فهرست
کارنامه بد جونیور؛ به کالدرون اعتماد کنیم؟
کارنامه بد جونیور؛ به کالدرون اعتماد کنیم؟

کارنامه بد جونیور؛ به کالدرون اعتماد کنیم؟

آی اسپورت - بیش از 40 روز است که کالدرون به پرسپولیس پیوسته و از همان روزهای اول تأکید داشته که مهاجم نوک خارجی می‌خواهد. حالا بعد از نزدیک به یک ماه مذاکره و چانه‌زنی با مهاجمان مد نظر کالدرون قرار است یکی از آنها به ایران بیاید و در صورت  قبولی در آزمایش پزشکی قرارداد ببندد. قرار بود گزینه برزیلی بامداد دوشنبه در تهران باشد اما ظاهراً امروز به تهران خواهد رسید و در تست‌های استخوانی و خونی شرکت می‌کند.

واقعیت این است که تنها نکته مثبت در مورد این مهاجم جوانی اوست وگرنه اصلاً سابقه و آمار گلزنی جالبی ندارد. معدود نقاط مثبت کارنامه بازیگری او چند بازی در سری A برزیل، چند بازی معدود در لیگ دسته اول بلغارستان و یکی دو بازی در لیگ اروپاست. او بیشتر در لیگ‌های ایالتی و دسته‌های پایین‌تر لیگ برزیل بازی کرده اما یک طرف ماجرا هم این است که کالدرون این مهاجم را تأیید کرده و تصور می‌کند او می‌تواند مشکلات خط حمله و دغدغه‌هایش را کم کند: «بازیکنی که می‌آید را خود من، تأیید کردم. او امروز به ایران می‌آید و بازیکن خیلی خوبی است. مهم این است که ویژگی‌های مورد نیاز خودمان را در او دیده‌ام.»

وقتی رسانه‌ها به آمار و عملکرد او حساس می‌شوند کالدرون توضیح مفصل‌تری دارد: «او بازیکنی جوان است که آینده‌ روشنی دارد. عملکرد و شرایط او از گذشته تا حال را بررسی کرده‌ایم. او به اروپا منتقل شده بود اما از آنجا که نتوانست زیاد بازی کند، مجبور شد به برزیل برگردد. البته همچنان بازیکن خوبی است و من او را تأیید می‌کنم. این را هم در نظر بگیرید که بودجه ما مشخص است و با شرایطی که داریم باید به دنبال بهترین گزینه باشیم که راندمان بالایی داشته باشد. در نهایت باید بگویم که با توجه به بودجه‌ای که داشتیم نباید انتظار یک بازیکن نامی و شناخته شده را داشته باشیم البته اطمینان دارم او عملکرد خوبی در ایران خواهد داشت.»

مسأله تأخیر در اضافه شدن مهاجم خارجی هم نکته نگران کننده‌ای در مورد پرسپولیس است. البته شروع لیگ آنقدر عقب افتاده که مهاجم خارجی حتی اگر از فردا تمریناتش را آغاز کند مدتی فرصت داشت تا به هماهنگی‌های اولیه دست پیدا کند. با این حال کالدرون توضیحاتی برای این ماجرا دارد: «من درباره آمدن مهاجم مطالبی که باشگاه گفت را اعلام کردم. بازیکنان مشخصی به باشگاه معرفی شدند و باشگاه با آنها مذاکره می‌کرد. از اینکه در این روند تأخیر رخ داده من هم ناراحتم اما باید بپذیریم در خصوص بازیکن مالیایی هم بخت با ما یار نبود و اتفاقی افتاد که دیدید. قرار است این بازیکن هم امروز بیاید و از چهارشنبه تمریناتش را با ما آغاز کند.»

او در مورد اینکه آیا جونیور گزینه شما بوده یا نه و اینکه در برخی رسانه‌ها مطرح شده که از باشگاه خواسته‌اید 100 هزار دلار برای جذب بازیکن خارجی بودجه باشگاه را افزایش دهند، گفته است: «درباره بخش مالی اطلاع ندارم. آنچه من می‌دانم این است که جونیور ما را راضی می‌کند. او بازیکنی هوشمند و قوی است. با علی علیپور و هافبک‌ها در خصوص او و ویژگی‌های فنی که دارد، صحبت کرده‌ام.»

آنچه از زبان کالدرون می‌شنویم ما را به این نکته می‌رساند که پرسپولیس احتمالاً برای جذب این مهاجم خارجی بودجه زیادی صرف نخواهد کرد و حدال این نگرانی نزد هواداران به وجود نمی‌آید که اگر این بازیکن به هر دلیلی از تیم جدا شد، باشگاه ضرر زیادی خواهد کرد. از سوی دیگر در این شرایط ظاهراً مجبوریم به آنچه کالدرون در مورد مسائل فنی براندائو نظر دارد اعتماد کنیم و امیدوار باشیم این مهاجم از تست‌های پرشکی به سلامت عبور کند، با رقم مناسبی قرارداد ببندد، خیلی زود با تیم هماهنگ شود و همان بازیکنی باشد که قرار است بخشی از مشکلات خط حمله پرسپولیس را بکاهد.

ایران ورزشی

۶    
آی اسپورت
2019-08-14 18:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر