فهرست
طارمی یاغی پرسپولیس/ نه عکس گرفت، نه لبخند زد
طارمی یاغی پرسپولیس/ نه عکس گرفت، نه لبخند زد

طارمی یاغی پرسپولیس/ نه عکس گرفت، نه لبخند زد

سه ماه پیش، شب بازی با صنعت نفت آبادان در تهران بود که مهدی طارمی جنجال ساز شد و به خاطر شرکت نکردن در فیلم تبلیغاتی حامی مالی باشگاه دقایقی از هتل محل اقامت تیم خارج شد و دوباره برگشت. آن روز طارمی را متهم به حاشیه‌سازی کردند و حتی بعد از آن مهاجم گلزن سرخ‌ها به کمیته انضباطی باشگاه دعوت شد تا پاسخگوی کارش باشد. اما همان روز هم حق با مهدی طارمی بود. شاید خود طارمی و بازیکنان پرسپولیس هم ندانند اما طبق قرارداد پرسپولیس با حامی مالی‌اش نمی‌توان برنامه‌های تبلیغاتی را با حضور یک یا دو یا حتی چند چهره از تیم انجام داد و تبلیغات باید به صورت گروهی و تیمی باشد.

چند ماهی است بیلبوردهای مشترک بازیکنان استقلال و پرسپولیس را در سطح شهر تهران می‌بینیم که بعد از تغییر شرکت لباس‌های پرسپولیس اخیرا به روز شده. میانه بزرگراه کردستان و روی یکی ازپل‌های عابر این بزرگراه محل ثابت بیلبوردهای تبلیغاتی حامی سرخابی هاست که سرانجام طارمی هم کنار سیدجلال و دو استقلالی در این بیلبورد حضور پیدا کرده. البته تصویر گلزن پرسپولیس با چهره‌ای عصبانی و گرفته بر عکس سه نفر دیگر ثبت شده و حتی از روی آن بیلبورد هم می‌شود به مخالفت طارمی با فعالیت گسترده این شرکت در اردوها و مسابقات و تحت اختیار گرفتن بازیکنان در هر شرایطی پی برد و فهمید که برای تبلیغ ناراضی و شاکی است.

چهارشنبه شب و در حالی که بازیکنان استقلال و پرسپولیس درباره رفاقت‌شان با یکدیگر و جشن مشترک به صورت سفارشی جمله‌های کلیدی بر زبان می‌آوردند مهدی طارمی با شجاعت تمام حقیقت را گفت حتی اگر مثل دفعه قبل برایش گران تمام شود: «به نظر من این کار درست نیست. دلیلی ندارد چنین مراسمی برگزار شود. هیچ جای جهان چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد. شهرآورد حساس‌ترین بازی در سطح جهان است. این جلسه حامی مالی است و یک چیز خنده داری است. ما با استقلالی‌ها دوست هستیم اما اینکه دور هم جمع شویم خوب نیست.»

طارمی برخلاف همبازیانش که در این مراسم با یکی از استقلالی‌ها گرم گرفته، عکس یادگاری انداختند و از دوستی‌های چندین ساله شان گفتند نه عکس گرفت نه صحبت‌های صمیمانه‌ای با اعضای تیم حریف داشت. حتی وقتی بازیکنان و کادر فنی دو تیم در قالب دو گروه کنار هم قرار گرفتند و عکسی به یادگار گرفتند خبری از مهدی طارمی نشد تا مشخص شود گلزن پرسپولیس یا اساسا اعتقادی به این دور هم‌نشینی‌ها ندارد یا به خاطر مشکلاتش با حامی مالی راضی نیست هیچ‌گونه با آنها همکاری کند.

البته بعید نیست این رفتار طارمی با برخورد مسوولان باشگاه پرسپولیس مواجه شود و دوباره او را به کمیته انضباطی باشگاه فرابخوانند اما حتی اگر مخالفت طارمی در پی دعواهای قبلی‌اش با حامی مالی باشد نیز حرف‌های درستی در خود دارد که نمی‌توان به راحتی از آن گذشت.

مهدی طارمی بازیکن جوانی است اما متهورانه و بی‌باک حرف می‌زند. او نگران عواقب حرف‌هایش نیست و گفتن حقیقت‌های تلخ برایش سنگین به نظر نمی‌رسد. البته طارمی نشان داد با حضور سه ساله در سطح اول فوتبال کشور تجربه بیشتری نسبت به مدیران دو باشگاه دارد که خیلی راحت به برگزاری این میهمانی پر حرف و حدیث تن دادند. حرف‌های چهارشنبه شب او و خنده دار دانستن مراسمی که بدون تدبیر و دور اندیشی برگزار شد و شائبه‌های بسیاری را ایجاد کرد شجاعانه و دلپذیر بود تا مشخص شود گاهی اوقات می‌شود از بازیکنان جوان هم انتظار کارهای بزرگ بیرون از زمین مسابقه را داشت.

ایران ورزشی

۱۵ ۴  
آی اسپورت
2017-02-11 12:05:00
نظر دهید

۴ نظر
محسن
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۲۵
یعنی باید لال بشه!؟ نظر هم نباید بده!!؟ نظرش را گفته و حرف درستی هم زده. الکی حاشیه سازی نکنید.
مجید10
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۳۷
تعجب کردم! یه روز به دربی مونده و شما حاشیه نساخته بودید برای پرسولیس!!! شکر خدا وظیفه رسانه ای تون رو عمل کردید!!!
بهراد
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۲۱
کاملا با طارمی موافقم. همه یادشونه انصاریان و نیکبخت شب میومدن تلویزیون دست مینداختن گردن همدیگه که ما با هم رفیقیم و فرداش جوری از خجالت هم درمیومدن و رفتاری با هم میکردن تو زمین که دشمنای خونی نمیکنن. چه ایرادی داره بدون اینکه شعار رفاقت بدی بری تو زمین و با انرژی و تعصب و حتا با خشونت فوتبالی چه بازیکن استقلال باشی چه پرسپولیس نذاری تیم رقیبت بازی رو ببره؟
۵
پرسپولیس پرسپولیسه
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵، ۰۰:۰۶
خدا شاهد اگه یه مهاجم تاپ داشته بودیم بجای طارمی که آون موقعیت صدرصدی که بعد از گل اول گیرش آومدو گل میکرد الان از شیشتا هم بیشتر میزدیم ... بابا طارمی یه حسن خیلی خوب فقط داره آونم اینه که خودشو تو موقعیت گل قرار میده که البته با وجود پاسورهای پرسپولیس این عمل کار مشکلی نیست و حتی یه مهاجم خیلی خیلی معمولی مثل علی پور که دیگه خیلی معمولیه (البته به جز تلاش و دوندگیش که ستودنی و گرنه فوتبال بلد نیست) هم میتونه با وجود همچون پاسورهای بخصوص سروش و محسن خودشو توموقعیت گل قرار بده... آقای طارمی همین امروز که دیگه نمیبایست خراب کنه هم سه تا موقعیت صدرصد و از دست داد .... یه مهاجم نیمه حرفه ی در حد لیگ ایران حداقل بطور میانگین باید 70 درصد از موقعیتهای گل صددرصدی رو گل کنه ... بابا اگه این آقا میتی که فکر میکنه خیلی بزرگ شده بجای اینکه پسرفت کنه و سوسول با توپ برخورد کنه پیشرفت میکرد و تو این چند سال تسلط و تمرکزشو میبرد بالا الان یه مهاجم تراز اول میشد ...فقط عادت داره مثل تبل تو الی جو سازی کنه ... بابا ببین دوسال پیش کی بودی و چطور به اینجا رسیدی خودتو نباز تو میتونی اگه خودتو گم نکنی اما در کل پرسپولیس یه مهاجم خوب میخواد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر