فهرست
 پسری برای پایان‌ کابوس خارجی‌ها
 پسری برای پایان‌ کابوس خارجی‌ها

 پسری برای پایان‌ کابوس خارجی‌ها

۱- اواسط تابستان نود‌و‌هفت‌، وقتی جدایی ماریو بودیمیر کروات از جمع سرخ‌پوشان قطعی شد و علی علیپور هم ساز جدایی را کوک کرده‌بود‌،تلاش‌های مدیریت باشگاه برای جذب یک مهاجم هدف داخلی یا خارجی آغاز شد‌.طی مدت دو‌ماه هر‌روز یک نام جدید به اسم تیم پرسپولیس لینک می‌شد‌. از رضا قو‌چان‌نژاد بگیرید تا مادیبو مایگای سنگالی با ‌سابقه‌ی حضور در لیگ برتر انگلستان که در تست‌های پزشکی رد شد و یا حتی اسامی دانه‌‌درشتی چون فرانکو دی‌سانتو‌ی آرژانتینی که در تیم‌های مطرحی چون چلسی‌،وردربرمن و شالکه توپ زده است‌. بعد از کش‌و‌قوس‌های فراوان اما آن‌چه سهم پرسپولیس از بازار نقل‌وانتقالات شد‌،یک مهاجم جوان برزیلی بود: جونیور براندائو. مردی تنومند با آمار بسیار پایین گل‌زنی که مطرح‌ترین تیم‌هایی که برایشان بازی کرده‌، گویاس برزیل و تیم دوم لودوگورتس بلغارستان بود‌. 

۲-وقتی اسکوربرد ورزشگاه آزادی به دقیقه‌ی هشتاد بازی دربی نزدیک می‌شد‌، چیزی نزدیک به صد‌و‌شصت دقیقه از حضور براندائو در ترکیب پرسپولیس در سه‌دیدار اخیرش می‌گذشت. عملکرد مثبتش؟کسی چیزی به‌خاطر نمی‌آورد‌. مهاجمی کم‌هوش‌‌،با جای‌گیری‌های فاجعه که شاید به‌سختی هربیست دقیقه در گیرنده‌های تلویزیونی رؤیت شود‌، اغلب دور از محلی که توپ در جریان است‌،بدون یک شوت در چهارچوب‌ ،یک پاس کلیدی یا یک ضربه‌ی سر درست درمان‌. 

۳-تابلوی تعویض که بالا می‌رود‌، سکو‌های سرخ و تماشاگران پای تلویزیون‌،منتظر نادری یا عالیشاه هستند‌.اما گابریل کالدرون یک بار دیگر قصد تست‌کردن یکی‌ از جوانان خط‌آتشش را دارد‌.او که حالا روی نام اسدی هم قلم قرمز کشیده و از روستایی هم در دو‌بازی اول چیزی ندیده‌،دل را به دریا می‌زند و آقای گل سابق امید‌های ایران‌،مهدی عبدی را روانه‌ی میدان می‌کند‌.از میان اهالی رسانه اگر باشند معدود افرادی که نام این جوان را شنیده‌باشند‌،احتمالاً مربوط به روزی‌ است که شایعه‌ی قرارگرفتن نام عبدی در لیست مازاد سرخ‌ها در شهر پیچید‌‌، شایعه‌ای که همان روز هم برای آن‌ها که از استعداد و قدرت تمام‌کنندگی عبدی با‌خبر بودند‌،تعجب‌آور بود.اما عبدیِ جویای‌نام‌،درست در روزی که خیلی‌ها گمان می‌کردند به انتهای ماجرایش در تیم سرخ رسیده‌،دروازه‌ی نساجی را در یک دیدار تدارکاتی باز کرد‌ تا نشان دهد که تشنه‌ی یک فرصت است.پس صبر کرد تا روزی مثل این،که قضا و قدر‌ دست به دست هم دهند تا او ده دقیقه فرصت خودنمایی در دربی داشته‌باشد. 

۴- «فِرست تاچ‌،فِرست گل».برای پسری که اگر سید‌جلال مصدوم نمی‌شد‌، احتمالاً حتی رنگ نیمکت ذخیره‌های آزادی را هم نمی‌دید‌، اما حالا می‌تواند تبدیل به زوج علیپور ناآماده‌ی این‌روزها برای ادامه‌ی فصل شود تا شاید هواداران پرسپولیس بعد از منشای ناآماده، بودیمیرِ کم‌تحرک و جونیور کم‌هوش بار دیگر شاهد یک زوج ویران‌گر در خط حمله‌ی‌شان باشند.

۲۹ ۱  
آی اسپورت
2019-09-23 01:33:00
نظر دهید

۱ نظر
حرف حساب
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸، ۰۳:۴۲
مهدی عبدی اولین دهه هشتادیه که تو دربی گل می زنه:)))))
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر