فهرست
پاداش اسکوچیچ؛ هر برد ۵۰۰ میلیون تومان!
پاداش اسکوچیچ؛ هر برد ۵۰۰ میلیون تومان!

پاداش اسکوچیچ؛ هر برد ۵۰۰ میلیون تومان!

آی اسپورت – شاید ندانید، اما قرارداد دراگان اسکوچیچ سرمربی کروات تیم ملی کشورمان ریالی است! گفته می‌شود رقم قرارداد سرمربی جدید و کروات تیم ملی ایران ریالی و حدود ۲ میلیارد تومان تا پایان مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است. این رقم هرگز رسانه‌ای نشده، اما شنیدیم پاداش برد‌های تیم ملی در نوع خود جالب است.

طبق برنامه اعلام شده کنفدراسیون فوتبال آسیا در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، تیم کشورمان روز ۱۷ مهر میزبان تیم هنگ‌کنگ است و سپس در روز ۲۲ مهر باید در کامبوج به مصاف تیم ملی این کشور برود. دو دیدار پایانی تیم کشورمان که از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است به ترتیب روز‌های ۲۲ و ۲۷ آبان مقابل تیم‌های ملی بحرین و عراق برگزار می‌شود تا تکلیف تیم صعود‌کننده از این گروه مشخص شود.

بنا بر آنچه در قرارداد اسکوچیچ ذکر شده، این سرمربی کروات برای هر برد تیم ملی ایران در ادامه رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به عنوان پاداش دریافت خواهد کرد. تمدید قرارداد سرمربی تیم ملی هم بستگی تام به نتایج تیم ملی ایران در ۴ بازی آینده خواهد داشت. به عبارت ساده‌تر این قرارداد ممکن است با اولین ناکامی احتمالی تیم ملی ایران در ۴ دیدار آینده به پایان برسد. همین طور اسکوچیچ این فرصت را دارد که با پیروزی در ۴ دیدار آینده تیم ملی ایران برابر تیم‌های هنگ‌کنگ، کامبوج، بحرین و عراق قراردادش به عنوان سرمربی را تمدید کند. ظاهراً قرار فدراسیون فوتبال با این سرمربی کروات هم همین شرط بوده است.

شاید سخت‌ترین بازی‌های تیم ملی ایران در این رقابت‌ها برابر بحرین و عراق باشد. دو تیمی که موفق شدند در خاک خود تیم ملی کشورمان را در میان ناباوری همگان شکست دهند و فوتبال‌دوستان ایرانی در بازی برابر این دو تیم به کمتر از پیروزی رضایت نخواهند داد.

اسکوچیچ که در میان شگفتی همگان (و حتی خودش!) به عنوان سرمربی تیم اول قاره آسیا انتخاب شد با پایین‌ترین رقم هدایت تیم ملی ایران را عهده‌دار شده و به این اتفاق به چشم یک فرصت نگاه می‌کند. او به خوبی می‌داند برانکو ایوانکوویچ هموطنش چگونه با حضور در فوتبال ایران به نیمکت تیم ملی، سرمربیگری و جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان رسید.

اسکوچیچ می‌داند برانکو در ایران موفق عمل کرد و همراه پرسپولیس ۷ جام گرفت تا مورد توجه تیم‌های حاشیه خلیج فارس قرار گرفته و به قول معروف پول پارو کند! بنابراین اسکوچیچ حاضر شده با مبلغی نسبتاً کم (برای مربیان تیم‌های ملی) روی نیمکت تیم ملی ایران بنشیند و این فرصت را دارد نامی بلندآوازه‌تر در عرصه مربیگری قاره آسیا برای خودش دست و پا کند. باید منتظر ماند و دید! 

 

خبر ورزشی 

     
آی اسپورت
2020-07-04 10:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر