فهرست
تعطیلی لیگ؛ کی‌روش-قلعه‌نویی
تعطیلی لیگ؛ کی‌روش-قلعه‌نویی

تعطیلی لیگ؛ کی‌روش-قلعه‌نویی

آی‌اسپورت- امیر قلعه‌نویی که سردمدار شاکیان سرمربی تیم ملی است و بارها و بارها به شکل‌های مختلف به کیروش و رفتارهای او اعتراض کرده، باز هم در مقایسه‌ای عجیب دوران مربی‌گری‌اش در تیم ملی را با این فصل کنار هم قرار داده و گفته است: «خودِ من هم این دوران را گذراندم ولی یک هفته هم لیگ را تعطیل نکردم.»

گویا سرمربی پرافتخار لیگ برتر سال‌های مربی‌گری‌اش در تیم ملی را فراموش کرده، یا گمان کرده اینجا کسی نیست که ده سال پیش را به یادش بیاورد. ورق زدن اتفاقات لیگ ششم نکات جالبی را روشن می‌سازد. در سالی که قلعه‌نویی مربی تیم ملی بود، از ابتدای بازی‌های لیگ برتر تا اتمام بازی‌ها، تیم ملی فقط دو بازی رسمی داشت. آن هم در مرحله مقدماتی جام ملت‌های 2007. که همان دو بازی هم با توجه به شرایط ایران در جدول، نسبتا تشریفاتی بوده است. این برنامه سبک و کم اهمیت عملا نیازی به تعطیلی لیگ نداشته تا عیار قلعه‌نویی برای تعامل با مربیان لیگ برتری سنجیده شود. عمر مربی‌گری امیرخان در تیم ملی هم به اندازه‌ای قد نداد که دوران انتخابی جام جهانی 2010 را ببیند.

این در حالی است که لیگ شانزدهم و مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 به هم گره خورده‌اند. در خلال بازی‌های لیگ امسال، 70% بازی‌های انتخابی نهایی جام جهانی برگزار می‌شود؛ و در این میان کیروش یا فدراسیون یا مربیان لیگ برتری مقصر نیستند. البته که عدم تعامل بین طرفین ماجرا مورد انتقاد است و باید با برنامه این مقطع پرفشار و بسیار مهم و حیاتی را به سلامت گذراند؛ اما از قلعه‌نویی انتظار می‌رود به عنوان یک مربی کارکشته و کسی که خودش روزی روی صندلی حساس مربی‌گری تیم ملی نشسته، جانب انصاف را در انتقاد رعایت کند.

۱۲ ۴  
آی اسپورت
2017-01-07 22:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
محسن
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵، ۲۳:۵۹
راستی،قلعه نوعی به چه تیمی و در چه مرحله باخت؟در جریان بازی باخت یا با پنالتی؟چرا رفت؟تیم کیروش در چه مرحله ای حذف شد؟به چه تیمی باخت؟در جریان بازی یا پنالتی؟چرا یکی باید دادگاهی میشد و یکی نه؟اما خداییش ما با کیروش اول اسیا هستیم اما یه تیم دیگه قهرمان جام ملتهاست!!!!اولی داریم تا اولی.بلژیک هم دو سالی بود اول رنکینگ فیفا بود اما نه در جام جهانی نه در یورو به اولی رنکینگ جام ندادند نامردها!!!!بی عدالتی همه جا هست.مسی هم که زیبا بازی میکرد در جام جهانی بهش جام ندادند بیشرفها(قابل توجه احمقهایی که فکر میکنند به بازی زیبا جام میدهند،اگر بازی زیبا البته وجود داشته باشد.)بالاخره یادم نیست فلان مقام که با قلعه نوعی بدست نیاوردیم با کیروش بدست آودیم.
علی
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۵۵
در انگلیسی به سرمربی می گویند manager یعنی مدیر کسانی که فکر می کنند فوتبال علم است بفرمایند این علم را کدام دانشمندان توسعه دادند و در کدام دانشگاه تدریس می شود فوتبال علم نیست مجموعه شگردهایی است شامل 1- تکنیک های مدیریت و روانشناسی بازیکنان 2-تکنیک های فنی در مهره چینی، بازیخوانی و ... فقط افراد بسیار تیزهوش و معدودی در هر کشور مثل امیرخان، فرگوسن و ... به این تکنیک ها دست می یابند و به عنوان یک راز نزد خود نگه می دارند اگر فصل بعد می شد تراکتورسازی تبریز را با همین چند تا بازیکن مسن و چند سرباز که نهایتا 2-3 تا بازیکن ملی آنهم ذخیره نشین مطلق دارد به کیروش یا برانکو می دادیم عیارشان برای همه مشخص می شد و می دیدیم که تماشاگر کم طاقت و تشنه جام تبریزی برانکو را بعد 3 هفته و کیروش را بعد 5 هفته اخراج می کرد
۴
محمد
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۳۴
آقای نویسنده ما هم یادمون نرفته کیروش برای بازی با گوام و هند 20 روز لیگ رو تعطیل کرد، دستمال کشی برای کیروش تا کجا؟ حقارت تا چه حد؟
۸
علی
يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵، ۰۶:۳۹
حالا برید و از اینهمه ابلهانه برخورد کردن‌ها حمایت بکنید. امیدوارم دست کم تیمِ مورد نظرتون موفق باشه، گور پدر مسائلِ ملی‌ کرده.....متاسفم
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر