فهرست
طارمی و پرسپولیسی‌ها؛ مرغ عزا و عروسی
طارمی و پرسپولیسی‌ها؛ مرغ عزا و عروسی

طارمی و پرسپولیسی‌ها؛ مرغ عزا و عروسی

آی اسپورت - بلافاصله بعد از پایان فینال لیگ قهرمانان آسیا و کوتاه شدن دست پرسپولیس از دریافت جام، انتقادها از مهدی طارمی آغاز شد. برخی روی همان سکوهای آزادی مهاجم جنجالی تیم‌شان را به باد بد و بیراه گرفتند و برخی نیز در فضای مجازی عرصه را بر او تنگ کردند. طارمی به‌عنوان یکی از مقصران اصلی بسته شدن پنجره‌های پرسپولیس در بازار نقل‌وانتقالات، این روزها به‌شدت تحت فشار است. او مجبور شده بخش کامنت‌های صفحه شخصی‌اش را ببندد اما توهین‌ها به وی در سایر صفحات به شکل چشمگیری ادامه دارد. شاید با شرایط فعلی این تصور به‌وجود بیاید که اگر پرسپولیس قهرمان آسیا می‌شد، دیگر کسی سراغ طارمی نمی‌رفت و موضوع «خیریت» برای او به خیر می‌گذشت اما به‌نظر نمی‌رسد این تصور چندان درست باشد.

یک پست حمایتی هم نگذاشت

واقعیت آن است که حتی در مراحل قبلی لیگ قهرمانان هم که پرسپولیس به شکلی عجیب و معجزه‌آسا در حال پیشروی بود، باز بعد از هر پیروزی طعنه و کنایه‌های بسیار زیادی متوجه مهدی طارمی می‌شد. این فشارها آنقدر زیاد بود که مهاجم سابق سرخپوشان بعد از بازی دوستانه تیم ملی با بولیوی نتوانست اظهارنظر خاصی در مورد صعود پرسپولیس به فینال داشته باشد و صرفا به یک جمله سرد و خنثی اکتفا کرد. طارمی جزو معدود پرسپولیسی‌های دنیا بود که در این مدت حتی نتوانست یک پست حمایتی از سرخپوشان منتشر کند، چون می‌دانست هر نوع واکنش به اتفاقات تیم سابقش می‌تواند برای او گران تمام شود. وقتی پرسپولیس می‌برد، مردم یقه طارمی را می‌گرفتند که «دیدی بدون تو هم می‌توانیم گلیم خودمان را از آب بیرون بکشیم؟» و حالا هم که پرسپولیس باخته، باز به طارمی هجوم برده‌اند که «چرا ما را محروم کردی و باعث شدی دست برانکو خالی شود؟» واقعیت آن است که او با اشتباهات بسیار بزرگی که انجام داد، به مرغ عزا و عروسی تبدیل شد که تحت هر شرایطی محکوم می‌شد. اگرچه در ماجرای محرومیت پرسپولیس فقط طارمی تقصیر نداشت، اما اشتباهات او هم یکی، دو تا نبود. طارمی اول کلی فشار آورد که به اروپا ترانسفر شود، بعد شبانه به ترکیه گریخت و با ریزه‌اسپور قرارداد بست، بعد به آن شکل ناشیانه برگشت و دردسر درست کرد، نهایتا هم در شرایطی که دست تیم خالی شده بود از این باشگاه جدا شد. در این شرایط طبیعی بود که هر اتفاقی برای پرسپولیس رخ می‌داد، مردم طارمی را هم مقصر می‌دانستند.

فرش قرمز را آماده کرده‌اید؟

با تمام این اوصاف اما سابقه «فرهنگ هواداری» در ایران نشان می‌دهد بسیاری از ما فراموشکار هستیم و همین انتهای فصل اگر قرار باشد مهدی طارمی دوباره به پرسپولیس برگردد، خیلی از معترضان کنونی جلوی پایش فرش قرمز پهن خواهند کرد. خوب است جوگیر نباشیم؛ نه امروز هر چه از دهان‌مان درمی‌آید بگوییم و نه فردا با فراموشی تمام این حرف‌ها دوباره قربان صدقه طارمی یا امثال او برویم.

همشهری ورزشی

۱۶ ۱۴  
آی اسپورت
2018-11-13 18:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۴ نظر
....
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۰۷
به فرزاد مهریار که در توهم خوشحالی کیروش از باخت پرسپولیس هست
فقط میتونم به این همه تعصب کورکورانه امثال تو که به حماقت بیشتر شبیه هست بگم متاسفم.اخه یه مربی حرفه ای مثل کیروش چطور ممکنه همچنین کاری کنه.این تیترها در ای اسپورت در حکم تحریک کردن ذهن بیمار و شکست خورده امثال تو از فینال باد آورده هست.بله داستان و افسانه پوشالی برانکو که تا تونست توی این مسیر به تیم ملی ضربه زد تموم شد.شما که بعد از یه عمر بطور کاملا شانسی و در عدم اقتدار باشگاههای عربستانی رفتید فینال هضم این شکست و قبول ناتوانی برانکو برایت سخته.اینحاست که برانکو مصداق این ایه هست ومکرو و مکرالله والله الخیر الماکرین.خوشحالم که ماه این کروات پشت ابر نموند.من به شخصه از باخت پرسپولیس ناراحتم ولی برانکو رو مربی در حد پرسپولیسی که بخواد جام باشگاههای اسیا را بیاره نمیدونم.در واقع دانش برانکو فقط در حد لیگ داخلی که مربیان درجه سه حضور دارن بدرد میخوره.پس خیلی دل خودت رو صابون زده بودی.والله کاشیما تو تهران بخاطر متشنج نشدن جو ورزشگاه تمایلی به برد نداشت وگرنه تو تهران هم زیر دو تا گل نمیزد.کاملا حرفه ای برانکو رو انداختن تو باتلاق
۸ ۳
محسن
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۳۰
کشتی خودت رو با این کامنت. هر جا میرم اینو گذاشتی. بهت قول میدم فرزاد مهیار کامنتت رو دید
امید
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۳۴
آخه ابله اول برو خبرها را بخون بعد اظهار فضل کن. این تیتر خبر 90: "اتفاق باورنکردنی در آزادی/ خوشحالی مربی تیم ملی از قهرمان نشدن پرسپولیس تائید شد." تو برو کیسه تیم خودت را بکش. هواداران پرسپولیس بسیار هوشیار و فرهیخته و فهمیده هستند و همه چیز را درست می فهمند. توهم مال شماهاست.
.
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۳۷
باشه برو با شفرباسواد خوش باش. کمتر چرت و پرت بنویس. باشگاه های عربستانی نبودن؟ الدحیل همون الدحیل نبود؟ السد هم همون السد نبود؟ پس چرا تیمت غلطی نکرد؟
کسری
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۱۹
من نظر شخصیم این هست که طارمی و هر بازیکنی (حالا بماند بعضی هم مثل حاج محمد انصاری اقا پیدا میشه هستن)همه مثل هم هستن و اصولا ادمیزاد اینطور هست اول به فکر منافع خودش هست و اینجا قرعه به نام طارمی افتاد که به این صورت بشه ماجرا و البته این رو هم درنظر بگیریم طارمی از چه وضعی به معروفیت رسید و تو صحبتهاش با نود نمیتونست به صورت صریح بگه و تو لفافه گفت برای اینکه تو تیم ملی باشه باید از ایران بره و مقصر این قضایا اول همه شخص کیروش حرام زادس همون موقعی هم که میخاست بره ترکیه و هم به قطر رفتنش هر دو کیروش عوضی باعثش بوده و بعد مدیریتی که دولت سر تیم ما گذاشته بود و در صد کمی طارمی مقصر بود و البته ناراحتی از اینکه تو محرومیت از تیم رفت هر چند بهترین کار رو کردیم چون باعث درامد زایی شد ولی بیشترین ناراحتی هم از محرمی و امیری هست که اصلا انتظار نمیرفت ایندو برن و هیچ موقع هم مایل به برگشتنه ایندو نیستم.
۶
امید از تفت
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۲۴
بیشتر از طارمی، مدیریت فعلی پرسپولیس آقایون گرشاسبی و هیئت مدیره هستند که با علم به محرومیت تیم، بازیکنان تیم را حفظ نکردند و بی تفاوت از کنار آن گذشتند. تااگه طارمی، احمدزاده، محرمی، امیری حفظ شده بودند ما مشکل داشتیم!!؟ نه هرگز. حتی احمدزاده و محرمی حفظ می شدند کلی فرق می کرد. تازه یک شکایت اشتباه در cas انجام دادند که بی فایده بود و اگه درست انجام میشد پنجره پرسپولیس باز میشد.
۳
مارال
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۰۹
این آدم لیاقت نداره اسمش کنار پرسپولیس بیاد
۵
شاهین
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۱۴
"ولی برانکو رو مربی در حد پرسپولیسی که بخواد جام باشگاههای اسیا را بیاره نمیدونم"

بی رگ و ریشه هابی که به غارها پناه برده بودند برگشتن:))

خدایا شکرت در زمره اقلیت بی اصل و نسب نیستیم.
یاحسین(ع)
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۳۲
خوشحالم همچنان داغ حقارت درفینال تازه است
۴ ۱
....
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۴۴
نایب قهرمانی اسیا حقارت نداره خوشحالی از نایب قهرمانی پرسپولیس اوج حقارته
۱
محسن
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۱۹
فقط و فقط به خاطر همین داستان قرارداد جعلی که شروع شگفتی قرمزها بود از قهرمان نشدنشان شاد شدم.وگرنه در حالت عادی،قهرمانی پرسپولیس،فتح باب و الگویی برای بقیه تیمهای داخلی بود.بزرگترین درسی که برانکو به فوتبال بی دلار ایران داد این بود نتایج فوق اقتصادی بود(تحت هیچ شرایطی،گل نخوردن و تنها با یک گل برنده شدن.) البته فکر نکنم بیشتر مربیهای داخلی متوجه شده باشند.
KEAN
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۲۱
مقصر مسئولان خود پیروزی هستن ،بازیکن جعلی رو گرفتند و بیشترین تاثیر رو در قهرمانیشون بعد از یک دهه داشت و یک قهرمانی جعلی به قهرمانی های بودار دهه هفتاد (به اعتراف عابدینی،مدیر وقت پیروزی)اضافه شد تا با جمع ۵ جام یه ستاره بزنن ،ولی این محرومیت بخاطر جعل قرارداد ،به قول خود طارمی خیریت های زیادی برای پیروزی داشت ،انقدر مظلوم نمایی کردن که وزارت جلوی تقویت استقلال رو هم گرفت ،تاوان محرومیتشونو بیشتر استقلال داد تا خودشون،خیریت دیگرش این بود که وزارت کاملا به طرفشون غش کرد امتیازای بی پایان بهشون دادن،در عین محرومیت تونستن بهترین خریدهارو داشته باشن در حالیکه استقلال با مدیرانی که تو دربی روی باخت استقلال شرط میبستن فقط بازیکنان زیر ۲۰سال گرفتن و بقیه رو هم که یا بی کیفیت بودن یا مصدوم که الانم مصدومیتشون تموم نشده،و البته به اصرار مدیران وزارت ورزش از جمله داورزنی جلوی تمدید با خارجی های با کیفیت گرفته شد،خیریت زیادی داشت براشون،ولی همینا که بهش فحاشی میکنن، اگه طارمی برگرده میرن فرودگاه و براش گارد افتخار تشکیل میدن
۳ ۱
4جانبه امجدیه رو عشق است
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۴۶
برای هزارمین بار ابله کیسه کش
چطور کیسه کشای عربده کش هربار با هرکمک وزارت ورزش میتونن وزارت رو مقصر بدونن ولی ما نباید مدیری که انتخاب وزارت ورزش بود و ندونم کاری باعث محرومیت تیم شد سرزنش کنیم؟؟؟؟؟
اگه عقل ندارین لااقل شعور سکوت کردن داشته باشیم درست مثل زیرخبرهای مربوط به فلاکت کیسه که همه از دم لال مونی میگیرین
۱
بهراد
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۰۹:۵۵
از ادمین سایت عاجزانه تمنا میکنم کنترل کنن کامنتهای اراذلی رو که در نقد مربی تیم ملی از لفظ " حرام زاده " استفاده میکنن. بارها کامنتهای مشخصا نژادپرستانه در مورد ایشون رو تایید کردید و این معنایی نداره جز این که این ادبیات و رفتار مورد تایید شماست و برای جذب مخاطب هر کامنتی رو تایید میکنید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر