فهرست
برانکوی عزیز! کمی عصبی باش!
برانکوی عزیز! کمی عصبی باش!

برانکوی عزیز! کمی عصبی باش!

آی اسپورت – برانکوی عزیز! می‌دانم بازی سختی در پیش داری. شکست ۴ بر صفر در بازی رفت کمرت را شکست. شاید باور نکنی اما در مورد تو من به یک الگوریتم رسیده‌ام. بگذار برایت توضیح بدهم. تو مرد خوشبین و خونسرد و خوش‌قلبی هستی. با توانایی‌های فنی بالا و البته اعتماد بیش از حد به سرنوشت. و خب توی ایران نباید به سرنوشت خیلی اعتماد کنی. کی‌روش را ببین . با چنگ و دندان با سرنوشت ایرانی می‌جنگد! از انتخاب کمپ تا ادب‌کردن بازیکنان و درافتادن با مسئولین بالادستی. او در هیچ‌ بازی‌ای به سرنوشت اعتماد ندارد. او مثل تو خوشبین نیست. شاید شهامت تو را هم نداشته باشد. پس در هربازی انگار از صفر شروع می‌کند. بازیکنانش را تهییج می‌کند، هیچ‌وقت نمی‌گذارد آنها احساس آرامش داشته باشند، آنها باید بجنگند، هیچ بازی‌ای را از پیش برده حساب نمی‌کند و در هیچ مسابقه‌ای هم بی‌گدار به آب نمی‌زند. او بر سرنوشت ایرانی مسلط شده است.  ایران حتی در مصاف با تیم‌های درجه دو آسیایی به حملات بدون وقفه و ریسکی روی نمی‌آورد. پس سرنوشت هیچ‌وقت او را غافلگیر نمی‌کند و راستش دیگر کی‌روش و تیم ملی ما را هم غافلگیر نمی‌کنند.

۲-اما برانکوی عزیز، تو با آن خوش‌قلبی ذاتی‌ات، با آن اعتمادت به سرنوشت و بازیکنانت، ما را مدام غافلگیر می‌کنی و خودت هم مدام غافلگیر می‌شوی. تیمی داری که نتایج شگفت‌انگیزی به دست می‌آورد در مقابل حریفان دندان‌گرد داخلی و خارجی اما این ظرفیت را داری که  غافلگیر شوی و همه رشته‌هایت در ثانیه‌ای برباد روند. با تو پیروزی‌های بزرگ و شکست‌های دردناکی به دست آورده‌ایم.

۳-راستش هروقت تو خوشبین و خونسرد هستی و تیم‌ات خوشحال و با اعتماد به نفس، من شخصا احساس خطر می‌کنم. وقتی دو فصل پیش در دربی چهار بر دو استقلال را بردی و بعد در جشن آن پیروزی بزرگ به تلویزیون آمدی و مدام مصاحبه کردی و قهرمانی‌ات را مسلم دانستی، من احساس خطر کردم. سرنوشت، آن‌هم سرنوشت ایرانی، حیله‌گر است. پس آن شد که قهرمانی را مفت و مسلم به استقلال خوزستان دادی.

۴-دوماه پیش وقتی بعد از آن تساوی حماسی با الاهلی، رسانه‌ها خبر از یک برانکوی خشمگین و سخت‌گیر در تمرینات پرسپولیس دادند، مطمئن بودم تو موفق می‌شوی. برانکو وقتی عصبانی و تهییج‌شده است، می‌تواند سرنوشت مجازات‌گر ایرانی را کنار بزند. همانطور هم شد. در یک بازی‌ای که هشتاد دقیقه ده‌نفره بودی، حریف پرمدعای سعودی را سه بر یک مغلوب کردی و به نیمه‌نهایی رفتی. اما قبل از بازی با الهلال، همان تخلیه انرژی پس از شکست چهار بر دو استقلال را دوباره احساس کردم. همان رجزخوانی‌ها و شادمانی‌ها و اطمینان به پیروزی بر حریف بزرگ سعودی. اطمینان به سرنوشت و این‌که حتی در غیاب چهار ستاره اصلی‌ات، لازم نیست تغییر تاکتیک بدهی . فکر کردی سرنوشت پاسخ مناسبی به شجاعت و توانایی‌های فنی‌ات می‌دهد اما این‌گونه نیست. سرنوشت، سرنوشت ایرانی آماده مجازات‌کردن و ادب‌کردن است. جانور عجیبی است! پس آن شد که شکست تلخ چهار بر صفر را برای ما به ارمغان آوردی.

۵-حالا در بازی برگشت مأموریت غیرممکن در پیش داری. امیدوارم تیمت را مثل سربازان اسپارت به میدان بفرستی، تهییج‌شده و عصبی و شجاع. بازیکنانی که بروند و بجنگند. جبران چهار بر صفر تقریبا غیرممکن است اما می‌دانی که مردم از تو فقط اعاده حیثیت می‌خواهند. همین. می‌خواهند خاطره آن شکست سنگین را فراموش کنند. همین. پس تیمت را سفت و سخت بچین.  با دو هافبک دفاعی به زمین بیا. ربیع‌خواه ؟ نه. تو را به خدا نه. این‌قدر هم آمار و عملکرد ربیع‌خواه را به رخ ما نکشید. به قول آلبرتو موراویا سه نوع دروغ داریم: دروغ معمولی، دروغ شاخ‌دار و آمار!  نوراللهی و کمال را در کنار هم بگذار. رسن را راست بگذار و وحید را چپ. مسلمان را هم پشت سر علیپور. منشا را بگذار برای ۲۰ دقیقه آخر. محرمی را در راست و انصاری در چپ. اگر رابطه سیدجلال و شجاع خوب شده باشد بهترین زوج هستند در وسط. به بیرانوند بگو از چالش مانکن دست بردارد. بگو ماشین‌حساب ذهنش را خاموش کند و فکر دریافتی‌ها و معوقه‌هایش نباشد و در هر ضربه موظف باشد که شیرجه برود و واکنش نشان دهد. او را کناری بکش و بهش بگو طرفدارهای پرسپولیس چقدر از این پست هاج و واجت در مقابل ضربات موثر و سنگین حریفان شاکی هستند. بهش بگو روی سرعت عمل ذهن و دستش کار کند. بگو که در این بازی، خونسردی دو ریال هم ارزش ندارد. بهشان بگو. به محمد انصاری بگو که بجنگد و لازم نیست درس اخلاق برای حریف و تماشاگران برگزار کند. به وحید امیری بگو که وظیفه‌اش سانتر کردن و توپ‌رسانی به فورواردها است . بهش بگو که وینگر است نه دفاع چپ. به شجاع بگو که برای مبارزه به زمین آمده است نه برای ژست‌های آرتیستی بعد از گل‌زدن.

۶- برانکوی عزیز امیدوارم از این نامه و حجم خرده‌فرمایش‌های ما ناراحت نشده باشی. بهترین تصمیمات را بگیر. بهترین بازیکنان را به زمین بفرست. بازی مهمی در پیش داری و هیچ‌کس هم در انتظار معجزه نیست. همه فقط اعاده حیثیت می‌خواهند. برانکوی عزیز کمی عصبی باش. آن‌طوری دوست‌داشتنی‌تری. 

 

 

۵۸ ۲۹  
آی اسپورت
2017-10-16 13:59:00
نظر دهید

۲۹ نظر
موراتا
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۲۳
بند پنج عالی بود با اون جمله ی هیچ کس در انتظار معجزه نیست همه اعاده ی حیثیت می خواهند
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۳۵
دوست من
واقعا هنوز فکر میکنی داستان طارمی تقصیر دیگران است ؛ هنوز فکر میکنی وقتی آبرو ریزی می شود باید مصلحت اندیشی کرد.
قربان !
آب از سر گذشته بود آن وقت متراژ میکنی که چند وجب ؟
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۱۸
ببخشید موراتا جان
مربوط به کامنت پایینی بود
چرت و پرت گفتی
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۰۱:۲۸
گل نزن آقای خوشخو
عه! آقا چرا میخندی?
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۲۳
اگر برانکو هم مثل کی روش به امثال فردوسی پور حق العمل پرداخت می کرد شب قبل از بازی با الهلال اسیر بزرگترین مافیای رسانه ایران نمیشد!!
کامیار کاتبی
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۲۴
شکست چهار صفر هم کار رسانه‌ها بود؟
علی
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۰۹
اگر پرسپولیس به فینال می رفت با توجه به فوتبال کسالت باری که کی روش ارایه میده قطعا زیر پای سرمربی تیم ملی خالی میشد! به همین دلیل مافیای رسانه از این فرصت مشکوک نهایت استفاده را ببرد!!!
رامین
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۲۷
آفرین آرش خیلی خوب نوشتی، اومدم بگم فرمایشی دیگه ای ندارین دیدم خودت آخر متن بهش اشاره کردی! در مورد ترکیب بنظر منم برانکوی دوست داشتنی باید از زوج کامیابی نیا و نوراللهی استفاده کنه البته به شرط اینکه ربیع خواه رو سمت راست نذاره، امیدوارم این یه بازی رو بی خیال ربیع خواه بشه! این بازی باید کمربند میانی را محکم کرد و از دفاع غافل نشد، احساسی و بی محابا تهاجمی بودن مناسب رویارویی با این تیم نیست.
تا ابد پرسپولیسی
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۳۴
نویسنده ی احمق
خالیفسور زیر یه درصدی
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۰۶
خالفسور ترسوتر تز این حرفاست
واسه همین ۴ تا بهت زده
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۰۱:۰۸
و دو سال زیرشی:)))
۱
مهدی
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۱۶
درووود بر شما. بسیار عالی. برانکو معمولا غافلگیر میشه در بازی های مهم. هیچ پیچیدگی یا سورپرایزی در ترکیبش نداره. دیگه از کسی که دو بار از علی منصور باخته چه انتظاری میشه داشت؟ بهترین فرصت برای رسیدن به فینال رو برای ما پرسپولیسی ها از دست داد.
منصور
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۳۳
چقدر قدر نشناس، اگه برانکو نبود که پرسپولیس مثل همیشه تو گروهش حذف میشد
۴
یوسف
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۱۸
چند روز درگیر سخنان ترامپیم عزیز
حالا شما دوست عزیز ایرانی از ۲۵۰۰سال تمدن نتونستی یه گارد ملی مثال بزنی باتیمی که مربیش به اصالت کروات ها به هخامنشیان افتخار میکنه!!!!
حداقل میگفتی سپاه جاویدان!!!!
ملت بیکار نیستن یه سر هم به پیچ شخصی شما بزنن ها!!!!
زنده باد ایران وایرانی
رامون دیاز & عمرالخریبین
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۹
خودم روانیش میکنم
اکانت عربی ..... اعراب است
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۰۱:۰۹
راحت باش
۱
حامد
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۳۳
نتیجه‌ی جنگیدن کیروش با سرنوشت ایرانی: مساوی رفت و برگشت با سوریه، باخت به لبنان، باخت به ازبکستان، برد کره و قطر با پاس دفاع و دروازه‌بان حریف، آچمز شدن پس از اخراج پولادی و باخت به عراق
نتیجه‌ی نجنگیدن برانکو با سرنوشت ایرانی:‌رساندن تیم شانزدهم جدول به مقام نایب قهرمانی با تفاضل گل کم‌تر، مساوی با الاهلی وقتی تیم دو صفر عقب افتاد، شکست دادن الاهلی در حالی که تیمش ۸۰ دقیقه ده نفره بازی می‌کرد، قهرمان کردن پرسپولیس پس از ۹ سال چهار هفته زودتر
....
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۳۴
پسر خوب بازی مقدماتی جام جهانی هم ایران دو هفته زود رفت جام جهانی.اصلا سوال من اینه تو چکار به کیروش داری.تو بیشتر حواست به دیاز باشه
حامد
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۰۸
یک- صعودی که میگی برای برانکو خاطره‌ست. اونم تو گروهی که ژاپن و کره شمالی و بحرین بودن نه قطر و ازبکستان و سوریه و ضعیف‌ترین کره بیست سال اخیر.
دو- من کاری به کیروش ندارم. نویسنده مطلب و کیروشی پورها هستن که گرفتار عقده ذهنی برانکو شدن و هر مطلبی درباره برانکو رو یه ربطی به کیروش میدن. دلیلشم بهت میگم که بدونی:
اول از همه بحران محبوبیت کیروش که برای بازی منجر به صعود تیمش به جام جهانی-جلو ازبکستان- هم اندازه بازی گروهی پرسپولیس تو آسیا-جلو الریان- تماشاگر اومد. نمیخوام خجالتتون بدم و مثال بازی‌ای که قهرمانی پرسپولیس مسجل میشد-جلو پدیده- رو بزنم.
دوم مقایسه‌ی کارنامه‌ی برانکو و کیروش تو تیم ملیه. برانکو با تیم ملی دو تا مدال گرفته. طلای بازی‌های آسیایی و برنز جام ملت‌ها. کیروش اما حلبی هم نگرفته. برانکو تو رده بندی فیفا تیم ملی رو تا رتبه پانزدهم رسوند. زور کیروش بیشتر مقام سی‌ام نرسیده. صعود به جام جهانی و یک امتیاز گرفتن تو جام جهانی تنها اشتراکشونه!
سوم میگفتن برانکو بله قربان‌گو هست و دیسپلین نداره. اما برانکو تو یه باشگاه که بابت بازیکن پول داده و جایگزین بازیکن براش مشکله رضاییان رو اخراج کرد و موفق شد قهرمان هم بشه. کیروش اما تو تیم ملی که دستش برای دعوت هر بازیکنی که بخواد بازه رحمتی رو خط زد و با حقیقی موفق شد جلو عراق سه تا گل تو بازی بخوره و هفت تا گل هم تو پنالتی. تو جام جهانی هم که با دفاع اتوبوسی دروازه‌بانش چهار تا خورد.
نتیجه: یادت باشه که این کیروشی پورها هستن که به برانکو کار دارن و آرزو دارن زمین بخوره. وگرنه عکسش که شوخیه. طرف تو ایران هم محبوبیتش از کیروش بیشتره هم موفقیت بیشتری به دست اورده. دیگه مثال رئال و پرتغال و منچستر هم نزنید که مدت‌هاست کیروش از صد فرسخی‌شون اجازه عبور کردن نداره.
۵
به حامد
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۱۵
حامد جان.اول که بازیهای اسیایی برای بعضی تیم ها مقل عربستان اصلا اهمیتی نداره و اصلا حضور ندارن و کره و ژاپن هم با تیم دوم میان نه اول.دوم اینکه قبول کن سطح دانش کیروش بالاتر از برانکو هست نمونش اچمز شدن روبروی دیاز که اگه مربی توانمندی بود با مساوی بازی را جمع میکرد.والا قطر و ازبک و سوریه از بحرین خیلی سرترن.بعدش شما که فوتبال ایران را میشناسید توقع دارید تیم ایران بدون گروی لازم بره رو دروازه ارژانتبن حمله کنه تا فاجعه رخ بده.اگر تو جام ملتها اون داور بیشرف استرالیایی مغرضانه تیم ایران را ده نفره نکرده بود که عراق زیر سه تا نمی خورد تا ده نفره هم ما رو تو پنالتی بردن.فوتبال ایران همیشه از عدم ساختار دفاعی ضربه میخورد نمونش بدون تعصب بازی الهلال با پرسپولییس.ما خوشمون میاد که همین طور دیمی بریم رو گل حریف که تو فوتبال امروز جواب نمیده.
۳
بهمن
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۵۰
بدبختی ملت جهان سومی يعنی چی؟ يعنی در فوتبالی که گلهای سرسبدش تو
آسيا 6 تا و 4 تا نوش جان ميکنن هوادار عقده اي از اون کروش بدبخت که با
اين فوتبال فکستنی 5 سال تو آسيا اوله کينه به دل ميگيره:)) بکشين بيچاره ها.
بکشين که همون عليمنصور پيتزا فروش و سلطان پروين بيسواد هم از سرتون
زيادن، چه برسه به اين کروات درجه 3 که از پس همون پيتزا فروش هم برنيومد.
۱
حامد
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۰۷:۵۲
به "به حامد"!
در بازی‌های آسیایی ایران با تیم امیدش شرکت کرده بود. یعنی تیمی در حد باقی تیم‌ها. بازیکن بزرگسالش دایی بود که میانه مسابقات به دلیل فوت پدرش اردو رو ترک کرد. اتفاقی که اگه برای مربی‌ای مثل کیروش افتاده بود خیلی راحت ساختار ذهنی و تیمی‌اش به هم میخورد و مسابقات رو نمیتونست ادامه بده.
در مورد دانش فنی کیروش حتا اگه حق با شما باشه و فرض بگیریم دانش فنی‌ای که زمانی به فرگوسن کمک میکرد در تمام این سالها به روز شده و زنگ نزده، باید دید چقدر از این دانش فنی به تیم منتقل شده. کسی انتظار نداره جلو آرژانتین بریزیم رو دروازه! اما این انتظار هست اگه زمانی احتیاج به پیروزی داشتیم بلای بازی با بوسنی سرمون نیاد- ما تو جام جهانی از بوسنی سه گل خوردیم !- یا اگه یه بازیکنی اخراج شد توانایی تغییر پلن و کنترل و مدیریت بازی رو داشته باشیم؛ اونم جلو عراق! باخت تو فوتبال همیشه هست. باید کلیت یک تیم رو بررسی کرد. وگرنه مگه مورینیو هم با رئال چهار تا و پنج تا نخورد؟ کلیت برانکو و کیروش رو تو ایران بدون تعصب و بدون مسائل فرامتنی- مثل مربیگری در منچستر و سرمربی بودن در رئال- بررسی کن و ببین چه نتیجه‌ای میگیری.
حامد
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۰۷:۵۶
بدبختی جهان سومی اینه که به یک "مستشار خارجی" میلیارد میلیارد پول بده، هر روز بابت نداشتن امکانات و زیر ساخت تحقیر بشه و آخر سر هم مساوی با سوریه و حذف تو یک چهارم نهایی جام ملت‌ها و یک امتیاز گرفتن از نیجریه تو جام جهانی به عنوان دستاوردش بهش تقدیم بشه و جهان سومی طفلک بپذیره که چه پیشرفتی کرده. چون مستشار مربوطه زمانی تو منچستر انگلیس و رئال اسپانیا مربیگری کرده و حتما "مرغوبیت" داره! طفلک جهان سومی نمیتونه آنالیز کنه. اسیر تبلیغات و برندهاست.
...
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۱۱:۱۸
از نظر شما حامد جان بوسنی تیم ضعیفی حساب میشد؟برای پیاده کردن اون شرایط مد نظر شما و ساختار خوب حمله واقعا نیاز به ابزار هست.کدام باریکن تیم های ایرانی قدرت سانتر در حال حرکت مثل یک بازیکن اروپایی داره؟مثل اینه که شما توقع داشته باشید با پیکان 250 تا سرعت برید.داشتن مهره های درست اموزش دیده برای یک مربی حرفه ای شرط است.شما به نتایج نوجوانان نگاه کنید نا از المان بردیم ولی مطمین باشید بدلیل ساختار درست اموزشی انها اکثرشون تا چند سال دیگه مولر و بالاک های اینده هستند.الان من بشخصه بعد از چندبن سال کیروش رو اولین مربی دیدم که با همه این محوودبتها ساختاری دفاعی ابرومندی درست کرده.خوب شما بفرما چرا برانکو وقتی الهلال ده نفره شد دو تا گل خورد.کیروش تو کدوم بازیش اینطور نتیجه کرفته؟
مجید
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۴۱
واقعا عالی بود .کی روش میدونه که تو کشور ما یک لحظه غفلت باعث میشه همه چی به باد بره ما برانکوی خوش قلب یک فصل کامل پای امثال سوشا و بنگر وایمیسه و چوبشو میخوره
نوشته های آقای آرش خوشخو رو میپسندم.
۶
امید از تفت
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۵۹
متن مزخرفی بود. عصبانیت برای چی؟ غیرممکن؟ چرا غرممکن؟ فرداشب حرفاتون چیز دیگه ایه
۱ ۱
...
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۳۲
امید.من پرسپولیسی ام ولی یک در میلیون هم شانس برای صعود قائل نیستم.باید واقع بین باشیم.اگه برانکو تو بازی رفت با بازی بسته امان الهلال را بریده بود میتونست با یک مساوی بازی را جمع و برای برگشت برنامه ریزی کنه.برانکو مثل یک ادم اماتور افتاد تو دام دیاز.کاری که لیپی و ....نتونستند با کیروش بکنن.برانکو اصلا امادگی ذهنی این بازی رو نداشت.پرسپولیس یه مربی با گرید بالاتر و حداقل دو بازیکن در حد ادواردو میخواد تا بتونه ما رو به جام برسونه.تعصب رو کنار بزاریم.ما مثلا دلمون خوشه چهار تا خوردیم ابی شش تا .اخه این چه دردی دوا میکنه
خاطره الهلال
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۳۰
به سلامتی یه 4 تا دیگه......
فرشاد و طارمی و مسلمان و رامین
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶، ۰۱:۱۱
اون ۴ تا تا ابد رو پیشانی تیم توست :)))
درد داره نه چهارتا بخوری اما از ۴ حریفان کری بخونی
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر