فهرست
ذوب‌آهن – گل‌گهر؛ بهترین بازی لیگ بیستم؟
ذوب‌آهن – گل‌گهر؛ بهترین بازی لیگ بیستم؟

ذوب‌آهن – گل‌گهر؛ بهترین بازی لیگ بیستم؟

آی اسپورت - در هفته هشتم رقابت های لیگ برتر، تیم های ذوب آهن و گل گهر در شرایطی در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به مصاف هم رفتند که ذوبی ها در تلاش بودند به نخستین پیروزی لیگ برتری خود دست پیدا کنند و گل گهر نیز به دنبال حفظ صدرنشینی خود بود. این مسابقه از همان لحظات ابتدایی با خلق موقعیت بر روی دروازه ذوب آهن شروع شد. در همان دقیقه یک حمله تند و تیز گل گهری ها پیمان رنجبری و گادوین منشا را صاحب موقعیت کرد ولی مهاجمین سیرجانی ها قدر این فرصت را ندانستند و موقعیت از دست رفت.

اما حملات دو تیم در دقایق ابتدایی منجر به یک فرصت پنالتی برای ذوب آهن شد که مارکو بیدوف این پنالتی را از دست داد ولی او خیلی خوش شانس بود که سلطانی مهر ریباند آن را به دشتی رساند تا هافبک سابق استقلال دروازه حقیقی را باز کند. پس از این گل نیز دو تیم موقعیت های زیادی را از دست دادند. از جمله آن می توان به سانترهای زکی پور و زنده روح برای رنجبری و سهرابیان اشاره کرد که این موقعیت ها یکی پس از دیگری از دست رفتند. البته در این دقایق ذوبی ها اعتقاد به یک خطای پنالتی نیز داشتند که سید علی با آنها موافق نبود. هر چند در ادامه ذوب آهن صاحب یک ضربه پنالتی دیگر شد ولی میلاد جهانی با بی دقتی آن را به بیرون زد. از دیگر فرصت های فوق العاده نیمه نخست، می توان به شلیک تماشایی فرشاد محمدی مهر از فاصله 30 متری اشاره کرد که با واکنش استثنایی علیرضا حقیقی مواجه شد.

ذوب آهن نیمه نخست را پیروز به رختکن رفت اما در دقیقه 58 سعید صادقی قدر پاس گادوین منشا را دانست و با یک شوت دروازه ذوب آهن را باز کرد و سیرجانی ها را به گل تساوی رساند. در نیمه دوم نیز شاهد یک فوتبال زیبا و تماشایی از سوی هر دو تیم بود. از جمله آن می توان به شلیک تماشایی فرشاد محمدی مهر در نیمه دوم اشاره کرد که ضربه راه دور او به تیر دروازه گل گهر برخورد کرد. جایی که علیرضا حقیقی سنگربان سیرجانی ها تنها نظاره گر توپ بود.

در این دیدار دیدنی، بازیکنان گل گهر 30 بار به سمت دروازه شهاب گردان شوت زدند که سنگربان اصفهانی ها در این بازی 4 سیو درخشان از خود به جای گذاشت. در سوی مقابل نیز ذوب آهن 10 بار به سوی دروازه گل گهر شوت زدند که آمار 40 شوت در این دیدار، بسیار جالب توجه است.

بطور کلی، دو تیم در این دیدار 12 موقعیت گلزنی داشتند که سهم هر تیم 6 موقعیت بود و اگر مهاجمین دو تیم دقت بیشتری داشتند، این دیدار می توانست یکی از پرگل ترین بازی های لیگ برتر باشد که البته درخشش بسیار خوب گردان و حقیقی درون دروازه های دو تیم مانع از رد و بدل شدن گل های بیشتری شد.

کسانی که دیدار گل گهر و ذوب آهن را تماشا کردند، قطعا از انتخاب خود پشیمان نشده اند چرا که این بازی تا به اینجای کار زیباترین بازی لیگ بیستم بوده که در آن هر اتفاقی رخ داد. اتفاقاتی نظیر گل، از دست رفتن پنالتی، برخورد توپ به تیر دروازه، کارت قرمز و...

فوتبال فوق العاده هجومی و زیبایی که روز گذشته امیر قلعه نویی و رحمان رضایی انجام دادند، شایسته تقدیر است. در حالی که از سبک دفاعی تیم ها و کم گل بودن دیدارهای لیگ بیستم انتقاد می شد، اما به راستی که بازی روز گذشته ذوب آهن و گل گهر بهترین بازی لیگ بود.

۷ ۱  
آی اسپورت
2020-12-25 21:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
KEAn
شنبه ۶ دی ۱۳۹۹، ۰۰:۱۷
واقعا بازی فوق العاده ای بود ، برای اولین بار تو این فصل از دیدن بازی لیگ برتر پشیمون نشدم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر