فهرست
بیل از لیسبون تا کیف؛ ستاره فینال‌ها
بیل از لیسبون تا کیف؛ ستاره فینال‌ها

بیل از لیسبون تا کیف؛ ستاره فینال‌ها

آی‌اسپورت- ستاره ولزی رئال مادرید بار دیگر در فینال چمپیونزلیگ درخشید تا این تیم را به چهارمین قهرمانی‌اش در این رقابت‌ها در پنج سال اخیر برساند. در فینال لیسبون و بعد از این که دو تیم با تساوی ۱-۱ در ۹۰ دقیقه، به وقت‌های اضافه رفتند، این گرت بیل بود که با فرصت‌طلبی، توپ برگشتی ضربه آنخل دی‌ماریا را با سر وارد دروازه کورتوا کرد تا یکی از ارکان اصلی فتح دسیما باشد.

 

چهار سال بعد، مصدومیت‌های پیاپی باعث شد تا گرت بیل بازی‌های زیادی را از دست بدهد و در دیدار امشب هم از روی نیمکت ذخیره‌ها بازی را آغاز کرد اما زمانی که به میدان رفت، یک تنه پیروزی رئال را رقم زد.

اوج کار او در دقیقه ۶۴ بود که روی ارسال مارسلو، ناگهان روی هوا بلند شد و با یک ضربه برگردان تماشایی، توپ را به طاق دروازه لیورپول کوبید. بلافاصله بعد از به ثمر رسیدن این گل، کاربران شبکه‌های اجتماعی شروع به مقایسه این گل، با گل زین‌الدین زیدان در فینال سال ۲۰۰۲ کردند و این سوال مطرح شد که کدام یک را می‌توان به عنوان زیباترین گل فینال‌های لیگ قهرمانان اروپا انتخاب کرد.

اما درخشش گرت بیل در این فینال به همین گل خلاصه نشد و در دقیقه ۸۴، او که پشت محوطه لیورپول صاحب موقعیت شده بود، با یک شوت سهمگین، برای بار دوم دروازه کاریوس را باز کرد. ضربه عجیب بیل که به شکل قوسی زده شد، به شکلی بود که در مقابل دروازه از ارتفاع توپ کاسته شد و همین منجر به اشتباه دروازه‌بان لیورپول شد.

او با این دو گل، به اولین بازیکنی تبدیل شد که در فینال‌های لیگ قهرمانان به عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفت و موفق شد دو بار دروازه حریف را باز کند. پیش از این هواداران رئال به دلیل مصدومیت‌های پیاپی بیل، بارها او را مورد انتقاد قرار داده بودند و همین باعث شده تا شایعات در مورد جدایی او جدی شود اما با این درخشش، شاید باشگاه رئال دیگر تمایلی برای از دست دادن او نداشته باشد.

 

ورزش سه

۴    
آی اسپورت
2018-05-27 02:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر