فهرست
سردار تک‌ستاره ایران در لیگ قهرمانان
سردار تک‌ستاره ایران در لیگ قهرمانان

سردار تک‌ستاره ایران در لیگ قهرمانان

آی اسپورت- زنیت سنت‌پترزبورگ روز چهارشنبه در لیگ قهرمانان اروپا به مصاف لیون رفت و موفق شد با دو گل آرتم دزوبا و ماگومد اوزدویف در این بازی با نتیجه 2-0 به پیروزی رسیده و شانس خود برای صعود از این گروه را به شدت افزایش دهد. سردار آزمون به گزارش رسانه‌های روس با اینکه در این بازی یک بار فرصت گلزنی خیلی خوبی بدست آورد که از دست داد ولی در کل عملکرد متوسطی به نمایش گذاشت. بررسی عملکرد سردار در این رسانه‌ها از قرار زیر است:

 سرعت ۵

سردار که به سرعت بالای خود مشهور است زمانی که توپ در اختیار تیم او قرار دارد در کار با توپ و نگه داشتن توپ و ایجاد فضا برای هم‌تیمی‌هایش استعداد زیادی دارد. اما سردار در بازی مقابل لیون از نظر سرعت چندان خوب ظاهر نشد و کمتر پیش آمد که با استارتهای ناگهانی به درون فضاهای خالی تیم حریف نفوذ کند. البته سردار در اواخر نیمه اول چند بار سعی کرد از مدافعین مستقیمش بگریزد ولی تنها یکی دو بار موفق به این کار شد.

 دقت تهاجمی ۶

اولین فرصت خوب سردار در دقیقه شش بازی بدست آمد که او به سرعت وارد محوطه جریمه حریف شد ولی نتوانست از این فرصت خود استفاده کند. دومین فرصت سردار در دقیقه ۳۵ بدست آمد که فرصت او در میانه محوطه جریمه بار دیگر از دست رفت. البته بین این دو فرصت آزمون یک فرصت عالی دیگر بدست آورد که ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد ولی در برگشت نتوانست برای دروازه‌بان مشکلی ایجاد کند تا او توپ را مال خود کند. با اینکه سردار در روزهای خوب خود بارها خودش را به پشت مدافعین حریف می‌رساند ولی در بازی مقابل لیون نتوانست مدافعین تیم فرانسوی را چندان آزار دهد.

 دقت پاس‌ها ۵

سردار آزمون در روسیه به عنوان یک بازیکن تکنیکی شناخته می‌شود که بدون معطل کردن و زدن ضربات اضافی در حرکات ترکیبی به خوبی شرکت می‌کند. ولی در بازی مقابل لیون سردار همه فضاهای مورد نظر خود را توسط حریف بسته شده می‌دید و در نتیجه بسیاری از پاسهای سردار توسط بازیکنان لیون قطع شد. البته در دقیقه ۹ پاس سردار به کوزایف پاس خیلی خوبی بود و او در دقیقه 40 هم یک پاس  قطری عالی برای هم‌تیمی‌اش مهیا کرد که او نتوانست از آن استفاده کند.

 عملکرد ۸

با اینکه سردار در خط حمله در باز کردن دروازه حریف و ایجاد فرصتهای گلزنی چندان موفق نبوده ولی رسانه‌های روسی به این اشاره می‌کنند که او در فاز دفاعی با دوندگی‌های بی‌امانش باعث می‌شد بسیاری از ضدحمله‌های لیون یا خنثی شده یا سرعت‌شان کاسته شود. به همین دلیل است که روس‌ها در نهایت به عملکرد کلی سردار در این بازی نمره ۸ را اختصاص داده‌اند.

۳    
آی اسپورت
2019-11-29 13:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر