فهرست
سلاطین خلق موقعیت؛ پایت بالاتر از دی‌بروین!
سلاطین خلق موقعیت؛ پایت بالاتر از دی‌بروین!

سلاطین خلق موقعیت؛ پایت بالاتر از دی‌بروین!

آی اسپورت - در این مقاله بر اساس داده های سایت WhoScored عملکرد 5 بازیکن که در 5 لیگ معتبر اروپا بیشترین میانگین خلق موقعیت را در طول 90 دقیقه داشته‌اند را بررسی می‌کنیم، البته بازیکنانی که تا به اینجای فصل کمتر از 500 دقیقه بازی کرده‌اند در این لیست قرار نمی‌گیرند. سری آ ایتالیا با 4 بازیکن بیشترین نماینده را در این لیست دارد و 3 بازیکن از لیگ جزیره نیز در این لیست حضور دارند، البته آرنولد دفاع راست لیورپول با اختلافی ناچیز در میان 11 بازیکن برتر نیست.

پاسکال گروس (برایتون)

بدون شک او یکی از کارآمدترین و مناسب‌ترین خریدهای لیگ جزیره در سالیان اخیر بوده و ارزش هر پوندی که برایش پرداخت کرده‌اند را داشته است. باشگاه برایتون با پرداخت تنها 3 میلیون پوند یکی از خلاق‌ترین بازیکنان چند سال اخیر لیگ جزیره را به دست آورده و پاسکال گروس دو و نیم فصل فوق‌العاده را در برایتون سپری کرده است. این بازیکن خلاق آلمانی در دوره حضور خود در برایتون بیشتر از 2 برابر هرکدام از هم‌تیمی های خود پاس گل داده است و تنها چند بازیکن در لیگ جزیره وجود دارند که به اندازه پاسکال گروس به وسیله ضربات ایستگاهی برای هم‌تیمی های خود موقعیت ایجاد کرده باشند.

آنخل دی‌ماریا (پاری‌سن‌ژرمن)

این ستاره آرژانتینی تیم متمول فرانسوی از سال 2010 تا 2020 با ارسال 108 پاس گل آمار تحسین برانگیزی را ثبت کرده و در این زمینه تنها ابرستاره هموطن خود یعنی لیونل مسی را بالاتر از خود می‌بیند، آیا همین آمار به تنهایی نشانگر ارزش‌های این ستاره بازی‌ساز پاری‌سن‌ژرمن نیست؟

امیلیانو بوئندیا (نوریچ)

امیلیانو بوئندیا چهارمین بازیکن آرژانتینی این لیست است که در نوع خود آماری عجیب و البته تحسین‌برانگیز برای این کشور محسوب می‌شود و البته اینکه امیلیانو بوئندیا در میان هموطنان خود بیشترین میانگین خلق موقعیت در هر 90 دقیقه را داشته است به خودی خود نشانگر ارزش کار اوست. این نکته که سومین فوتبالیست موقعیت‌ساز 5 لیگ معتبر اروپا در این فصل در نوریچ توپ می‌زند و این تیم همچنان در قعر جدول لیگ جزیره حضور دارد خود گواه ضعف محرز این تیم در امر گلزنی است.

کوین دی‌بروین (منچسترسیتی)

بعد از اتمام دوران مصدومیت این هافبک بلژیکی در فصل 2018/19 او دوباره با آمادگی کامل به میادین برگشته است و با قاطعیت در صدر جدول پاس گل لیگ جزیره قرار دارد، علیرغم سلطه لیورپول در این فصل لیگ برتر انگلستان و درخشش بازیکنان این تیم در اکثر پست‌ها، این هافبک خلاق منچسترسیتی به قدری عملکرد درخشانی داشته که بسیاری او را بهترین بازیکن این فصل لیگ جزیره تا به اینجای کار می‌دانند.

دیمیتری پایه (مارسی)

این ستاره فرانسوی باشگاه مارسی فرانسه در فصل 2017/18 بالاترین آمار میانگین خلق موقعیت در میان بازیکنان 5 لیگ معتبر اروپایی را از آن خود کرده بود و فصل گذشته در رتبه دوم این لیست قرار گرفت و در حال حاضر در کورس رقابت برای کسب دوباره این عنوان بهترین عملکرد را از خود نشان داده است تا بار دیگر به عنوان موقعیت‎سازترین بازیکن 5 لیگ معتبر اروپا تاج‌گذاری کند.

طرفداری

۱    
آی اسپورت
2020-01-19 18:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر