فهرست
برنامه گل ایران به ازبکستان: همه فدای سیدجلال!
برنامه گل ایران به ازبکستان: همه فدای سیدجلال!

برنامه گل ایران به ازبکستان: همه فدای سیدجلال!

آی‌اسپورت- گل ایران به ازبکستان همان طرحی بود که یک هفته از وقت تمرینات کی‌روش به آن اختصاص داده شده بود. شجاعی توپ را به منطقه‌ای ارسال می‌کند که مدافعان مجبورند گام به سمت عقب بردارند، دروازه‌بان هم مردد به خروج شود. هیچ دروازه‌بانی در آن لحظه نمی‌داند که باید برای این توپ به بیرون بیاید یا نه. مگر اینکه از قبل با طرح این سانتر آشنایی داشته باشد. شجاعی هم توپ را همان نقطه‌ای فرستاد که باید می‌فرستاد. 

توپ ارسالی شجاعی
توپ ارسالی شجاعی

لوبانوف مردد در خروج
لوبانوف مردد در خروج

از زمان لمس توپ با پاهای شجاعی، حرکت بازیکنان داخل محوطه جریمه شروع می‌شود. آن‌ها باید تمرکز تدافعی مدافع های ازبک را بر هم بزنند. هر کسی وظیفه حرکت به یک سمت را دارد تا در دل دفاع حریف حفره‌ای به وجود بیاید. کاری که به خوبی انجام شد و چه کسی هم بهتر از سیدجلال این ضربه‌های سر را می‌زند؟

پنج بازیکن ایران در محوطه جریمه ازبکستان منتظر ارسال توپ هستند. حرکت هر کدام را مرور می‌کنیم.

حرکت مرتضی پورعلی‌گنجی از مرکز محوطه به گوش چپ. پورعلی‌گنجی دو بازیکن را همراه با خود از بازی خارج می‌کند. در نهایت هم به هوا می‌پرد که مدافع حریف مطمئن شود که به درستی به این سمت گام برداشته است.

پورعلی‌گنجی1
پورعلی‌گنجی1

پورعلی‌گنجی2
پورعلی‌گنجی2

پورعلی گنجی3
پورعلی گنجی3

حالا نگاهی داریم به وظیفه مهدی طارمی. طارمی هم نزدیک‌ترین بازیکن به لوبانوف است. مهدی یک بازیکن را به سمت چپ هدایت می‌کند تا فضا از این سمت برای سیدجلال مهیا شود.

طارمی1
طارمی1

طارمی2
طارمی2

عزت‌اللهی آرام به سمت نقطه پنالتی قدم برمی‌دارد تا مدافع را در کنار خود بی‌حرکت متوقف کند.

عزت اللهی
عزت اللهی

رضا قوچان‌نژاد از سمت راست تا تیر دروازه حرکت می‌کند. در زمان گل او خارج از زمین حضور دارد و به همین سرعت هم یک دفاع را همراه با خود به نزدیکی لوبانوف می‌فرستد. قوچان‌نژاد با این حرکت می‌تواند از توپ برگشتی هم یک گل بسازد.

گوچی
گوچی

برنامه اجرا شد. حفره‌ای در قلب دفاع به وجود آمد که سیدجلال را بدون یارگیری، آماده ضربه به توپ می‌کند. 

فضای سیدجلال
فضای سیدجلال

فضای بین دفاع
فضای بین دفاع

حفره بین دفاع
حفره بین دفاع

 

 

 

حسام محسنیان

 

 

۵۸ ۹  
آی اسپورت
2016-10-08 15:52:00
نظر دهید
۹ نظر
حاج عباس
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۱۶:۰۷
چه آنالیز خوبی. این بخش خیلی خوبه. مرسی اقای محسنیان
برزو
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۱۸:۳۷
شانسي شانسي يه گل ميزنن اينا ميرن اناليز ميكنن!خخخ ايران اگه تاكتيك بلد بود و ميتونست اينقدر خوب نقشه شو پياده كنه از عمق دفاع و با پاس هاي زميني موقعيت ايجاد ميكرد. يا حداقل يه چشمه شو نشون ميداد!! كاش گلهاي بازي با قطر رو هم اناليز ميكرديد!! خخ همش شانسيه بابا. ايران به لحاظ مهره از بقيه ي تيما قوي تره مثلاً همينجا لوبانف نيمكت نشين لنگپوليس گلر فيكس تيم مليشونه ديگه خودتون تا تهشو بريد!
۷ ۵
سیاوش
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۲۰:۰۷
قبول دارم. جالبه پرسپولیس حتی تو ازبکستان نماینده داره ولی استقلال تو تیم ملی خودمون هیچ سهمی نداره. و اصولا ... محسوب میشه. بی تاکتیکی تیم ملی رو هم به بزرگواری علی جکوز و تاکتیک های نابش ببخش.
۳
برزو
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۲۱:۵۰
همون (به قولِ تو) علي جكوز بود كه حسرتتون رو 9 ساله كرد و دااااااااااااااااغِ قهرماني را رو دلتون گذاشت. تاپالوويچ از پس راه آهن هم برنميومد به زور پنالتي و ... هفته اخر تونستيد 2-1 ببريد. جام جهاني قبلي همه ي تيم ملي استقلالي بودند امسال همه لنگي اند مگه اينكه شما لنگي هاي #جام_نديده و #فينال_آسيا_نديده به همين تعداد ملي پوشتون افتخار كنيد وگرنه آبروداري كه تو آسيا محاله(الغرافه 55555) حالا قهرماني كه پيشكش! 9&4
۴
سامی
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۳۲
بنده خدا حرفی نزد. فقط گفت از تاکتیک ناب علی جکوز لذت ببر. خخخخخ. کسی که برانکو رو مسخره کنه و به علی جکوز بنازه در واقع شعور خودش رفته زیر سوال، دوست با شعور من !!! :)
۳
علی مردانی
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۴۲
مشکل استقلالی های عزیز اصولا بی سوادی و بی تربیتشون هست.
اخه عاقل !! اون سال که پرسپولیس از الغرافه 5 تا خورد، تو بازی برگشت 3 تا بش زد و در نهایت با 5 برد و 1 باخت به عنوان تیم اول از گروهش رفت بالا. جالبه اف سی کیسه همون سال با 4 مساوی و 2 باخت تو گروهش آخر شد و بدینگونه آبرو داری کرد. خخخ
۲
شاهین
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۲۳:۲۰
بسووووووووووووووووووز خخخخخخخخخخخخخخخخ
۲
آرمین حبیبی
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۲۰:۱۷
واقعا آنالیز فوق العاده ای بود
ممنون از ریز بینی و دقت شما حسام جان
۵
صادق
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۲۱:۱۶
احسنت به آنالیزور این سایت
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر