فهرست
تراژدی شکست مقابل سوانسی در آنفیلد
تراژدی شکست مقابل سوانسی در آنفیلد

تراژدی شکست مقابل سوانسی در آنفیلد

آی اسپورت- چطور لیورپول در دیدار بعد از ظهر شنبه مقابل سوانشی، تیمی که در بازی با آرسنال، تاتنهام، وست بروم، میدلزبورو، بورنموث و وستهام 3 گل یا بیشتر خورده و شکست خورده، آن هم در آنفیلد ناکام می ماند؟

چطور در این بازی تیمی که کنترل بازی را در دست داشت اول با 2 گل عقب می افتد و بعد هم 3 بر 2 شکست می خورد؟ چطور مقابل تیمی که تا به حال نتوانسته بود در این فصل در یک بازی بیرون از خانه این تعداد گل بزند، شکست خوردند؟ تیمی که 15 بازی اخیرش در آنفیلد نتوانسته بود طعم برد را بچشد!

بلافاصله بعد از بازی کلوپ توضیحاتی درباره دلیل اصلی این شکست داد و گفت مدافعانش خوب نبوده اند. آن ها صبور نبودند، فضاهای زیادی به حریف دادند و متمرکز بازی نکردند. اما این توضیحی کلی بود و به نظر لیورپول مقابل تیم پل کلمنت مشکلاتی جدی تر داشت. در این بازی لیورپول سایه ای از آن لیورپولی بود که در بازی های قبل دیده بودیم.

علامت سوالاتی مقابل موضوع کیفیت ترکیب تیم قرار دارد، نیمکت نشینان روز شنبه کاریوس، ماتیپ، آلبرتو، مورنو، اوریگی، وودبرن و استوریج بودند. روی نیمکت دو نفر از بهترین بازیکنان فصل 16-2015 بوندسلیگا، یک بازیکن با تجربه، یک قهرمان یورولیگ، یک ملی پوش بلژیکی، یکی از جذاب ترین بازیکنان جوان و آینده دار اروپا و یک مهاجم انگلیسی. این گزینه هایی بود که کلوپ داشت.

ترکیب اصلی تیم هم در مقایسه با بهترین ترکیب لیورپول در این فصل تنها یک غایب داشت، سادیو مانه که برای بازی در سنگال در رقابت های جام ملت های افریقا تیم را ترک کرده است.

البته که او یک وزنه برای تیمش است و سرعتش باعث می شود انتقال توپ در زمین برای لیورپولی ها سریع تر انجام شود، او همچنین گل هم می زند، پاس گل می دهد و به خوبی از زمین حریف دفاع را آغاز می کند.

اما خیلی وقت بود که لیورپول می دانست برای این بازی این بازیکن 24 ساله را ندارد و مطمئن بود که می تواند راه حلی پیدا کند که غیبت مانه در تیم احساس نشود.

ذخیره ها هم البته مشکلاتی داشتند. استوریج، بازیکنی که قدرت تمام کنندگی اش جای سوال دارد، سایه ای از خودش است. اوریگی، بازیکنی که اصلا هیچ شباهتی به در دورتموند فصل گذشته فوق العاده بود ندارد. کلوپ هم گفته بود هر دوی این بازیکنان ریتم مناسب را ندارند. از طرفی 3 بازیکن از بازیکنانی که در ترکیب اصلی بودند در بهترین شرایطشان قرار نداشتند. هنوز نشانه هایی از مصدومیت مچ پا در فلیپه کوتینیو دیده می شود، ناتانیل کلاین هم آسیب دیدگی ای داشته که به نظر هنوز دردش با او مانده است، جوردن هندرسون هم هنوز با مشکل پاشنه پا مواجه است.

جدا از این امره جان در شرایطی که لیورپول در میانه زمین نیاز شدید به او دارد، کمترین تاثیرگذاری را دارد. او یکی از دیگر بازیکنانی است که در حد پایین تر از انتظارها ظاهر شده است. کلاوان و لاورن هم به وضوح نسبت به گذشته افت کرده اند. برای این مشکلات نمی توان کلوپ را سرزنش کرد، اما طبیعی است با سیستم بازی ای که این تیم دارد و با توجه به فشرده شدن برنامه بازی ها، بازیکنان روز به روز خسته تر می شوند و ضعیف تر کار می کنند.

در لیورپول به خوبی می توان دید که این تیم مشکل انرژی دارد و با توپ یا بدون توپ نمی تواند آن عملکردی که از او انتظار می رود را برآورده کند. اگر هرچه زودتر این اوضاع تغییر نکند این طور به نظر می رسد که کلوپ و دیگر اعضای کادر فنی هم در پیدا کردن راه حلی برای این موضوع ناکام بوده اند.

در دوران مربی گری سرمربی 49 ساله لیورپول بارها توانسته شرایط را تغییر دهد و نه تنها توانسته در بازی هایی که عقب بوده شرایط را برگرداند، بلکه توانسته دوران افت را هم به خوبی پشت سر بگذارد و دوباره پیشرفت کند. اما اگر این روند ضعیف ادامه داشته باشد کلوپ باید زودتر به فکر تیمش باشد تا انگیزه شان به طور کامل از بین نرود.

 

 

۴ ۱  
آی اسپورت
2017-01-23 17:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
تيمور
دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۱۸
اونا مليسا ردي دارن ما هم نيلوفر كنگراني
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر