فهرست
پرسپولیس رکوردار کسر امتیاز در لیگ/ دو قهرمانی؟
پرسپولیس رکوردار کسر امتیاز در لیگ/ دو قهرمانی؟

پرسپولیس رکوردار کسر امتیاز در لیگ/ دو قهرمانی؟

آی اسپورت- در تاریخ لیگ برتر تنها پرسپولیس است که 2 بار از امتیازاتش توسط مراجع رسمی خارج از کشور کم شد و در نتیجه روی عملکرد این تیم اثر گذاشت. در سال 1384 از پرسپولیس 6 امتیاز کسر شد. علت کسر امتیازات پرسپولیس بستن قرار داد با کریستوفر ره بازیکن لیبریایی –فرانسوی سال 82 بود اما بعد از انعقاد قرار داد، مربی جدید تیم یعنی بگویچ او را نخواست و بازیکن مورد اشاره به فیفا شکایت کرد و پرسپولیس 6 امتیاز از دست داد.

بار دوم در سال 1386 بود که پرسپولیس به علت اعتراض و شکایت رافائل ادریو نیجریه‌ای محکوم به 6 امتیاز کسر امتیازی شد. او در زمان انصاری‌فرد با پرسپولیس قرار داد بست اما به خاطر بیماری هپاتیت بی مجبور به ترک این تیم شد و البته از پرسپولیس کسر امتیاز شد.

اما ببینیم در جدول لیگ برتر این کسر 6 امتیازها در پرسپولیس چه تاثیری کرد.

جدول لیگ سال 84 چنین بود: استقلال با 59 امتیاز قهرمان شد و پرسپولیس 38 امتیازی در رده نهم قرار گرفت. بعد از کسر شش امتیاز، پرسپولیس 32 امتیازی به رده سیزدهم سقوط کرد.

در سال 1386 اما پرسپولیس چنین کرد: تیم قطبی با 65 امتیاز قهرمان می‌شد، ولی کسر شش امتیاز، منجر شد که گل دقیقه 97 سپهر حیدری قهرمانی را به این تیم هدیه دهد.

۳ ۶  
آی اسپورت
2017-03-23 15:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
لنگ لجنی به بلندای تاریخ
پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶، ۱۵:۵۹
اون سال به لطف سعید مظفری زاده قهرمان شدن امسال حالا کی میخواد یه قهرمانی کثیف دیگه بهشون اهدا کنه؟؟ فغانی یا خورشیدی؟؟؟
۶ ۲
محسن
پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶، ۱۸:۰۵
دوست عزیز انصاف داشته باش.فغانی دیگه باید چکار کند؟از اکبریان چه توقعی داری؟این بازیکنان هم انسان هستند و ممکن است دچار مصدومیت بشوند.فغانی با گل دقیقه92 و اکبریان با اخراج غیرعادی کیانی،دین خود را ادا کردند حالا ادامه کار با بقیه بازیکنان تیم نامی نو میباشد!!!!!
۳
کیسه پاره پاره
پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶، ۱۹:۴۰
..... ..... ....
۲
شش امتیاز کم بشه
پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶، ۱۹:۳۹
بازم کیسه زیرشه
۴
کیسه پاره پاره
پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶، ۱۹:۵۷
۳
Afshin
جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶، ۱۲:۳۶
همون سال که قهرمان شد ۳امتیازم از سپاهان کم شد وگرنه سپاهان قهرمان میشد چرا اینا رو نمیگید؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر