آزاد بوده ک این باشه عادت کردیم خخخخ
۴
Aria
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۰:۰۴
چطور مشکلی نیست موی زن خارجی در صدا سیما نمایش داده بشه، اما‌ موی این بیچاره که مرده. نکنه انتظار داشتید مثل سر مربی تایلندی روسری بزاره رو سرش
۷
کوروش
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۰:۰۶
شما چقدر پول گرفتین تا این مطلب دروغ رو چاپ کنین؟ دلیل ممنانعت از حضور کارلوس پویول نه مسئله ی مالیه، چون پویول از قبل پولش رو گرفته، و نه لجبازیه و نه اینکه بعضی ها عنوان میکنن سفارت اسپانیا بدلیل کاتالان بودن پویول عامل این رویداد بوده! دیگه از پیکه کاتلان تر وجود نداره که با تمام وجود جدایی طلبه ولی داره توو تیم ملی اسپانیا بازی میکنه.
دلیل عدم حضور پویول در برنامه ی 2018 رو همه میدونن که تصمیمات یه مشت روان پریش و مریض روانیه که فقط بخاطر ظاهر و موهای پویول نذاشتن بیاد تلویزیون.
۳
سید
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، ۱۰:۰۲
دمش گرم اون کسی که اولین بار گفت: (((صدا و سیمای میلی)))
۱
اسما
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۰۰:۳۷
رسانه میلی یعنی فردوسی پور از طریق تریبون صدا وسیما نظرات شخصی میگه!!!!وبعد از روی خوشحالی نمیفهمه چی میگه..همه تیم ملی دوست دارند اما همه نظر فردوسی پور ندارن . هر حرکتی که مردم دو جناحی کنه وهر لجبازی از طرف هرکی که مردم ضرر کنند خیانت حساب میشه
اسما
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۰۰:۵۸
درضمن موهای پیول منشوری تر از رامین رضاییان واتوتو وگادرین منشا که به بررنامه2018اومدند نیست
علی
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۱۴
واقعاحرفاتون خنده داره هرروزتوتلویزیون مردهاباموهای بلندتواخبارتوورزشهاتومصاحبه هاحتی توفیلم هادیده می شن انوقت توبوق کردین که بخاطرموهای بلندش اجازه ندادن بیادبعضی هامثل شمادلشون می خوادهرجوروبه هرقیمتی شده آبروی ایران راببرن حالاولوبادروغای شاخدار. شماایرانی هستید؟!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر