فهرست
امير چگونه مچ يحيى را خواباند؟
امير چگونه مچ يحيى را خواباند؟

امير چگونه مچ يحيى را خواباند؟

آی اسپورت – حساس‌ترين مصاف هفته‌ى چهاردهم ليگ برتر و شايد حساس‌ترين بازى نيم‌فصل اول ليگ برتر فوتبال ايران با برترى تيم سپاهان به پايان رسيد. در تقابل اولين و دومين تيم جدول رده‌بندى و اولين و سومين تيم جدول گلزنى، اين شاگردان قلعه‌نویى بودند كه سرانجام توانستند در يك ٩٠ دقيقه‌ى جذاب و ديدنى و در حضور ٤٥ هزار نفرى هواداران خودى، با تك گل زيباى مهرداد محمدى روى يك شوت از راه دور به هفته‌ها صدرنشينى شاگردان گل‌محمدى پايان دهند.

پديده كه با كسب ٢٩ امتياز از ٣٦ امتياز ممكن، بهترين شروع تاريخ ليگ را رقم زده بود و تنها يك شكست يك گله‌ى هفته اول مقابل پرسپوليس در كارنامه‌ى اين تيم ثبت شده بود، همانند ديدارهاى گذشته‌ى خود بازى را با سيستم ٤-٢-٣-١ آغاز كرد كه در دفاع تبديل به ٤-٤-٢ مى‌شد. يوسف بهزادى درون دروازه، على نعمتى و محمد حسين مرادمند در قلب دفاع، مرتضى منصورى و كاپيتان محمدرضا ناصحى در سمت راست و چپ خط دفاع، اكبر صادقى باتجربه و مسعود ريگى به عنوان دو هافبك دفاعى، برادران قاسمى نژاد در چپ و راست خط هافبك و محمدرضا خلعتبرى پشت سر تك مهاجم تيم، حسين مهربان. تنها تغيير پديده نسبت به ديدارهاى گذشته‌اش، حضور اكبر صادقى به جاى سعيد صادقى بود كه قرار بود در هنگام حملات پديده نقش هافبك «باكس-تو-باكس» را ايفا كند و بين دو مدافع ميانى تيم قرار گيرد كه در انجام وظيفه‌ى خود ناكام بود و همين موضوع بلاى جان پسران يحيى شد.

امير قلعه‌نویى براى مقابله با ٥ هافبك تيم پديده كه در نزديك‌ترين فاصله‌ى ممكن نسبت به هم بازى مى‌كنند و در بين همه‌ى تيم‌هاى ليگ، بهترين فوتبال روى زمين و كارهاى تركيبى را ارائه مى‌دهند، دستور پرس سنگين از جلو را صادر كرد. مصدوميت كى‌روش استنلى براى تيم سپاهان تبديل به يك توفيق اجبارى شد چرا كه منجر به حضور ٣ عنصر سرعتى خط حمله اين تيم، شهباززاده، محمدى و انصارى به صورت همزمان در تركيب شد تا ٩٠ دقيقه دو مدافع ميانى تيم پديده و البته اكبر صادقى را تحت فشار بگذارند. اين پرس سنگين نه تنها در نيمه‌ى اول دو موقعيت خوب را نصيب سپاهان كرد بلكه ارتباط خط دفاع و هافبك پديده را به سطح پايينى رساند. (كارى كه وظيفه‌ى اصلى اكبر صادقى بود)

پس مدافعان يحيى مجبور به بلند كردن توپ‌ها و يا بردن بازى به جناحين به ويژه جناح چپ، جايى كه ناصحى اكثر دقايق را در نيمه‌ى زمين حريف قرار داشت، بودند و اين دقيقاً همان چيزى بود كه امير قلعه‌نویى مى‌خواست. تيم او با داشتن دو مدافع ميانى مسلط روى كارهاى هوايى، سياوش يزدانى و عزت‌الله پورقاز و يك مهدى كيانىِ آماده براى جمع كردن جلوى خط دفاع در مقابله با توپ‌هاى سوم، مشكلى براى خنثى كردن اين تاكتيك پديده نداشت. اتفاقاتى كه درست مشابه آنها در ديدار هفته‌ى اول پديده و پرسپوليس نيز رقم خورده بود و پرس از جلو سرخپوشان، شاگردان يحيى را مجبور به بردن بازى به جناحين و ارسال كرد كه با حضور شجاع و جلال حسينى عملاً آنها روى هوا شانسى نداشتند. به واقع امير قلعه‌نویى و كادرفنى‌اش با آناليز دقيق تنها شكست پديده در اين فصل بار ديگر از همان نقطه به تيم يحيى ضربه زدند و گام بلندى براى قهرمانى نيم‌فصل برداشتند.

۲۱ ۱  
آی اسپورت
2018-12-02 21:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
علیرضا
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۱:۵۱
تو رو خدا اینقدر اراجیف ننویسید! سپاهان چهار بازی متوالیه از اشتباهات داوری سود میبره! اون هم اشتباهاتی که مستقیما تو نتیجه بازی تاثیر داشته! چی رو دارید ماله کشی مینید؟؟!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر