فهرست
صدرنشینی آسیا و بازی امشب؛ هر چیزی جز باخت
صدرنشینی آسیا و بازی امشب؛ هر چیزی جز باخت

صدرنشینی آسیا و بازی امشب؛ هر چیزی جز باخت

آی اسپورت - صدرنشینی آسیا، یکی از فخرفروشی‌های دائمی ایران به رقبایش در آسیا بوده است. ایران در سال‌های اخیر، به صورت مداوم صدرنشین آسیا در رنکینگ فیفا بوده و فقط در مقاطع کوتاهی مثل مقطع فعلی، بخاطر تعداد کم بازی‌های دوستانه‌اش این جایگاه را از دست داده است.

با نتایج فعلی تیم‌های آسیایی در جام جهانی، ایران با ۷۵۴ امتیاز دوباره صدرنشین آسیا در رنکینگ فیفا می‌شود و استرالیا، با ۷۰۳ امتیاز به رده دوم سقوط می‌کند. با این حال برگزاری بازی‌های دور سوم گروهی، می‌تواند در صورت شکست ایران مقابل پرتغال هم استرالیا و هم ژاپن را بالاتر ازتیم ملی قرار دهد.

ژاپن با وجود نتایج خوب در جام جهانی، حتی در صورت مساوی با لهستان هم نمی‌تواند بالاتر از ایران ۷۵۴ امتیازی قرار بگیرد اما با شکست لهستانی که حذف شدنش قطعی شده، با ۷۷۳ امتیاز بالاتر از ایران می‌ایستد. استرالیا هم فقط یک مساوی از پرو می‌خواهد تا با ۷۵۷ امتیاز و اختلاف ۳ امتیازی، بالاتر از ایران باشد.

ایران برای حفظ شانس بازگشت به صدر، امشب باید نتیجه‌ای غیر از شکست مقابل پرتغال کسب کند. مساوی با پرتغال، ایران را ۸۰۲ امتیازی می‌کند و حاشیه امنی برای تیم ملی خواهد بود. بردن پرتغالی‌ها، با ۸۹۸ امتیاز جهشی فوق العاده برای تیم ملی خواهد بود. با توجه به امتیاز بالای مسابقات جام جهانی و از طرفی جایگاه عالی پرتغال در رنکینگ فیفا به عنوان یکی پنج تیم برتر دنیا، گرفتن امتیاز از این مسابقه ارزش فوق العاده‌ای برای تیم ملی خواهد داشت و می‌تواند ایران را دوباره، به صدرنشین بی رقیب آسیا تبدیل کند.

نود

     
آی اسپورت
2018-06-25 17:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر