فهرست
فولاد سعداوی بدتر از فولاد اسکوچیچ؟
فولاد سعداوی بدتر از فولاد اسکوچیچ؟

فولاد سعداوی بدتر از فولاد اسکوچیچ؟

آی اسپورت – باخت به استقلال خوزستان ششین باخت فولاد در نیم‌فصل دوم بود. این نتیجه باعث شد فولاد با 32 امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار بگیرد و البته باعث سر داده شدن شعارهایی علیه نعیم سعداوی هم شد. با این حال سرمربی جوان فولاد همچنان معتقد است که تاوان جوانگرایی و بومی کردن تیمش را می‌دهد و نتایج تیمش آنقدرها هم بد نیست!

سعداوی بعد از رفتن دراگان اسکوچیچ، هدایت فولاد را بر عهده گرفت و شروع نسبتا خوبی با این تیم داشت. فولاد با هدایت سعداوی در پایان نیم‌فصل اول با 22 امتیاز در رده ششم قرار گرفته بود اما در ادامه شرایط تغییر کرد و تیم سعداوی آنقدر افت کرد که در 13 بازی نیم‌‎فصل دوم فقط یک پیروزی به دست آورد!

مقایسه فولاد با اسکوچیچ که به دلیل نتایج ضعیف در پایان فصل از این تیم کنارگذاشته شد، با فولاد فعلی تفاوت زیادی را نشان نمی‌دهد. فولاد با اسکوچیچ در پایان فصل قبل 35 امتیاز کسب کرد و در رده دوازدهم ایستاد و فولاد سعداوی در فاصله دو هفته تا پایان لیگ 32 امتیاز گرفته و سیزدهم است و برای اینکه از اسکوچیچ بهتر نتیجه بگیرد باید حداقل 4 امتیاز از دو بازی بعدی خود کسب کند.

البته تفاوت اصلی این دو سرمربی در شروع و پایان متفاوت آنهاست. فولاد فصل قبل در پایان نیم‌فصل با 10 امتیاز در رده چهاردهم قرار داشت اما در نیم‌فصل دوم اوضاع بهتر شد و در نهایت با گرفتن 25 امتیاز از 15 بازی به رده دوازدهم صعود کرد. اما فولاد سعداوی روندی کاملا معکوس را طی کرد و از نیم‌فصل خوب اول، به نیم‌فصل افتضاح دوم رسید. شاید اگر ساسان انصاری در اوایل نیم‌فصل اول به فولاد بازنمی‌گشت، امروز تکلیف دومین تیم سقوط کننده به لیگ یک هم مشخص شده بود!

 

۵ ۶  
آی اسپورت
2017-04-21 18:12:00
نظر دهید

۶ نظر
ایرانی
جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۸:۲۷
اسکوچیچ باید بیاد استقلال، استقلال یک سرمربی خارجی کروات که با فوتبال ایران آشنا باشه رو میخواد، دیگه مربی ایرانی بسه، بسه، بسه
۸
موراتا
جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۸:۵۹
سعداوی مربی نیست اینکه عده ی معدودی از هوادارا زمان اسکوچیچ هر روز اسمش رو روی سکو فریاد میزدن بدون اینکه هیچ رزومه ای داشته باشه عجیب و حتی میشه گفت مشکوک بود
یک عرب
جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۲۱:۲۴
ببینید تحلیل برخی از کارشناسها بسیار ابتدایی هست شما باید تحلیلی به مخاطب بدید با شناخت از اونچه در موردش صحبت میکنید. مثلا این تحلیل شما اگر در مورد استقلال یا پرسپلیس بود کاملا درست بود که اینچنین به تحلیل بپردازید اما در مورد فولاد و تیمهای خوزستانی باید به نکاتی توجه کنید. اولا این تیمها همیشه با کمترین بودجهها بسته میشن تیمهای خوزستانی از فولاد استقلال خوزستان و استقلال اهواز و صنعت نفت آبادان همیشه جز کم هزینهترین تیمهای لیگ هستن و این ربطی به این نداره که اینها پول داشته باشن یا نه کلا سیاستشون کم خرج کردن هست. دوما اینکه این تیمها هیچگاه با هدف قهرمانی بسته نمیشن یعنی حتی سالهایی که تیمهای خوزستانی هم قهرمان شدن اگر برگردید به آغاز همون فصلها نه مدیران و نه مربیان و نه بازیکنها و نه هواداران این تیمها هدف خود رو قهرمانی نمیدونستن چون هزینه ای برای این مورد نکردن. و و نکته سوم این هست که این تیمها هدف اولشون استفاده و فرصت دادن به بازیکنهای بومی و جوان به خصوص هست حتی جوانان دیگر شهرها و استانها که این هدف بسیار شایسته هست مثلا ساسان انصاری اصلا خوزستانی نیست اما اگر فولاد نبود امروز باید در دستههای پایین آیا بش بازی میرسید یا نه. این جوانگرایی هزینه هم داره مثلا همین ساسان چندین فصل در فولاد بازی بش نمیرسید یا کمکم بعنوان جانشین ده دقیقه ای به بازی گرفته میشد تا اینکه به تدریج چهره شد خب کمتر تیمی حاضر هست چنین هزینه ای برای چهره کردن جوانان گمنام انجام بده. سعداوی هم شاید خوب نتیجه نگرفته باشه اما وقتی برگردیم به اونچه گذشت خب ما نه تیمهامون رو برای قهرمانی بستیم و نه هزینه پرسپلیس استقلال تراکتور سپاهانو... انجام دادیم که همچین انتظارهایی داشته باشیم کار سعداوی شاید دو سه فصل دیگه به چشم بیاد وقتی که امثال عبدالله ناصریها سرزبانها افتادن. وقت نیست وگرنه فوتبال خوزستان خیلی جای حرف داره کلا بنیادش با فوتبال ایران کمی متفاوت هست.
۴ ۱
choobin
جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۲۳:۳۳
با سلام و احترام به برادر عرب هم استانیم
تحلیل و استدلالی که کردی رو خیلی میپسندم و نشون میده که تسلط خوبی روی فوتبال خوزستان داری که نشون دهنده ی درک بالای مردم خوزستان نسبت به فوتباله. نگاه ما خوزستانیها همیشه به فوتبال یک نگاه ملیه و قصد داریم که در نهایت از فوتبال به نفع منافع کلانتر بهره ببریم برای همینم هست که به عنوان مثال فولاد خوزستان برای حفظ ستاره هاش که خودش پرورش داده هیچ موقع نخواسته پول هنگفت بده و سعی میکنه بودجه اش رو صرف ساخت استادیوم و تیم های پایه اش بکنه. یک نکته مهم دیگه اینکه این خدمت به فوتبال و استعدادیابی رو بدون نگاه استانی و قومیتی انجام میده که مثال هاش فراوانند.اما یک اختلاف نظر دارم باهات اونم سر توانایی های آقای نعیم سعداویه. آیا سعداوی تو یک ساز و کار معقول و شفاف (بدون هیچ سابقه سرمربی گری در سطح بالا) به پست سرمربی گری یک تیم بزرگی مثل فولاد رسید؟ و اینکه روند تیم فولاد در این فصل و کیفیت بازی هاش به نحوی هست که ما رو به آینده امیدوار کنه و نشون دهنده ی استحقاق سعداوی برای این پست باشه؟ نظرشخصی من به سوالات بالا منفیه. فولاد سعداوی با این که نسبت به تیم اسکوچیچ از مهره های بهتری بهره میبره و مدیریت باشگاه حمایت کامل از سرمربی داشتن اما نسبت به تیم اسکوچیچ کیفیت پایینتری داره.
۴
یک عرب
شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۰۲:۴۰
با درود بر هم استانی choobin من اصلا اصراری ندارم از سعداوی دفاع کنم یا اینکه حتمن مخالفش باشم و اونچه گفتم در تحلیل کلی فوتبال خوزستان بود اما در مورد سعداوی حتمن در جریانید که ایشون سالها در تیم پرسپلیس و تیم ملی توپ زده یعنی در سطح اول فوتبال کشور بازی کرده و بلافاصله بعد از پایان فوتبالش در اواخر دهه هفتاد مربیگری رو شروع کرد و کمک بسیاری از سرمربیهای تیمهای خوزستانی در لیگ برتر بود و بعد از سالها به سرمربیگری فولاد رسید فکر میکنم اکثر مربیان جهان اینچنین کار خود رو شروع کردن یا در کشور و استان خودمون جناب پورموسوی سرمربی استقلال خوزستان که بد هم کار نکرده حتی این مراحل رو هم طی نکرده پس نمیتوان از نظر پرونده کاری زیاد از سعداوی ایراد گرفت اما از نظر بازی خب واقعا دستش بسته هست یعنی جز یکی دو بازیکن در آغاز فصل عکس بازیکنهای فولاد رو به اهوازیها هم نشان میدادی اونها رو نمیشناختن تازه با اوضاعی بدتر از این شروع کرد یعنی قصد داشتن بدون ساسان و طالب لو فصل رو تمام کنن که البته این جای بحث داره که اینچنین تیم بستن مشکوک هست چون آخر عاقبت اینطوری تیم بستن مشخص هست جوانگرایی هم اصولی داره از نظر فنی اما در نیمفصل اول بد نبود اما نیم فصل دوم از نظر فنی هم بد بود به هر حال این همان هزینه ای هست که برای بستن تیمهای جوان باید پرداخت در نیم فصل دوم هم جا داشت از مربی دیگری استفاده کرد اما چون مدیران فولاد خودشان میدونن که پشتپرده چه خبر هست و خیلیها دوست دارن فولاد در سطح اول فوتبال کشور نباشد و اگر بشود به دسته پایینتر برود دست به تغییر نزدن بلکه به این هدف برسند. که خوشبختانه این اتفاق نیفتاد ولی دیگه فکر کنم فصل آینده رسما هدف تیم رو رفتن به دست اول اعلام کنند
۱
یک عرب
شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۰۷:۳۵
مدیران محترم سایت خدایی بگید کامنتم در پاسخ به جناب choobiin چه مشکلی داشت که منتشر نکردید؟ بگید میخوام بدونم که تکرار نشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر