فهرست
آنالیز/ مقایسه توان گلزنی لاکازت با گلزنان آرسنال
آنالیز/ مقایسه توان گلزنی لاکازت با گلزنان آرسنال

آنالیز/ مقایسه توان گلزنی لاکازت با گلزنان آرسنال

آی اسپورت- لاکازت 26 ساله که در ازای 52 میلیون پوند از لیون به آرسنال پیوسته است در رقابت‌های فصل 17-2016 برای لیون 28 گل زد. این تعداد بیشتر از مجموع تعداد گل‌‎های الیویه ژیرو، تئو ولکات، دنیولبک و لوکاس پرس است.

1
1

ونگر لاکازت را یک تمام کننده تاثیرگذار معرفی کرده است، اما در شرایطی که 10 گل از گل‌های او در لوشامپیونه فرانسه از روی نقطه پنالتی بوده می‎خواهیم نگاهی دقیق‌تر به توانایی‎های گلزنی این بازیکن با استفاده از سیستم «انتظار گلزنی» اوپتا داشته باشیم و توانایی او را با الکسیس سانچس، الیویه ژیرو، تئو ولکات، دنی ولبک، لوکاس پرس و الکس ایووبی مقایسه کنیم.

سیستم «انتظار گلزنی» اوپتا چیزی فراتر از درصد تبدیل شدن شوت‌ها به گل است. برای به دست آوردن توان گلزنی هر بازیکن فاکتورهایی مانند فاصله شوتی که منجر به گل شده، زاویه آن شوت، نوع شوت، نوعی پاسی که به بازیکن رسیده و آن را شوت زده و منطقه‎ای که شوت از آنجا زده شده را مورد بررسی قرار می‎دهد و انتظار گلزنی از هر بازیکن را تشخیص می‎دهد. نتیجه‎های حاصل شده در اکثر مواقع با قدرت گلزنی بازیکنان رابطه مستقیم داشته و وقتی آمار ارائه شده توسط این سیستم را با عملکرد بازیکنان مقایسه کردیم متوجه شدیم که در بیشتر موارد نتیجه درست است.

لاکازت در لوشامپیونه فرانسه فصل گذشته 2 هزار و 408 دقیقه بازی کرده است، با یک سوم شوت‌هایش گل زده است و درصد تبدیل موقعیت به گل او از ژیرو که 30.8 است هم بهتر است و به نسبت سانچس که درصد 18.6 دارد تقریبا دو برابر است.

آمار انتظار گلزنی او وقتی پنالتی‎ها را از گل‎های زده‎اش کم کنیم 0.47 در هر 90 دقیقه برای فصل گذشته بوده که او توانسته در فصلی که گذشت 0.67 گل بزند.

هرچند که آمار نشان می‌دهد هموطن او، ژیرو، در 90 دقیقه بیشتر از هر 7 مهاجم دیگر گل زده است و این مقدار برای او 0.90 است. بر اساس سیستم انتظار گلزنی نمره ژیرو 0.51 گل در 90 دقیقه باید می‎زده که توانسته آماری بهتر از آن داشته باشد.

2
2

در واقع همه مهاجمان آرسنال در فصل گذشته بهتر از سیستم انتظار گلزنی‎شان ظاهر شده‌اند. نکته جالب درباره همه‏شان هم این است که گل‎هایشان را در دقایق پایانی و زمانی که مدافعان خسته‌ شده‌اند، زده‎اند.

آمار نشان می‌دهد لاکازت آمار خوبی دارد و می‎تواند با مهارت گلزنی و سرعت خوبی که دارد کیفیت بازی آرسنال را افزایش دهد. مخصوصا زمانی که در پست مهاجم میانی بازی کند.

3
3

اما هنوز نامشخص است که ژیرو و سانچس فصل آینده در آرسنال هستند تا در کنار لاکازت بازی کنند یا نه. به این دلیل که هر دوی آن‌ها به خروج از تیم لندنی نسبت داده شده‌اند. به هر حال طبق آمار توضیحی که ونگر درباره گلزنی لاکازت داده درست است.

۱    
آی اسپورت
2017-07-08 19:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر