فهرست
دفاعی‌ترین‌های جام؛ سبقت اتوبوس ایسلند از ایران!
دفاعی‌ترین‌های جام؛ سبقت اتوبوس ایسلند از ایران!

دفاعی‌ترین‌های جام؛ سبقت اتوبوس ایسلند از ایران!

آی اسپورت - اسپانیایی که در ۲۲ بازی قبل به طور متوسط ۳،۰۴ گل در هر بازی زده بود، در تقابل با ایران فقط سه شوت در چارچوب داشت. فوتبال تدافعی شاگردان کی‌روش اجازه هنرنمایی را از حریف گرفته بود. فوتبالی که تحسین بیشتر کارشناسان معروف و برنامه‌های معتبر دنیا را هم به همراه داشت. تیم کی‌روش در این بازی فقط سی درصد زمان مفید بازی، مالک توپ پود و هفتاد درصد دیگر توپ توسط بازیکنان اسپانیا به گردش می‌آمد. شاگردان هیرو ۸۰۵ پاس دادند در حالی که برای بازیکنان ایران فقط ۲۱۹ پاس ثبت شده است. بازیکنان تیم ملی آمار عجیب و باورنکردنی ۷۳ عملکرد دفاعی را به ثبت رساندند که در این جام‌جهانی بی‌سابقه است. آمارهایی که نشان می‌دهد چطور کی‌روش با فوتبالی اصطلاحا اتوبوسی جلوی خلق موقعیت حریف را گرفت.

البته اتوبوس اصلی را ایسلند پارک کرده بود؛ نه ایران. در همین تورنمنت، تیمی دیگر پیدا شد که در ۲۳ مسابقه برگزار شده در جام‌جهانی ۲۰۱۸ دفاعی‌تر از ایران بازی کرد. ایسلند در بازی مقابل آرژانتین فقط ۲۸ درصد صاحب توپ بود. یعنی دو درصد کمتر از ایران مقابل اسپانیا. بازیکنان ایسلند در قبال ۷۱۸ پاس آرژانتینی‌ها فقط ۱۸۹ پاس به همدیگر دادند. و این یعنی سی تا پاس هم کمتر از بازیکنان ایران دادند. در آن مسابقه ایسلندی‌ها هم برای مهار مسی و بقیه ستاره‌های آرژانتین مجبور برای ۶۶ عملکرد دفاعی شدند.

بعد از ایسلند، دوباره نوبت به ایران می‌رسد که دفاعی‌ترین بازی جام‌جهانی را به نام خود ثبت کند. ایران بجز بازی با اسپانیا، در دیدار مقابل مراکش هم همین‌قدر روی دفاع کردن متمرکز بود. شاگردان کی‌روش در آن مسابقه فقط ۳۶درصد زمان مفید مسابقه توپ را در تملک داشتند، فقط ۱۹۴ پاس دادند و ۴۳ عملکرد دفاعی هم ثبت کردند. و این یعنی اینکه اول ایسلند، دوم و سوم هم ایران دفاعی‌ترین بازی‌های جام‌جهانی روسیه را تا به حال رقم زدند. البته بازی‌های زیادی مانده و احتمالا تا پایان جام این رتبه‌ها دستخوش تغییرات زیادی خواهد شد. مثلا پانامایی که در بازی اول‌اش با وجود مالکیت ۳۹ درصدی، سه گل از بلژیک خورده بود، هیچ بعید نیست که در تقابل بعدی که مقابل انگلیس است فوتبالی دفاعی‌تر بازی کند و به آمار ایران و حتی ایسلند نزدیک شود. یا صربستان و کارستاریکایی که با برزیل بازی دارند. همچنین در همین دور گروهی نیجریه باید مقابل آرژانتینی قرار بگیرد که نیاز مبرم به برد دارد و کره‌جنوبی هم با آلمانی بازی می‌کند که دیگر هیچ تیمی را دست‌کم نمی‌گیرد. همچنین خود ایران هم بازی سوم‌اش با پرتغالِ مدعی است و شاید قبل از همه، تیم کی‌روش به اتوبوسِ ایسلند برسد!

نود

۲ ۱  
آی اسپورت
2018-06-22 16:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
بغداد بونجاح
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۴
حالا خدایی اسپانیا قوی تره یا آرزانتین.اینقدر ایراد دفاع میگیرن
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر