فهرست
شفر، برنده تقابل دو سبک
شفر، برنده تقابل دو سبک

شفر، برنده تقابل دو سبک

آی اسپورت – شفر در سومین تلاش سرانجام موفق شد ذوب‌آهن را شکست دهد. مربی آلمانی از زمان شروع کارش با استقلال تنها سه شکست داشته که دو تای آن مقابل حریف اصفهانی بوده. بخشی از این شکست‌ها به خاطر اتفاقات بازی بود، از جمله گل‌هایی که این تیم در ثانیه‌های پایانی هر دو بازی خورد، ولی تکرار این نتیجه این گمانه را به‌وجود آورده که اصطلاحا سبک بازی ذوب‌آهن به استقلال نمی‌خورد و تیم شفر مقابل این حریف به دردسر می‌افتد.

شب گذشته ماموریت استقلال سخت‌تر هم بود، چرا که ممکن بود برد هم برای صعود کافی نباشد و برتری 2 بر یک هم حکم ناکامی را داشت. با این حال استقلال تا دقیقه 63 به سه گل رسید و نتیجه دلخواهش را گرفت و هرچند صعود آسانی نداشت، فرضیه برتری تاکتیکی ذوب‌آهن نیز از بین رفت.

تفاوت سبک بازی دو مربی را می‌توان در مهاجمان نوک خارجی دو تیم دید. اساس بازی تیم قلعه‌نویی توپ‌های بلندی است که برای استنلی کی‌روش ارسال می‌شود و بازیکنان کناری می‌توانند از توپ‌های برگشتی استفاده کنند. تیام کلاس متفاوتی دارد، هوش، ضربه به توپ و شم گلزنی‌اش عالی است و با سه گلی که در این بازی زد، غیبتش در بازی رفت را هم جبران کرد.

بازی دو نماینده ایران کیفیت بالایی داشت، ولی حاشیه‌های بازی رفت که در روزهای اخیر هم ادامه پیدا کرده بود، روی بازی برگشت تاثیر گذاشت. استقلال در بازی رفت دو بازیکنش را از دست داد و در روزهای گذشته قلعه‌نویی مجبور شد در مصاحبه‌های مختلف تاکید کند که این مصدومیت‌ها نتیجه سیر طبیعی بازی بوده. خشونت بازی برگشت، پیامد اتفاقات فولادشهر بود و بازیکنان استقلال مصمم بودند که این بار مرعوب بازی خشن حریف نشوند. کی‌روش که در بازی رفت عامل مصدومیت امید ابراهیمی شد، در تهران هم تکل مشابهی روی پای جباروف داشت، ولی این فرمول جواب نداد و تیمی صعود کرد که توپ را بهتر به گردش در‌می‌آورد.

استقلال اگر بازیکنان کلیدی‌اش را حفظ کند، می‌تواند در آسیا آرزوهای بزرگی داشته باشد و با شفر به مراحل نهایی جام فکر کند. آخرین حضور موفق استقلال در آسیا با قلعه‌نویی بود که تا نیمه‌نهایی صعود کرد، ولی این‌بار آبی‌پوشان فوتبال مدرن‌تری بازی می‌کنند و شانس بیشتری برای برابری با قدرت‌های اول آسیا دارند.

 

ایران ورزشی

۳۶ ۶  
آی اسپورت
2018-05-16 12:25:00
نظر دهید

۶ نظر
داور
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۱۷
وقتی دوست داریم چشم هامون رو در مقابل حقیقت ببندیم! ادامه بدین بازم از تاکتیک شفر بگید
۶
حمید
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۴۰
چیزی که هنوز در سبک بازی استقلال روی مخه عدم قاطعیت و کوبندگی هافبکها در دفاع و حمله است، من به شخصه انتظار دارم در فوتبال فیزیکی ایران هافبکهای دفاعی با کوبندگی و سخت گیری و سماجت و قدرت دوندگی بالا وسط زمین رو مال خود کنن ولی متاسفانه هنوزم مثل تمام تیمهای دیگه دفاع در استقلال از وسط زمین خودی شروع میشه! (به عنوان مثال دیروز فرشید باقری روز خوبی داشت ولی روزبه گویا دستورات تاکتیکیه دیگه ای داشت در نبردهای هوایی سعی میکرد توپ اول رو بزنه ولی رو زمین خیلی سخت گیری نمیکرد و بیشتر فرشید بود که میجنگید، به نظرم بعد تعویض خسرو اگر امید میتونست بازی کنه بهتر بود در کنار روزبه و فرشید باقری کمربند رو سفتر میبستن اینجوری جباروف و اسماعیلی هم آزادتر میشدن)
به هر ترتیب تیم هنوز با ایده آل فاطله داره
۶
Vahid
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۴:۴۲
به کوری چشم دشمنا بله که میتونیم چرا نتونیم:)
مهدی
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۱۰
جالبه که دیروز ذوب آهن جلوی 90 هزار تماشاگر مالکیت توپ بیشتری داشت و پاسهای بیشتری رد و بدل کرد، 3 اشتباه مهلک داور هم علیه ذوب آهن بود، تیام و فرشید باقری باید کارت زرد دوم رو میگرفتن و اخراج میشدن و یه پنالتی هم روی بختیار رحمانی گرفته نشد، ضمن اینکه فکر کنم همه عالم دیدن که شفر تو نیمه دوم کاملا یه تاکتیک ضد فوتبال و بحرینی رو پیاده کرد و راه به راه بازیکناشون وقت کشی میکردن و بازی رو به تاخیر مینداختن، اما یه سری ماله کش شفر و کیروش دوست دارن واقعیت ها رو نبینن...
۸ ۱
___
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۵۲
والا ذوب اهن رو داور متوقف کرد چون بسیار بابرنامه و خوب بازی کرد الان اینا داغ هستن نمیفهمن
۱
اسمان
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۱:۱۵
استقلال به لطف داور برنده شد.داور از دواخراج استقلتل براحتی گذشت.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر