فهرست
سه نکته از چلسی-استوک: معمای کونته
سه نکته از چلسی-استوک: معمای کونته

سه نکته از چلسی-استوک: معمای کونته

آی اسپورت- در زیر به 3 نکته از بازی چلسی و استوک سیتی که با برد 4 بر 2 آبی های لندن همراه بود اشاره می کنم.

1- روند بردهای چلسی

چلسی رکوردش را حفظ کرد و به روند بردهایش ادامه داد، به نظر در راه رسیدن به قهرمانی آن ها می خواهند از همه بازی ها امتیاز بگیرند. ویلیان ستاره انفجاری برد 4 بر 2 چلسی مقابل استوک بود و تیم کونته را به رکورد سال 2002 آرسنال که در 13 بازی پشت سر هم برده بودند رساند و همچنین باعث شد تیمش در صدر فاصله با دیگر تیم ها را حفظ کند.

از جهتی دیگر هم این بازی جذاب بود و آن هم این بود که چلسی به روندش ادامه داد، آن هم در بازی ای که دوبار از حریف پیش افتاد و دوباره بازی مساوی شد. در این بازی و در نیمه دوم آن چلسی به اندازه کل 12 بازی قبل گل خورد و با این حال کار خودشان را ادامه دادند: بردند.

این ویلیان بود که در این بازی از همه بازیکنان تاثیرگذارتر بود. اما گری کیهیل توفان را شروع کرد. او در دقیقه 34 گل زد و باعث شد آبی ها بالاخره بعد از شروع ضعیفشان به گل برسند. آن ها در نیمه دوم هم با جدیت کار نکردند و به ایندی اجازه دادند بازی را مساوی کند. اما آن ها دو بار به مساوی شدن بازی به خوبی واکنش نشان دادند و در نهایت هم برنده شدند. جدا از همه حاشیه ها چلسی 3 امتیاز دیگر کسب کرد. سوال این است که آیا در این تیم شرایط تغییری خواهد کرد؟

2- ویلیان، ستاره بازی

بعد از همه تمجیدهایی که از کاستا، هازارد، کانته و داوید لوئیز برای روند 12 برد پشت سر هم چلسی تا قبل از این بازی شده بود، نوبت رسیده که یک ستاره دیگر و بازیکنی که به اندازه آن ها تاثیرگذار است را معرفی کنیم: ویلیان.

ویلیان در حالی دو گل برای چلسی زد که با هر پیشروی اش تیم پشت سرش خراب نشد. موضوع فقط این نبود که او گل زد، موضوع این است در زمانی گل زد که تیمش در خط حمله کیفیت همیشگی را نداشت و بارها هم ضدحملات خوبی را پایه ریزی کرد.

نکته قابل توجه این بازی این بود که چلسی از 3 بازیکن استوک که در زمین خودشان بودند علیه خودشان استفاده کرد. در طول نیمه دوم آن ها ضعف تیم مارک هیوز را پیدا کرده بودند و بارها توپ را پشت خط میانی و جایی که انتظار می رفت ویلیان آنجا باشد فرستادند و بارها موقعیت خطرناک ایجاد کردند.

3- استوک نتوانست معمای چلسی را حل کند

مارک هیوز آخرین مربی ای شد که از تاکتیکی جدید مقابل چلسی استفاده کرد و موفق نبود، اما در واقع از همه نزدیک تر به نتیجه گرفتن بود. تاکتیک او بیش از باقی مربیان چلسی را آزار داد.

در مقابل سیستم 3 دفاعی چلسی، استوک سعی کرد از توپ های مستقیم استفاده کند و این سیستم ابتدا خوب کار کرد. آن ها در 20 دقیقه اول تیم برتر میدان بودند. از طرفی تیم کونته هم به مهمان اجازه داده بود که مالکیت توپ را داشته باشد و این کار را برای آبی ها سخت تر کرده بود. جو آلن در مرکز تاکتیک های استوک بود و بارها برای وینگر های کناری توپ ها را پخش کرد، آن ها هم از کناره ها توپ را ارسال می کردند و این روش در نیمه اول به خوبی جواب داد. یکی از آن توپ ها هم به کرواچ رسید و نتیجه داد. اما بعد از گل ایندی به نظر بازی شکلی پیدا کرده بود که دیگر تاکتیک ها اهمیتی نداشتند. اما در پایان باز هم برد به خاطر یک تاکتیک به دست آمد. کونته بود که از 3 بازیکن حاضر در زمین استوک علیه خودشان استفاده کرد.

۵    
آی اسپورت
2017-01-01 20:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر