فهرست
حق نفت را خودتان خوردید، نه فدراسیون!
حق نفت را خودتان خوردید، نه فدراسیون!

حق نفت را خودتان خوردید، نه فدراسیون!

آی اسپورت- با مشکلات مالکیتی و مدیریتی که در باشگاه نفت تهران وجود داشت، حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا قابل پیش‌بینی بود. واقعا با وجود چنین مشکلاتی حضور نفت در آسیا به صلاح این تیم و البته فوتبال ایران نبود. البته این را هم نباید فراموش کرد که نفت با شایستگی قهرمان جام حذفی شد و سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرد اما سوال این است که تیم فعلی نفت چه نقشی در آسیایی شدن این تیم داشت و تا چه اندازه به تیمی که در فینال جام حذفی تراکتورسازی را شکست داد و قهرمان شد شباهت دارد؟ چرا دلسوزی مالک فعلی و مدیران و بعضی از بازیکنان فعلی این تیم برای حذف از آسیا بیشتر خودنمایی و ظاهرسازی و اشک تمساح به نظر می‌رسد؟

اعضای تیم نفت که با برتری بر تراکتورسازی فاتح جام حذفی فصل گذشته شد این نفرات بودند: میلاد فراهانی، وحید حمدی‌نژاد، ایگور پراهیچ، رضا علیاری، محمد دانشگر، اکبر صادقی، آندرانیک تیموریان، رضا اسدی، آرش رضاوند، محمد قاضی و سجاد شهباززاده. ضمن اینکه عیسی آل‌کثیر هم در نیمه دوم به عنوان بازیکن تعویضی به زمین رفت. سرمربی آن تیم علی دایی بود و مالک باشگاه هم شرکت بهنام پیشرو کیش. اما از ترکیب اصلی نفت در فینال جام حذفی فقط میلاد فراهانی و عیسی آل‌کثیر در تیم فعلی حضور دارند. سرمربی تیم فعلی هم حمید درخشان است و مالک موقت باشگاه هم تا همین چند روز پیش حمیدرضا جهانیان بود.

با این حال کسانی که برای قهرمانی نفت در جام حذفی بیشترین زحمت را کشیدند زیاد مصاحبه نکرده‌اند. فراهانی از مالک جدید دل خوشی ندارد و تا چند روز پیش به دلیل مشکلات مالی اعتصاب کرده بود و آل‌کثیر هم اعلام کرده که در نیم‌فصل از نفت جدا خواهد شد. اما عجیب است که این روزها بیشترین دلسوزی برای حذف نفت از آسیا را کسانی از خود نشان می‌دهند که هیچ سهمی در کسب سهمیه آسیای نفت نداشتند. جهانیان مالک جنجالی و پرسر و صدای نفت که بالاخره هم مشخص نشد از قوطی کدام عطاری بیرون آمد، سنگ بازیکنان را به سینه می‌زند و مدعی می‌شود که اجازه نمی‌دهد حق بازیکنان خورده شود. این در حالی است که بازیکنان نفت به دلیل دریافت نکردن مطالبات‌شان از او به شدت شاکی هستند. محمد نصرتی هم یکی از بازیکنانی است که کوچکترین نقشی در موفقیت فصل گذشته نفت ندارد ولی مدعی است بازیکنان نفت آرزوی حضور در آسیا را دارند و نباید حق آنها را خورد!

در پاسخ به جهانیان باید گفت حق بازیکنان نفت خیلی وقت پیش خورده شده است. حق آنها وقتی خورده شد که باشگاه به تعهداتش درباره آنها عمل نکرد و اعتصاب‌های چندباره هم کمکی به آنها نکرد. حق بازیکنان نفت وقتی خورده شد که آنها مجبور شدند تیمی را که برایش زحمت کشیده بودند و برایش سهمیه آسیایی گرفته بودند ترک کنند تا ناگهان مدعیان ناشناخته و عشق شهرت از راه برسند و سرنوشت آنها را در دست بگیرند. باید این نکته را هم به جهانیان گوشزد کرد که اگر حق بازیکنان نفت به موقع پرداخت می‌شد هرگز نوبت به شما و اطرافیان‌تان نمی‌رسید و شما به جای حاضری‌خوری و رسیدن به مالکیت باشگاه نفت و انجام مصاحبه‌های جنجالی، باید در همان کارواش‌تان فعالیت می‌کردید. البته حالا از بد روزگار و به دلیل خورده شدن حق بازیکنان و مربیان سابق نفت، نوبت به شما رسیده اما مشخص است که خیلی زود این روزها هم می‌گذرند و کسان دیگری جای شما را خواهند گرفت و شما مجبور می‌شوید به همان جایی برگردید که به آن تعلق دارید.

۱۱ ۱  
آی اسپورت
2017-11-12 18:35:00
نظر دهید

۱ نظر
محمد یوسفی
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۰۹:۲۱
دست درد نکنه آقای نادر نامدار با متنی که نوشتی واقعا آقای جهانیان کجا بودند و از کجا پیدا شد اگر راست میگفت بدهی بازیکنان را میداد بزرگتر از جه جهانیان آمدن تیم داری کردند به جایی نرسیدن بقول آقای نامدار ایشان هم به زودی میرند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر