فهرست
فدراسیون در انتظار رأی پرونده ۶ میلیون یورویی!
فدراسیون در انتظار رأی پرونده ۶ میلیون یورویی!

فدراسیون در انتظار رأی پرونده ۶ میلیون یورویی!

آی اسپورت – بی‌شک قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال برای هدایت تیم ملی ایران یکی از جنجالی‌ترین قرارداد‌های تاریخ فوتبال است. این مربی و کادرش دو میلیون یورو از ایران گرفته اند و حالا در فیفا خواهان دریافت ۶ میلیون یوروی دیگر هستند. این مربی ادعا کرده از آنجا که ایران پولش را به موقع پرداخت نکرده، دست به فسخ قرارداد زده و حالا باید فدراسیون فوتبال تمام و کمال پول او و کادرش را بپردازد.

مسئولان فدراسیون همچنان امیدوار‌کننده درباره این پرونده صحبت می‌کنند، اما کیست که نداند آن‌ها هم ته دلشان نگران هستند. تا به امروز هر پرونده‌ای که یک طرفش ایرانی بوده، با برد خارجی‌ها همراه شده است. دیروز وقتی از یکی از مسئولان بلندپایه فدراسیون در این باره سؤال کردیم، پاسخ داد: «پرونده در حال حاضر تمام و کمال در اختیار بهاروند، تاج و دو وکیل است. اطلاعاتی هم درباره آن حتی به اعضای هیئت‌رئیسه نمی‌دهند. یک وکیل سوئیسی به همراه یک وکیل ایرانی برای پرونده به کار گرفته شده‌اند. وکیل ایرانی آقای شاه‌منصوری است که قول‌هایی داده. منتها نگرانی همچنان هست. ما تا به حال در هیچ پرونده بین‌المللی برنده نشده‌ایم...»

یکی از اسنادی که ایران به فیفا ارائه داده، حضور ویلموتس در بازی با عراق است. آن مقام مسئول می‌گوید: «او پول را گرفت و آمد. این برای ما یک مسئله مهم در پرونده است. از سویی طبق اطلاعاتی که به دست آورده‌ایم، فیفا تا اوایل اردیبهشت تکلیف پرونده را تا حدود زیادی روشن می‌کند. با توجه به اینکه رقابت‌های مختلف تعطیل است، آن‌ها پرونده‌های انضباطی را با سرعت بیشتری پیگیری می‌کنند. باید منتظر اولین نامه فیفا باشیم.»

در همین حال محمود اسلامیان یکی از اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال از مردم می‌خواهد نگران این پرونده نباشند. او در این باره می‌گوید: «سنگ مفت، گنجشک مفت. آقای ویلموتس هم گفته سنگی بیندازم شاید گرفت در حالی که طبق قرارداد ما بند داریم که در صورت فسخ سه ماه جریمه پرداخت شود. قبلاً هم گفتم که این بند را ما در قرارداد اضافه کردیم. روزی که به ایران آمد، قرارداد به ایشان دادیم. ۲۴ ساعت آن را مطالعه کرد و بعد برای امضا آمد. در ترکیه بود که ویلموتس و وکلایش این بند را دیدند و حتی یکی از وکلای او، به ایشان پرید که شما چرا چنین قراردادی را امضا کرده‌ای. مشکلی از این بابت نیست. پرونده مشکلی ندارد.» او از یکی از نمایندگان مجلس گلایه می‌کند: «الان ویلموتس خارجی است و ما طرف ایرانی. ما باید طرف خودمان باشیم نه طرف یک خارجی. هر حرفی که بزنیم و به نفع ویلموتس باشد، به پرونده اضافه می‌کند. ما باید هوای هم را داشته باشیم نه اینکه مثلاً یک نماینده مجلس بیاید حرف‌هایی بگوید که به نفع ویلموتس تمام شود.»

 

خبر ورزشی 

 

     
آی اسپورت
2020-04-05 12:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر