فهرست
زیدان؛ حلال مشکل گلر مادرید
زیدان؛ حلال مشکل گلر مادرید

زیدان؛ حلال مشکل گلر مادرید

آی‌اسپورت- زین‌الدین زیدان با ساده در نظر گرفتن مسئله‌ی دروازه‌بانی، همیشه خود و رئال مادرید را از مشکلات متعددی در امان نگه داشته است. او در دوران سرمربی‌گری‌اش در لوس بلانکوس، همیشه مشخص کرده است که چه کسی روی خط دروازه به عنوان گلر شماره‌ی یک می‌ایستد. این فرد در ابتدا کیلور ناواس بود و حالا هم تیبو کورتوآ. تنها زمانی که انتخاب زیدان روی هوا قرار داشت، به دوران بازگشت مرد فرانسوی به سانتیاگو برنابئو در چند ماه آخر فصل گذشته برمی‌گردد، جایی که او همه‌ی تخم‌مرغ‌هایش را در یک سبد نچید و هیچ‌گاه شفاف نکرد که از بین ناواس و کورتوآ، کدام را ترجیح می‌دهد.

مشکل زیدان، البته اگر آن را مشکل به حساب آوریم، در این تابستان حل شد. ناواس وقتی فهمید که در رقایت‌های لالیگا سانتاندر و چمپیونز لیگ کورتوآ دروازه‌بان اول تیم است، تصمیم به ترک مادرید به مقصد پاریس گرفت. این انتقال جای هیچ بحث دیگری را پیرامون پست دروازه‌بانی باقی  نگذاشت و فرصت خوبی برای کورتوآ بود تا بدون دغدغه‌ی از دست رفتن جایگاهش، به تثبیت خودش در تیم بپردازد. با باوری که از سوی زیدان به کورتوآ منتقل شد، مرد بلژیکی توانست بهترین فرم خود را به نمایش بگذارد تا تیم در بازه‌ی زمانی نوامبر تا فوریه، بی‌شکست باشد.

زیدان با موقعیتی مشابه این در ابتدای حضورش در باشگاه هم مواجه شده بود. طی تابستان ۲۰۱۵، رئال مادرید به دنبال جذب داوید دخئا بود و سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان و در روز آخر نقل و انتقالات، این اتفاق نیفتاد. ناواس هم‌چنان در ترکیب رئال باقی مانده بود، اما جایگاه او نسبت به گذشته تضعیف شده بود. زیدان آمد و نشان داد که اعتقاد کاملی به مرد کاستاریکایی دارد و ناواس هم توانست با فراموش کردن سایه‌ی دخئا، عملکرد درخشانی داشته باشد و سه عنوان قهرمانی چمپیونزلیگ را با تیم تصاحب کند. زیدان به حدی به ناواس اعتقاد داشت که در ژانویه‌ی ۲۰۱۸، مانع از انتقال کپا آریزابالاگا به مادرید شد.

چند ماه بعد از جدایی زیدان، رئال مادرید به دنبال استخدام دروازه‌بان جدید رفت و با تیبو کورتوآ قرارداد امضا کرد. ناآمادگی این دروازه‌بان در ابتدای حضورش در مادرید، یولیان لوپتگی را با سردرد شدیدی مواجه کرد و او نمی‌دانست که از بین کورتوآ و ناواس، کدام را به عنوان گلر اول به کار گیرد. با آمدن سانتیاگو سولاری، مشخص شد مرد اسپانیایی اعتقادی به ناواس ندارد و دروازه‌بان سابق چلسی را به او ترجیح می‌دهد. زیدان تنها جایگاه کورتوآ را در تیم مستحکم کرد و از آن زمان تا به امروز، تیبو مرد شماره‌ی یک مادرید است.

منبع: مارکا/ مترجم: علی کمانگری

۴    
آی اسپورت
2020-04-02 22:35:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر