فهرست
خواب زمستانی پرسپولیس؛ مرهون درایت برانکو
خواب زمستانی پرسپولیس؛ مرهون درایت برانکو

خواب زمستانی پرسپولیس؛ مرهون درایت برانکو

آی اسپورت – در اولین فصل حضور برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس یارگیری این تیم در ابتدای فصل بد نبود. اما ضعف بزرگ در خط دفاعی و درون دروازه بود که هرگز برطرف نشد و به دلیل همین نقائص بزرگ در روز آخر و با 3 تفاضل گل کمتر از استقلال خوزستان، قهرمانی از دست رفت. این اتفاق در حالی رخ داد که پرسپولیس با 50 گل زده بیشترین گل زده را در لیگ پانزدهم داشت.

در لیگ شانزدهم اوضاع بهتر شد و با آمدن سید جلال حسینی و علیرضا بیرانوند نقائص دفاعی تا حدود زیادی برطرف شد. با این وجود نداشتن یک هافبک دفاعی مطمئن که بتواند جای کمال کامیابی‌نیا را در مواقع لزوم پر کند گاهی پرسپولیس را لغزاند. مثل دربی برگشت و البته چند بازی در لیگ قهرمانان آسیا. البته قهرمانی زودهنگام در لیگ و شکستن همه رکوردها و طلسم‌ها فصل پرباری را رقم زد.

برانکو قبل از شروع لیگ هفدهم خریدهای خوبی کرد و تیمی تقریبا بی نقص را بست. تا جاییکه حتی محرومیت مهدی طارمی، مصدومیت فرشاد احمدزاده و افت مقطعی مسحن مسلمان هم نتوانست تاثیر بدی روی تیم بگذارد. برانکو آنقدر مهره داشت و دارد که از همه این اتفاقات بد ککش هم نگزید. هر کدام از این اتفاقات اگر به تنهایی در سال‌های پیش رخ می‌داد یقینا پرسپولیس را زمین‌گیر می‌کرد. اما الان طوری شده که کسی نگران نیست. محرومیت پرسپولیس از جذب بازیکنان آنقدرها هم نگران کننده به نظر نمی‌رسد.

شاید به همین دلیل هم باشد که در آستانه نقل و انتقالات نیم فصل هیچ خبری از پرسپولیس در این بازار نیست. دقیقا برعکس هر سال که پرسپولیس یکی از باشگاه‌های فعال در بازار نقل و انتقالا زمستانی بود امسال نه خبری از رفتن کسی است و نه خبری از آمدن کسی. سال گذشته در همین برهه بود که سروش رفیعی پرسپولیسی شد. همین یک خرید کل بازار را تکان داد.

الان تقریبا همه تیم‌‌های لیگ برتری وارد بازار شده‌اند. از استقلال و سپاهان و تراکتورسازی بگیرید تا تیم‌های پایین جدولی مثل سیاه جامگان و نفت تهران. این آرامش کم نظیر در پرسپولیس مرهون یارگیری کم نقص و دوراندیشانه برانکو ایوانکوویچ است. مردی که البته در همان روزهای قبل از شروع لیگ هفدهم هم از سوی برخی متهم به کمکاری در جذب بازیکنان جدید بود. تازه این انتقادات در وضعیتی صورت می‌گرفت که پرسپولیس گادوین منشا، شجاع خلیل‌زاده و سیامک انصاری را جذب کرده بود. اما حالا که همه تیم‌‌ها در هول و ولای جذب بازیکن جدید و رفع نواقص‌شان هستند پرسپولیس با خیال راحت نشسته و اضطراب بقیه را تماشا می کند.

باید هم این طور باشد. پرسپولیس الان به کدام بازیکن نیاز دارد؟ بازیکن جدید در کدام پست؟ اصلا بازیکن جدید بیاید که به جای چه کسی بازی کند؟ کدام بازیکن را می‌شود به راحتی از تیم کنار گذاشت؟ آن هم در تیمی که برانکو سرمربی‌اش است و به تغییرات روی چندان خوشی نشان نمی‌دهد!‌ همین تیم با بازگشت بشار رسن مصدوم، مهدی طارمی محروم و احمد نوراللهی سرباز از لحاظ نیروی انسانی به مرز انفجار می‌رسد.

البته شاید برای حضور در لیگ قهرمانان نیاز به تقویت تیم حس شود. اما با همین بازیکنان می‌شود از گروهی که پرسپولیس در آن قرار دارد صعود کرد. حتی در صورت صعود از مرحله گروهی اولین مرحله حذفی هم خیلی زود و با همین بازیکنان برگزار خواهد شد. اما اگر محرومیت پرسپولیس کم شود و برانکو بتواند بازیکن جدید بگیرد هم باز هم سوال اصلی این است؟ کدام بازیکن و برای کدام پست؟

۱۳۹ ۸  
آی اسپورت
2017-12-09 16:15:00
نظر دهید

۸ نظر
علي ، اصفهان
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۳۶
"تازه این انتقادات در وضعیتی صورت می‌گرفت که پرسپولیس گادوین منشا، شجاع خلیل‌زاده و «سیامک انصاری» را جذب کرده بود."
«سیامک انصاری»؟!!! مطمئني؟ فوتبال هم بلده ؟ اينقدر خوب كه تو پرسپوليس بازي كنه ؟ پس تا حالا تو «برره» چيكار مي كرد ؟!!!
قرمز اصل
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۴۰
سیامک نعمتی!
م.
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۴۵
شنیدم "سیامک انصاری" تو دورهمی 2 مهران مدیری نیست... پس نگو برانکو اوردش پرسپولیس!!
آنتی شومن واقعی اصل
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۲۱
لطفا دست از سر ما بردارید! شما برای برانکو و پرسپولیس حاشیه درست نکنید تعریف و تمجیدتون رو نمیخواهیم! ضمن اینکه خیلی ها مثل استقلالی های ته جدولی و شومن های تلویزیون و نوچه های نود خونشون به جوش میاد و شب خوابشون نمیبره!
آنتی شومن واقعی اصلی اصلی
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۲:۱۱
یه خورده شرم کن.هر جا میایی باید راست دکل برانکو بری بالا.بسته دیگه.خفه کردی خودت.برای هواداری پرسپولیس افت داره که یکی مثل تو عین بچه کوچولوها بهونه برانکو.رو میگیره.برانکو هستش و رامون دیاز هم هستش تا دوباره بسازتتون
در جواب اصلی اصلی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۴:۳۴
تا برانکو هست سوزش اقلیت مستدام ❤❤
۲
آنتی شومن واقعی اصل
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۸:۱۵
جوابتو تو کامنت بالا دادم! بچه کسیه که با نام دیگران عقده گشایی میکنه شش تایی! کسی خودشو خفه کرده که سه ساله از برانکو حقارت و خفت دیده و از دکل الهلال و رامون دیاز بالا میره! امسال هم برانکو هم دربی برگشت و هم پایان فصل این حس زیبای حقارت و حسد رو در شما ایجاد میکنه!حا میکنم میبینم کم میاری و از دکل عربها بالا میری! ادامه بده لطفا! به قول شاعر : دوست دارد یار این آشفتگی .... کوشش بیهوده به از خفتگی!! خخخخخخخخخخ
۴
حمید
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۴۵
به من نظر من فقط یک دفاع اخر جوون و خیلی با کیفیت می خوایم که خیلی آروم به ترکیب اضافه شه و تا وقتی سید جلال بازنشته میشه به اندازه کافی تجربه داشته باشه تا جاشو پر کنه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر