فهرست
کلوپ Vs مورینیو/ جنگ تاج و تخت
کلوپ Vs مورینیو/ جنگ تاج و تخت

کلوپ Vs مورینیو/ جنگ تاج و تخت

آی اسپورت- یورگن کلوپ زمانی که تیمش، لیورپول را، به زمین بفرستد تا مقابل شاگردان مورینیو بازی کنند، می‌تواند شگفتی خلق کرده و کاری کند که مربیان دیگر نکرده‌اند. چرا که این مربی رکورد برد خوبی مقابل آقای خاص دارد.

به غیر از پپ گواردیولا، که 8 برد و 4 مساوی از زمان حضور در بارسا و بایرن و منچسترسیتی در بازی‌های مقابل مورینیو به دست آورده، کمتر مربیانی توانسته‌اند آقای خاص را به این اندازه شکست دهند.

برای آرسن ونگر، سرمربی آرسنال، 13 سال زمان لازم بود تا طعم برد مقابل مورینیو را بچشد، البته در لیگ برتر انگلیس و آن هم در سیزدهمین بازی.

اما یورگن کلوپ مربی‌ای بوده که معمولا در بازی‌های رو در روی آقای خاص به دردسر نیفتاده است. از زمانی که او هدایت دورتموند را به عهده داشته تا به حال 7 بار مقابل تیم‌های مورینیو به زمین رفته است. در این بازی‌ها او تنها یک بار شکست خورده و جلب اینجاست که حتی در آن زمان هم دورتموند موفق شد با نتیجه در مجموع 4 بر 3 رئال مادرید را شکست دهد و از نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کند.

کلوپ 3 برد مقابل نامش دارد و 3 بازی دیگر به غیر از آن بازی که در آن شکست خورده با نتیجه مساوی به پایان رسیده است. این مربی فصل گذشته که مورینیو اولین حضورش در لیگ برتر با منچستریونایتد را تجربه می‌کرد، در هر دو بازی رفت و برگشت لیگ مساوی کسب کرد.

این ژرمن کاریزماتیک از جدال با مورینیو لذت می‌برد و با وجود این که این دو مربی احترام خاصی برای یکدیگر قائلند، به وضوح پیداست که هر دو برای شکست دادن هم تلاشی ویژه می‌کنند. این تلاش را مطمئنا در دیدار روز شنبه بین دو تیم در چارچوب رقابت‌های لیگ برتر انگلیس هم خواهید دید.

در دیداری که در ماه ژانویه و در اولدترافورد با تساوی به پایان رسید، دو مربی در محوطه فنی با یکدیگر درگیری‌هایی داشتند و بعد از بازی هم مورینیو توصیه کرد کلوپ بهتر است تمرکزش را روی هدایت تیم خودش بگذارد. کلوپ هم به تاکتیک استفاده از توپ‌های بلند ارسالی تیم مورینیو طعنه زد.

این بار اما رقابت این دو مربی با یکدیگر به این دلیل زیباتر می‎شود که دو مربی هدایت دو تیمی را به عهده دارند که سال‌هاست رقابتشان در جزیره شبیه به دشمنی شده است.

از زمانی که مورینیو به عنوان سرمربی منچستریونایتد انتخاب شده توانسته با این تیم 88 امتیاز کسب کند و جالب اینجاست که این آمار دقیقا شبیه آمار کلوپ است. مورینیو اما دو عنوان بزرگ کسب کرده، یکی لیگ کاپ و دیگری یورولیگ، اما کلوپ در انتظار اولین عنوانش است.

نکته دیگر این که مورینیو اولین عنوان قهرمانی در جزیره را با برد مقابل لیورپول به دست آورده است. در سال 2005 و زمانی که چلسی لیورپول را در فینال لیگ کاپ شکست داد و البته در لیگ قهرمانان دو بار مقابلشان شکست خورد.

 

۴    
آی اسپورت
2017-10-13 09:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر