فهرست
نیاز ونگر به تجربه مرته ساکر در رختکن
نیاز ونگر به تجربه مرته ساکر در رختکن

نیاز ونگر به تجربه مرته ساکر در رختکن

آی اسپورت – پر مرته ساکر آخرین بازیکنیست که بازوبند کاپیتانی آرسنال را گرفته اما تاثیرش روی تیم گسترده نبوده. او در تابستان توسط ونگر به عنوان کاپیتان اول تیم انتخاب شد اما هنوز از آن تاریخ به بعد یک بار هم برای تیمش به میدان نرفته است!

اگر هم او از مصدومیت بازگردد و به طور کامل آماده شود، باز هم برای بازی کردن به مشکل خواهد خورد درست مانند کاپیتان های قبلی تیم یعنی آرتتا و فرمالن. ونگر اخیرا گفته آن ها احتمالا قرارداد مرته ساکر را برای یک سال دیگر تمدید می کنند. شاید بسیاری بلافاصله بپرسند چرا؟ حداقل در ظاهر واضح است که کوشلنی و موستافی زوج اصلی دفاعی آرسنال هستند. احتمالا مرته ساکر بک آپ اصلی تیم هم نیست و گابریل پائولیستا هر زمان این فصل بازی کرده درخشش محسوسی داشته.

در 32 سالگی مرته ساکر سریعتر نخواهد شد، سرعت همیشه بزرگترین نقطه ضعف او بوده و فصل قبل هم این حس بوجود آمد که بهترین روز های او دیگر رفته اند. تیم دو بازیکن جوان و آینده دار یعنی هولدینگ و چمبرز را هم دارد. اگر چمپرز فصل بعد دوباره قرض داده نشود، ونگر 6 دفاع وسط در تیم خواهد داشت. چنین مساله ای می تواند جلوی رشد و بهتر شدنِ جوان تر ها را بگیرد چون مسلما آن ها فرصت های کمتری برای بازی پیدا خواهند کرد.

اما ونگر احتمالا حق دارد بازیکن آلمانی اش را در تیم نگه دارد.

مثلا یک دلیل وفاواداری بی حد و وصف مرته ساکر به ونگر از زمان ورود به باشگاه بوده. برای همین چندان سخت نیست که ببینیم چرا ونگر می خواهد بعد از یک سال سخت از مدافعش حمایت کند. وفاداری یکی از ارزش های مهم و مورد احترام ونگر است، حتی اگر بعضی اوقات او بیش از اندازه به یک سری از بازیکنان وفاداری نشان دهد. اما این بار دلایل ونگر فقط احساسی نیستند.

مرته ساکر یکی از با تجربه ترین مدافعان وسط دنیاست. او بیش از 100 بازی برای تیم ملی آلمان انجام داده  و با کشورش در جام جهانی هم به قهرمانی رسید. جاگیری و بازیخوانی او هنوز هم کلاس بالایی دارد و بعضا سرعت کمش را هم جبران می کند. او شاید نتواند وارد ترکیب اصلی شود اما هنوز هم یک نقش مهم را برای آرسنال به عنوان بک آپ ایفا خواهد کرد.

شاید مشارکت اصلی او در بیرون از زمین رقم بخورد. ونگر مسلما کیفیت های رهبری او را شدیدا قبول دارد که بازوبند را هم به او داده.  مرته ساکر در رختکن به تمام بازیکنان یک صدای قابل احترام تلقی می شود و آرسنال هم معمولا متهم می شود به نداشتن رهبران قوی. پس نگه داشتن یکی از این رهبر های نادر منطقی خواهد بود حتی اگر او در ترکیب اصلی بازی نکند.

حضور مرته ساکر برای جوان های تیم هم مفید خواهد بود. آن ها این فرصت را دارند تا از یک بازیکن مسن یاد بگیرند و از تجربیات او استفاده کنند. بازیکنی که خودش هم بسیار مشتاق آموزش است. حتی اگر مرته ساکر فصل بعد یک دقیقه هم بازی نکند، هنوز می تواند مانند یک مربی برای دو بازیکن جوان باشد که شاید در آینده زوج دفاعی آرسنال و انگلیس شوند. همین می تواند به تنهایی دلیل کافی برای نگه داشتن او و پرداخت دستمزدش باشد.

۱    
آی اسپورت
2017-01-07 16:18:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر