فهرست
ماموریت سرنوشت‌ساز استقلال؛ نجات ستون فقرات
ماموریت سرنوشت‌ساز استقلال؛ نجات ستون فقرات

ماموریت سرنوشت‌ساز استقلال؛ نجات ستون فقرات

آی‌اسپورت- شایعات جدایی جپاروف و مجید حسینی نگران‌کننده‌ترین اخباری است که هواداران استقلال در این روزها دنبال می‌کنند.   فیل لیتل، روزنامه‌نگار انگلیسی می‌نویسد: «یک عقیده سنتی در فوتبال وجود دارد که موفقیت یک تیم منوط به داشتن یک ستون فقرات قوی است. چند بازیکن کلیدی که هسته و مرکز تیم به حساب می آیند و تیم حول محور آن‌ها ساخته می شود، یک دروازبان، یک دفاع وسط، یک هافبک وسط و یک مهاجم.» در تیم‌هایی که در سال‌های اخیر در لیگ‌های اروپایی قهرمان شده‌اند روی ستون فقرات تاکید زیادی شده است. از ستون فقرات چلسی تا لسترسیتی. در لیگ برتر ایران هم نقش ستون فقرات یک تیم را بارها دیده‌ایم. تیم‌هایی که با از دست دادن بازیکنان اصلی‌شان نتوانسته‌اند فصل بعد قد علم کنند و سرپا بایستند. این اتفاقی است که می‌تواند شرایط استقلال را در فصل آینده کمی نگران‌کننده کند. ستون فقرات استقلال در فصلی که گذشت کدام بازیکنان بودند؟

حسین حسینی، مجید حسینی، امید ابراهیمی، جپاروف و مامه تیام ۵بازیکن کلیدی استقلال هستند. ۵ بازیکنی که از میان آنها رفتن ابراهیمی قطعی شده و  مجید حسینی و جپاروف هم زمزمه‌های رفتنشان شنیده می‌شود. مامه تیام هم با همه وعده و وعیدهایی که مدیران استقلال داده‌اند فعلا در تمرینات آفتابی نشده و در حدود دو هفته مانده به شروع لیگ برتر خبری هم در مورد زمان حضورش منتشر نشده است. حسین حسینی تنها بازیکنی است که با قطعیت می‌توان از ماندنش صحبت کرد و در صورت هر مشکلی هم جانشین مطمئنی به نام رحمتی دار

استقلال اگر نتواند سه بازیکن اصلی‌اش را که این روزها خیلی جدی هم ساز جدایی سر داده‌اند در تیم نگه‌دارد برای فصل آینده با مشکل زیادی مواجه خواهد شد. تیمی که ستون فقراتش شکسته برای ایستادن کار بسیار سختی دارد. حتی اگر مهره‌هایی بهتر از مهره‌های قبلی جایگزین شده باشند چفت شدن آنها با هم نیاز به زمان دارد. در حال حاضر حفظ حسینی و جپاروف و بازگرداندن تیام سخت‌ترین مسئولیت مدیران آبی است که در صورت موفقیت در آن می‌توانند تا حدود زیادی موفقیت تیمشان در فصل آینده را تضمین کنند.

۴    
آی اسپورت
2018-07-12 00:32:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر