فهرست
چه زمانی فوتبال دولتی به خاک سپرده می‌شود؟
چه زمانی فوتبال دولتی به خاک سپرده می‌شود؟

چه زمانی فوتبال دولتی به خاک سپرده می‌شود؟

آی‌اسپورت- مصاحبه گرشاسبی مدیر عامل باشگاه پرسپولیس دردنامه ای برای نه تنها پرسپولیس که برای فوتبال ایران و شاید مردم ایران است . ایشان می‌گویند17 میلیارد و دویست میلیون تومان این باشگاه بابت جریمه هایش به بازیکنان پرداخت کرده است و این در حالی است که بدهی 130 میلیارد تومانی مالیاتی و بدهی به علی دایی هنوز باقی است. ایشان در این مصاحبه می گویند که نمی‌توانستیم طارمی را به زندان بیاندازیم و در آخر می فرمایند پرونده ژوزه را به خاک بسپاریم.

سوال مهم این است که این 17 میلیارد و دویست میلیون تومان از جیب ملت را دادید پولی که بابت جریمه هائی بود که مدیران اسبق پرسپولیس که مدیران منتخب سازمان تربیت بدنی سابق و وزارت ورزش کنونی برای پرسپولیس ساخته بودند. این 17 میلیارد تومانی که می تواند سهمیه بسیاری از محرومان این جامعه باشد که شب تا صبح زحمت می کشند اما سفره آنها هر روز کوچک تر می شود. این 17 میلیارد می توانست ورزشگاه و زمین تمرین و صرف یافتن استعداد ها بشود اما پرداخت شد بی آن که از این مدیران باز خواستی شود و بخش حقوقی  اعلام می کند که مسبب این همه مشکلات کیست؟ مردانی چون طاهری و رویانیان چه پاسخی دارند که میلیارد‌ها از پول این ملت را به باد فنا دادند و تاوانی ندادند .

 می‌پرسیم اگر جوان تحصیل کرده‌ای وامی از بانک بگیرد و  در کسب و کار و یا خرید منزل صرف کند اما موفق به پرداخت آن نشود چون مهدی طارمی بخشیده می‌شود؟ بازیکنی که براحتی پول تسویه و حساب را برای خرید ماشین استفاده می کند نیاز به بخشش دارد؟  نیازی نبود که طارمی را نگاه دارید. اما نباید او را در قبال این سوء رفتار مالی حداقل پرسش کنیم؟ این بازیکن شایسته تیم ملی است که دارد برای آن نقشه می کشد که در ازای آن راهی اروپا شود و به ریش ملت بخندد؟

آقای گرشاسبی نگفتند مسئولین قرارداد طارمی در بازگشت از ریزه اسپورت چه کسانی بودند که حالا روزه سکوت گرفته‌اند؟ این همه بوروکراسی اداری وجود دارد که افراد با ژن منتخب و غیر منتخب در باشگاه و وزارت ورزش مشغول به کار هستند اما چگونه چنین افتضاح مالی پیش می آید و باید خدا را شکر کنیم که پرونده ژوره با  غرامت چندین برابر قراردادش و با این افزایش نرخ ارز به پایان رسیده است و هیچکس نمی پرسد آن قرار داد را چه کسانی امضا کردند؟ این نوابغ مدیریت بالاتر از هوینس مدیر عامل بایرن مونیخ بودند که بخاطر خلافهای مالی به زندان نیز رفت؟ خون امثال این آقایان و طارمی رنگین تر از هوینس‌ها بود؟ ای کاش فوتبال دولتی روزی به خاک سپرده شود.

۳۶۷ ۱۰  
آی اسپورت
2018-01-14 02:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
ویلی
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۰۵:۱۴
معلومه هر وقت "اقتصاد دولتی" به خاک سپرده بشه که اونم زمانی رخ میده که طرز فکر "اقتصاد مال خراست" به خاک سپرده بشه که اونم مستلزم اینه که تفکر "الفَقر فَخری" به خاک سپرده بشه.....
۸
پرسپولیس ❤
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۰۷:۳۵
سوزش شما از جای دیگری ست حقیقتن وگرنه نیازی یه این همه جفنگیات نبود :)))
۱۷ میلیارد طلب بازیکنان و مربیان سابق است و مصداق حق الناس...
ازین مبلغ ده میلیارد مربوط بعد دوره رویانیان و بقیه مال سایر مدیران است و طاهری کمترین بدهی مدیریتی ای دوران خودش را بعد جای گذاشته است اما گویا توپخانه ی رسانه ای کیروشی پور کماکان به مرده ایشان هم رحم نمی کند!
درباره بیت المال حرف زدین و دغدغه فقرا و مردم ناتوان و ما اینجا از شدت خنده دل درد گرفتیم. پولی که به حساب باشگاه پرسپولیس میره کمک هواداران است که با جان ِ دل این مبلغ را می پردازند و شما اگر دغدغه فقرا را دارید درباره ۲۰۰ میلیارد دلار درآمد نفتی و..‌ بنویسین که به اعتراف روحانی وارد حساب و کتاب نمیشه!
یا درباره بودجه نهادهای بی مصرف بنویسید که سالانه میلیاردها پول بی زبان را خرج می کنند.
با عرض معذرت ما به صداقت شما شدیدن شک داریم و در عوض به سوز و گداز درونی شما کیروشی پورها که شرف را به کنار گذاشتین و از نتیجه گرفتن پرسپولیس بیمناک و عصبانی هستین، سخت ایمان داریم :)))
برزو
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۵۸
اون ٢٠٠ ميليارد دلار نيست اولا بلكه ٢٠٠ هزار ميليارد تومنه كه حقوق كارمندان و بازنشستگان دولته و روحاني گفت از ٣٦٠ هزار ميليارد ٢٠٠ هزارتاش به اين خاطر دست دولت نيست.
همين الان بازنشسته ها و كارمندها از حقوق دريافتيشون ناراضي اند حالا حساب كن دولت بخواد حقوقشونو كم كنه يا قطع كنه يا اصن تعديل نيرو كنه!
البته قبول دارم كه حيف و ميل زياد ميشه. با بقيه حرفاتون هم موافقم اما زندان رفتن طارمي هم نبايد خيلي بهتون بربخوره و رنگي به قضيه نگاه كنيد. با توجيهات گرشاسبي المانم نبايد اولي هوينس(اسطوره ي فوتباليشو) مينداخت زندان وگرنه وجهه اش خراب ميشد! در شأن آلمان نبود!!
Hasan
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۰۷:۵۳
ای کاش کدام بیت المال غیر از این است که چند سال است دولت ریالی کمک نکرده و مدیران رنگ به رنگ خود را غالب این دو باشگاه کرده است هدایتی ها برای کسب شهرت به این دو تیم چسلیده اند ارتزاق یصدا سیما از این دو تیم است کسب رای از این دو تیم است مامن مدیران و نمایندگان از کار افتاده شده اند ایکاش این دو تیم خصوصی شوند و حداقل به مردم سپرده شوند تا صدها میلیارد حق این دو تیم به دیگران نرسد
احمد
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۰۸:۰۰
مطلب سوزآوری بود هر چند در حد دوم ابتدایی بود.
باشه حرف شما درست اصلا کلا یه ریال از به قول شما بیت المال به پرسپولیس کمک نکنن به جاش بزارن درآمدهاش برای خودش باشه..
بلیط فروشی، حق پخش تلویزیونی، سامانه پیامکی، تبلیغات محیطی استادیوم و ...
اینا رو جمع بزنی سالی ۲۰۰ میلیارد شایدم بیشتر بشه که ازین مقدار مگه چقد به پرسپولیس میدن؟
بیت المالتون مال خودتون بزارید تیم نفس بکشه..
اراسگو
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۰۸:۳۵
کار بری مدیریت درکشور عزیزمان خاک کردن مردم میباشد. نه خاک شدن جناب عاطف عزیز چه بسا مدیریت بدردمان نمیخورد فقط چند روزی دورهم باشیم
۲
M13
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۰۹:۰۳
اقای عاطف تشکر از متن فوق العاده ی شما- باید عرض کنم اقای عاطف فوتبال دولتی و فساد مدیران در کشور ما مسئله ی جدیدی نیست
و من امید کمی دارم که بخاد به زودی از بین بره اما حداقل ارزو می کنم حداقل کم ترین نظارتی بر روی کارشون باشه که حداقل بعد از
خرابی که بار اوردن این قدر وقیحانه در برنامه ی 90 شرکت نکنن و طلبکار از ادم و عالم صحبت باشن. ای کاش این مدیران مثل مثال شما جوان
تحصیل کرده ای بودن ک حالا ب هر دلیلی دچار بدهی و اشتباهی شده اما ما امروز با پدیده ی غریبی رو ب رو هستیم کسی ک در چندین پرونده
توسط فیفا محکوم شده اما پر رویی به حد کمال رسونده و قبول نمی کنه و بعد وعده ی تشکیل جلسه میده و همه رو سر کار میذاره. امیدوارم مدیرانی
چون طاهری رویانیان و فتح ا... زاده در مقامات قضای این کشور مجبور ب پاشخ گویی شن
shahab.ir
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۰۹:۴۹
رانت دولتی .....از سپاه و بانک و هزار کوفت و زهرمار دیگه ....رانت زالوجامعه ایران که هر روز بزرگتر شاید بعدها خوده کشور رو ببلعه
۱
شاهین ممسنی ❤❤
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۰:۴۵
اگر جوان تحصیل کرده‌ای وامی از بانک بگیرد و در کسب و کار و یا خرید منزل صرف کند اما موفق به پرداخت آن نشود چون مهدی طارمی بخشیده می‌شود؟!!!

والو اگه شما نویسنده هستین ما پروفسور نویسندگی هستیم!
این اراجیف چیه می نویسین؟؟
خودتون را هم صاحب نظر می دونین نه؟؟؟
۳
کابوس طارمی می بینم و هذیان میگم :)))
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۱۰:۴۷
نباید او را در قبال این سوء رفتار مالی حداقل پرسش کنیم؟ این بازیکن شایسته تیم ملی است که دارد برای آن نقشه می کشد که در ازای آن راهی اروپا شود و به ریش ملت بخندد؟

اینها چیه خدایی؟؟ فازتون چیه؟؟ ساقیتون کیه؟؟
پرسش شود را از کجای ادبیات فارسی بیچاره آوردی؟؟
سواد فوتبالی صفر، حداقل قواعد ابتدایی فارسی را رعایت کن
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر