فهرست
تعارف قهرمانی نیم‌فصل
تعارف قهرمانی نیم‌فصل

تعارف قهرمانی نیم‌فصل

آی اسپورت - استقلال که با یک پیروزی خوب برابر تراکتور هوادارانش را بیش از پیش خوش‌بین و امیدوار کرده بود، در دیدار برابر سایپا تن به شکست غیرمنتظره یک بر صفر داد. این نتیجه یک گام دیگر در روند سینوسی و پرنوسان فصل جاری آبی‌ها به شمار می‌آید. آنها انگار عادت کرده‌اند امیدواری به‌وجود بیاورند و بعد همه‌‌چیز را خراب کنند.

 

  احتمالاً خیال راحت از اینکه پیروزی برابر سایپا در دسترس است، برای استقلال گران تمام شد. این تیم مخصوصا در نیمه نخست بازی با نارنجی‌پوشان اشتیاق لازم برای پیروزی را نداشت. در آغاز نیمه دوم هم سایپایی‌ها استقلال را غافلگیر کردند. شاید اگر تیم محمود فکری زودتر شبیه 10دقیقه پایانی بازی می‌کرد، نتیجه دیگری رقم می‌خورد، اما آنها خیلی دیر به‌خودشان آمدند.

  با این شکست، استقلال ابتکار عمل برای کسب عنوان قهرمانی نیم‌فصل را از دست داد. اگر همانطور که صمد مرفاوی گفته بود آبی‌ها هر 12امتیاز را از 4بازی پایانی دور رفت می‌گرفتند، قطعا قهرمان نیم‌فصل می‌شدند. با این حال، استقلال با این شکست بدموقع اختیار عمل را از کف داد و حالا برای تعیین‌تکلیف قهرمان دور رفت، باید به نتایج رقبایی مثل نفت آبادان، سپاهان و مخصوصا پرسپولیس نظر داشته باشد. 3بازی پایانی نیم‌فصل استقلال برابر نفت مسجدسلیمان، نساجی و سپاهان خواهد بود.

  استقلال برابر سایپا بعد از 4بازی گل نزد. آخرین مسابقه‌ای که آنها موفق به گلزنی نشدند به دیدار با ذوب‌آهن برمی‌گشت که با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید. با این اوصاف، طبیعتا نوار 4بازی پیاپی گلزنی مهدی قائدی هم پاره شد. همینطور باخت به سایپا وضعیت استقلال را در جدول مسابقات خانگی هم بدتر کرد. این تیم از 6بازی در ورزشگاه آزادی، فقط 3مسابقه را برده و 2تساوی و حالا یک شکست را تجربه کرده است. استقلال در جدول مسابقات خانگی بعد از نفت آبادان، سپاهان، فولاد و پرسپولیس روی پله پنجم قرار دارد و تازه یک میزبانی هم از همه این تیم‌ها بیشتر داشته است. مهم نیست که تماشاگران غایب هستند؛ بدون امتیاز مسابقات خانگی، قهرمان شدن بسیار دشوار خواهد بود.

  استقلال برای سومین بازی پیاپی گل خورد. آخرین کلین‌شیت این تیم به بازی با آلومینیوم اراک برمی‌گردد که آنجا هم رشید مظاهری چند توپ خوب  را گرفت. باورکردنی نیست که استقلال حتی یک مسابقه را بدون بذل و بخشش چندین موقعیت گل به رقبا به پایان نمی‌رساند. در همین بازی مهدی مهدی‌پور به ناچار روی بازیکنی خطا کرد که نزدیک بود با مظاهری تک به تک شود؛ درست مثل خطایی که عارف غلامی در داربی روی مهدی عبدی انجام داد. چرا این همه شکاف در ساختار دفاعی استقلال وجود دارد و این ضعف‌ها چه زمانی ترمیم خواهد شد؟

  محمود فکری بهترین فرصت را برای عبور از آمار فصل گذشته آندره‌آ استراماچونی از دست داد. پارسال مربی ایتالیایی از 12بازی اول 22امتیاز گرفته بود و این هفته فکری می‌توانست مجموع امتیازات تیمش از 12بازی ابتدایی را به عدد25 برساند، اما با از دست رفتن 3امتیاز بازی با سایپا، فکری نتوانست از حد نصاب رقم‌خورده توسط استراماچونی عبور کند.

۲    
آی اسپورت
2021-01-25 01:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر