فهرست
کی‌روش و پیروزی‌های بی‌افتخار
کی‌روش و پیروزی‌های بی‌افتخار

کی‌روش و پیروزی‌های بی‌افتخار

آی‌اسپورت- بنا نداشتم که درباره ملغمه فدراسیون و کی‌روش بنویسم که رنگ رخسارشان خبر می‌دهد از سر درون‌شان. آش آنقدر شور شده که خان هم فهمیده است. تمام مدافعان دیروز سرمربی، امروز لب به گلایه گشوده‌اند که سیرالئون کجای نقشه بوده و بازی با تیم محلی چه محلی از اعراب دارد؟ باری چون مطلب یکی از دوستان سهوا به نام حقیر سراپا تقصیر کار شد، این مطلب را قلمی می‌کنم تا ناسزاهای هتاکان گرانمایه به هدر نرود.

بماند که نظر من هم با نویسنده آن سطور زاویه‌ای ندارد و هم راستاست و معتقدم بازی با این سیر های بدون لئون‌ و گرسنه کمکی به فوتبال محجور ما نمی‌کند. تیم آماتوری که بدیهی‌ترین اصول دفاعی را نمی‌داند قرار است محک جدی ما در راه جام جهانی باشد؟ می‌گویند که به جایش در رنکینگ فیفا جایگاهمان رفیع‌تر می‌شود. همان رنکینگ که مانند «رنگینک» جنوبی‌ها، چنان کام تصمیم‌سازان فوتبال ما را شیرین کرده است که چند سال آزگار است که پیش از تورنمنت‌های بزرگ گوش به فرمان کارلوس کی‌روش می‌ایستند تا مانند هموطن مشهورش «ماژلان» نقشه جهان را به دست بگیرد و سرزمین‌های جدید کشف کند. جیبوتی و جزایر سلیمان و هر ناکجا آبادی می‌تواند یک حریف تدارکاتی بالقوه برای فوتبال ما باشد تا جایگاهمان در رنکینگ‌های صوری بالا و بالاتر برود.

اما چه تفاخری دارد این بالانشینی‌های مجازی؟ جز سندسازی و کاغذبازی؟ بجای برتری در میدان بازی! چه لذتی دارد صعود به این ارتفاع پست؟ وقتی خودمان می‌دانیم جایگاهمان کجاست! لیتوانی و اوکراین قرار است بازی با اسپانیا را برایمان شبیه‌سازی کند یا پرتغال را؟

خودمان را گول نزنیم. گیرم اول تیم آسیا هم شدیم. گیرم که مانند زمان برانکو به پانزدهمی دنیا هم رسیدیم! خب که چه؟ کدام زیرساخت ترمیم می‌شود؟ کدام رده‌ی پایه تقویت می‌شود؟ کجای فوتبال آبله‌رو و پر سالک‌ ما بزک می‌شود؟ کجای این شب تیره بیاویزیم رتبه‌ی خود را؟ چه خوش گفت که «ناکس کس نمی‌گردد به این بالانشینی‌ها.»

مدافعان کارلوس از تحریم‌ها می‌نالند و از کمبود بودجه و اینکه به اندازه بود باید نمود. انگار یادمان رفته که تا بوده همین بوده که ژاپن در مصاف بلژیک و برزیل خودش را محک زده و ما به جنگ لشکر از پیش باخته‌ی پاناما و توگو رفته‌ایم. تیم‌های درجه دو و سه را برده‌ایم، پاداش برد به حساب کی‌روش واریز شده است و ما هم سرمست از رتبه فیفایمان شده‌ایم و همه دور هم خوشحالیم. هیچکس نمی‌پرسد سالی قریب ده میلیارد تومن به حضرات پرتغالی میپردازیم پس بهره‌اش کو؟ کدام مربیان را در کنارشان ساخته‌اند؟ کدام تیم‌های پایه را پی‌ریزی کرده‌‌اند؟ چند تیم به المپیک فرستاده‌اند؟ اینان که از صفر تا صد اردو و لباس و اسپانسر فوتبال ما را کنترات برداشته‌اند، کدام دورنما را برای آینده پس از خودشان ساخته‌اند؟ کاش به اندازه دندان و لباسشان برای جوان‌های ایرانی دل می‌سوزاندند! 

هرچند روز حساب نزدیک است. دیر نیست روزی که پرده‌ها فرو افتد و نه از تاک نشان ماند و نه تاک‌نشان. آن روز معلوممان می‌شود که پشت پرده چه خبر بوده و در ده سال استیلای پرتغالی‌ها چه اتفاقاتی در فوتبال ورشکسته‌مان افتاده است. حالا که رئیس فدراسیون و وزیر و معاون قدرت حساب‌کشی از پرتغالی‌ها را ندارند، شاید باید بازهم شاه عباسی پیدا بشود و به حساب‌ و کتابشان برسد. خوب گفته‌اند که خانه قاضی گردو بسیار است اما شمارش دارد. ما هم صبرمان زیاد است، فعلا پای معرکه توگو و سیرالئون و قس علیهذا به تماشا می‌نشینیم تا به وقتش.

۲۳۲ ۵۳  
آی اسپورت
2018-03-17 16:54:00
نظر دهید

۵۳ نظر
Mahdi
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۱۲
جام جهانی ک هیچ گلی نمیشیم کیروش اگه ایرانو قهرمان جام ملتها نکنه عملا دستاوردی نداشته
رضا
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۱۸
دمت گرم آقای غفوری فقط بنازم اونجا رو که نوشتی تا ناسزاهای عالمان گرانمایه هدر نرود خوب سطل آشغالی خالی کردی رو جماعت کی‌روش پرست
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۳۷
به رضا
چرا به مدافعان سرمربی تیم ملی میگید کی روش پرست؟
آیا کی روش چیزی به ماها داده ، دستی داده ، پول داده ، پسرخاله ی ماست یا ما اصلادیدیمش؟
چرا به دوستداران برانکو میگید اجنبی پرست ، این بنده خدا هم همینطور
هیچکس زورش به پرسپولیس نمی رسه اونوقت مقاله می زنند که بقیه ی تیمها ضعیف شدند و پرسپولیس در دوره ی سراشیبی رقبا داره یکه تازی میکنه!
اینجا بحث فوتبال است فوتبال برادر من ، کی روش را اوردیم تا به جام جهانی برویم که رفتیم ، اورا نیاوردیم تا مملکت ما را درست کند یا فدراسیون ما را درست کند ، نیاوردیم تا علم مدیریت بیاموزد ، نیاوردیم تا روابط ما را با دنیا بهتر کند او آمده برای فوتبال ، قانونی و آشکارا
نتایج هم معلومند ؛

آیا شما و حسین آقای غفوری دوست داشتید در چنین روزی برای محک بازیکنانی مثل قلی زاده و کاوه و خانزاده و نورافکن ، تیم ملی فرانسه یا آلمان یا اروگوئه یا پاراگوئه یا بلژیک و نروژ و کرواسی را دعوت می کردیم (اگر بیان تازه )
برای یک بازی تمرینی کجای دنیا اینکار را میکنند ؟آنهم در غیر روز فیفا
حسین غفوری با مقاله هایش آدم را به شبهه می اندازد که نکند منظور طعنه های ایشان وزارت خارجه باشد با این اوضاع محبوبیت ما در دنیا ....
و یا نکند این آقا دارد راجع به چیز دیگری حرف می زند و فهم ما قد نمی دهد.
کی روش در مصاحبه اش گفت ، فکر نکنیم که فقط ما باهوشیم و بقیه هیچی؟

دیدید که دو تا گزینه ی قبلی نیامدند ، آقاجان نیامدند نمیان ،
چرا باور نمی کنید ، مگر تو همین آسیا تونستیم از پس مجادله با عربستان برآییم .
آقاجان !
اوضاع ما خوب نیست ، کسی نمی آید! نمی آید ؟ حسین آقا از کجا مقاله می زند که حال و روز مملکت را درک نمی کند.
کاری کردید که کی روش عملا داد زده گفته نمیان اینجا ، هی بیشتر از این آبرومونو نبرید.
این یک بازی دستگرمی بود ، با ترکیه و الجزایر و..بازی داریم .
ما اگر کی روش را می پرستیم اقلا افتخار و سروری فوتبال در آسیا را برامون آورده ، شما چه کسانی را می پرستید و چه آوردند
امین یار
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۵۹
نگران نباش... این جماعتی که من میشناسم، اگه جام جهانی ۱۰تا گل بخوریم و یه گل بزنیم،با همون یه گل می تونن جشن ملی راه بندازن... اینا مرحله اول حذفی جام ملتها رو میتونن در حد قهرمانی بزرگ کنن... کلا تو ایران رسم حکومت داری و بالانشینی همینه،ملت رو اونقدر کم توقع کنی که براورده شدن هر انتظار کوچیکشون،در حد تعبیر شدن رویاشون باشه،اونقد با تبلیغات،ذهنیت بدبختی و عقب‌موندگی و‌ هیچی نبودن به‌وجود بیاری که هر سانت حرکت رو به جلو بتونه ارضاشون کنه....
سجاد
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۳:۴۸
شما اول بذارید که تا جام ملتها سرمربی باشه، اون وقت اگه موفق نشدیم هرچی خواستید بگید. با این وضعیت که اصلا نمیذارید کار به اونجا بکشه. قصاص قبل از جنایت میکنید اون هم وقتی که جام جهانی رو در پیش داریم و فقط و فقط شش ماه بعدش هم جام ملتها. به خدا وقت برای جایگزینی سرمربی نیست
۵
حمید
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۹:۲۲
نادان را از هر طرف نوشتم نادان بود
۱
در جواب پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۳۲
کاری به کل نوشته طولانی شما ندارم. فقط در خصوص اون قسمت که نوشتید آلمان و فرانسه و ... باید جلوی قلی زاده و کاوه و خانزاده بازی می کردند باید بگم که این بازیکنان رو مگه الان باید محک زد؟ 2 ماه دیگه جام جهانی هست و ما باید روی ترکیب اصلی و تاکتیک های مختلف کار کنیم اونهم جلوی تیم های بزرگ
کدام تیم الان بازی درپیتی می گذارد که بازیکنان تستی رو بازی بده؟
حسن
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۱۲
هرچند روز حساب نزدیک است. دیر نیست روزی که پرده‌ها فرو افتد و نه از تاک نشان ماند و نه تاک‌نشان.
دیگه دیر شده اون روز
آنتی شومن
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۲۶
یعنی تو انتظار داری که کیروش بیاد و ما را در مقابل اسپانیا در واقع مجموع بارسا و رئال برنده کنه؟!اخه این چه شرطی هست که تو میزاری به قول انتونیو کونته :به پیشرفتم نگاه کنید نه به تعداد جام هام
حامد
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۳۲
خوشبختانه تمدید کرد و فکر نمیکنم بردن چند تا تیم عرب و فوقش کره و استرالیا کار سختی برای سرمربی رئال و مربی منچستر باشه!! پس منتظریم تا تیم ملی رو تو جام ملت‌ها قهرمان کنه. فقط حواستون باشه دوباره حذف تو یک چهارم نهایی و باخت به یه تیم درجه دو رو به عنوان افتخار بهتون قالب نکنه!
علی پرسپولیسی
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۱۶
حسین جان غفوری واقعا زیبا تشبیه کردی این صدرنشینی مضحک آسیا در رنکینگو : ارتفاع پست!
شجاعتت تحسین برانگیزه. اینکه میخوای به جامعه نا آگاه ما آگاهی بدی تحسین برانگیزه هرچند که میدونی فحش و ناسزا خواهی شنید .
تعجبی هم نداره از این ملت . ما اگر" اکثرا " میفهمیدیم ، این اوضاع کشورمون نبود .
الان فوتبالیای پیژامه پوش وطن پرست(!) میریزن زیر این خبر و در کمال ادب و فرهنگ و فهم شروع میکنن به فحاشی :) ولی تو همینی که هستی باش . عوض نشو . راستی آقا بازی که نتیجش مشخصه لطفا هرچه سریعتر پاداش این پیروزی رو هم طبق قرارداد تقدیم آقای مربی و کادر فنیش کنید :)
روستایی
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۴۰
عه، چطور شد ؟، نوبت ما که میشه، میشه ارتفاع پست ولی ، نوبت سیرالئون یا هر کوفت دیگه ای میشه ، میشه رنکینگ فیفا
۳
روستایی
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۱:۴۴
حامد
در این سیزده سال یه دونه بازی با آلمان کردیم که اونم به خاطر زلزله بم قولش را داده بودند و اومدند.
منظورت از بازی بابرزیل همونیه که تو امارات بازی کردیم هنوز کسی نفهمیده دو سه روزه چطور اون بازی جور شد.
به تهران کسی اومد؟
باشیلی و سوئد هم بازی کردیم اما بیرون ایران
به تهران نمی آیند؟
۴
ali
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۱۷
چی میگین بدون باخت فقط ۲ تا گله خورده رفتیم جام جهانی
هیچ شکستی مقابل تیمای آسیایی نداشتیم چند ساله اگه جایگاهمون این نیست پس کجاست؟؟؟
ایکس
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۳۵
جای ما توی بغل دلال خبرنگارها و مربی دلال هاست. توی بغل یه کروات با صورت سرد. زایش یک تیم ملی ورشکسته.
۸
...
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۴۷
ولی جالبه که تو جام ملت های اسیا جلوی همین تیم های اسیایی حذف شدیم!
آنتی شومن
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۲۸
تیم ایران ناجوانمردانه و بطور مستقیم تحت موش دوانی ای اف سی و داور حروم زاده استرالیایی اون هم تو پنالتی باخت.عراق اگه تیم بود که ایران ده نفره رو تو جریان بازی میبرد.
حامد
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۳۵
با کروات صورت سرد! دلال تو جام ملت‌ها به جای حذف تو یک چهارم نهایی، سوم شدیم. تو جام جهانی هم که همین نتیجه رو گرفتیم. در ضمن بازی دوستانه‌مون هم جلو آلمان بود و با این‌که دو- صفر باختیم اما سربلند و باکیفیت بازی کردیم. حالا پیدا کنید "پرتغال فروش" رو که به خاطر باخت به عراق و لوله شدن تو جام جهانی این همه پول میگیره و منت میذاره سرمون!
حامد
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۳۷
تو بازی جلو عراق 11 تا گل خوردیم! همه‌اش کار داور و ای اف سی بود؟ جالبه قلعه‌نویی به خاطر باخت تو پنالتی و اینکه طالب لو فقط یه پنالتی تونست بگیره تو محکمه‌ی عادل کیروشی پور محکوم شد اما دروازه‌بان برگزیده کیروش از هشت تا پنالتی هر 8 تا رو خورد و باز به کیروش ایوالله و بارک الله گفتن!
آنتی شومن
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۳۶
به حامد
حامد جان مهم این بود که ما ده نفره تونستیم به عراق گل بزنیم و نزاشتیم تو جریان بازی ما رو شکست بدن.اخ که اگه اون پنالتی گل شده بود به خدا قسن ایران تو فینال هم استرالیا رو تو خاک خودش میزد.
۵
روستایی
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۴۵
حامد!
گفتی آلمان اومد ایران ، دقیقا کی بود ؟؟؟ اون موقع من بدنیا نیومده بودم و الان هم سیزده سالمه!!!!!
یعنی تو این سیزده سال همش کی روش سر مربی بوده ، دیگه هیج تیمی نیومده اینجا
حامد حامد صدامو میشنوی جواب بده
۳
حامد
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۱:۲۱
آنتی شومن جان! ده نفره مساوی کردن با عراق دستاورد نیست. اونم عراق که تو این بیست سال اخیر تو بازی‌های رسمی فقط تونسته تیم ممدمایلی رو شکست بده- جام ملت‌های 96- و تو مقدماتی 2002 و جام ملت‌ها 2011 راحت به ایران باخته.
حامد
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۱:۲۵
روستایی جان منظورت رو نگرفتم. البته احتمالا ایراد از "فرستنده" ست. اما منظور بازی دوستانه‌ی زمان برانکو بود. بعدتر هم تو اوج تحریم و وزارت ورزش علی آبادی با برزیل بازی کردیم. چون سرمربی‌های تیم ملی از بازی با تیم های بزرگ و باخت نمی‌ترسیدن و دنبال بردن سیرالئون و صعود تو رده‌بندی فیفا نبودن! کیروش با بزرگترین تیمی که جرات کرده بازی کنه روسیه بوده که با اونم مساوی کرد. یعنی همون تیمی که چند سال پیش بدون سرمربی و بعد از رفتن قطبی برده بودیم‌شون. کیروش از بازی با تیم‌های بزرگ می‌ترسه اما اینو میندازه گردن فدراسیون و آدمای فاسدی مثل تاج و ساکت و کفاشیان هم جرات ندارن چیزی بهش بگن. وگرنه فدارسیونی که بازی با برزیل رو جور کرد هم همین فدارسیون فشل و فاسد بود.
سجاد
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۰:۵۶
برانکو در جام ملتها با یکی از بهترین نسلهای فوتبال ایران با ناداوری به چین باخت و کیروش با تیمی که خیلی از بازیکناش جوان بودن و خودش ساخته بود با ناداوری به عراق. اما از نظر برخیها برانکو به به، کیروش اه اه! واقعا که عقده و کینه و تعصب رنگی آدم رو چقدر بی منطق و ضد کشورش میکنه
بهزاد
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۲۱
اگر دیدین کسی باز هم زیر این پست میاد میگه به جاش راحت رفتیم جام جهانی به سطح هوشش شک کنین
آنتی شومن
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۳۵
من نمیگم راحت رفتیم جام جهانی ولی یه چیز رو بدون که تو اسیا فوتبال بازی کردن پنجاه درصد نتیجه هست مخصوصا جایی که ایران باشه.عربها با هر ترفندی که تازه همه کاره ی ای اف سی هم هستند میزنن تا ایران نتیجه نگیره.حاضرن کره و ژاپن و استرالیا قهرمان بشن ولی ایران نه.اگه تو بازی با عراق داور مغرض و منتظر ایران رو ده نفره نکرده بود تا سه تا گل جا داشت عراق بخوره و بدون تردید ایران توفینال حاضر بود.نمیگم قهرمان ولی تو فینال حاضر بود.شما یک مروری به بزنگاه های جان ملتهای اسیا بنداز اکثرا ایران رو بازوندن.عربهای نامرد سیاست را قشنگ تو ورزش وارد میکنن.نمونش بازی ایران بحرین و پرچم عربستان.
۸
Im alive
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۲۷
قلم بیست
حبيب
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۲۹
تحقير ملى با تيم هاى كوچه و پس كوچه هاى سيرالئون و گينه و امثالهم، نه تنها چيزى به فوتبال ملى ما اضافه مى كند بلكه دلزدگى فوتبال ملى را بيش از پيش به قهقرا مى برد و كيروش چه راحت تاج فوتبال را با مردانى ساكت جايگزين مى كند!
آقاى غفورى درود بر شما و قلم شما كه پاك مى نويسد.
الف
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۳۹
چیزی که واضحه اینه نویسنده این هرزنامه هیچ اعتقادی به منافع ملی و اینکه فقط ۹۰ روز تا جام جهانی مونده نداره. وطن فروش نباشیم. سلام مارم به جناب راهبر و رفقا برسون
کوروش
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۲۰
اگه نویسنده مثل شماکبک وار سرشو بکنه توبرف وطن پرست میشه اونوقت؟!
شما سلام مارو به بقیه کبکهای وطن پرست برسون
عطا - تبریز
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۴۲
داداش بازی با این تیم ها رنکینگو میاره پایین.حتی اگه ببریشون.باور نمی کنی یه سر بزن به صفحه رنکینگ فیفا
۴
م.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۴۸
مثل همیشه نوشتاری فوق العاده زیبا. ممنون.
@
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۴۸
مهم اون 500 میلیون بود که الان به حساب کیروش واریز شده!
صابر
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۷:۵۲
خیلی جالبه که حتی نحوه محاسبه رده‌بندی فیفا رو هم نمیدونیم، انقدر هم ادعا داریم تو همه چی..
حقمون اینه که آرزوی جام‌جهانی رفتن داشته باشیم. کلا ۵ بار رفتیم جام‌جهانی ۲ بارش با کیروش بوده، اونوقت یه جوری حرف میزنیم انگار قهرمان جهان بودیم همیشه.
جمع کنید بابا..
نظر ٣
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۰۰
واقعا شرم اور هست اين مطلب جناب بظاهر نويسنده. متاسفانه اقاي نويسنده اين مطلب باز همً به تيم ملي كشورشون حمله كردن توي اين زمان قبل جام جهاني. نحوه نكارششون هم بسيار نزاد برستانه هست. طبق اصل ازادي بيان نميشه جلوي نوشته هاي خاينانه و نفرت براكني هاشون رو كرفت متاسفانه، اما اعتبار سايت isport مسلما بايين مياد با وجود اين نويسنده هاي خايني كه تخصصشون در دروغكويي و نفرت براكني هست. واقعا متاسفم
کوروش
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۰۸
متاسفانه این درد گران فقط به فوتبال برنمیگردد و اکثر ارگانهای دولتی در مملکت ما با بولد کردن رتبه هاو آمارهای آبکی ضعف مدیریت و عدم لیاقت خود را مثلا پنهان میکنند !!
کسیکه فوتبال رو یخورده بفهمه و دنبال کنه میدونه که تیم ملی ما درواقع بزور تیم چهارم آسیا هم نمیشه ! ولی رنکینگ میگه ما چند ساله اول آسیا هستیم !! که حتی خوشبین ترین هوادار تیم ملی هم باورش نمیشه!
چقدر خودمونو گول بزنیم ؟!
محمدعلی
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۸:۴۸
کیروش با تمام نقاط تارکی که دار یک نکته بسیار مهم در کارنامش داره اونهم جمع کردن تیم ملی ایرانه تیمی که مدتها و شاید سالها در اسرات افراد مختلف بود که به خاطر مدیریت غلط یک فاجعه ملی به شمار میرفت شاید خیلی ها مسیری که فوتبال ما در جام جهانی 2006 طی کرد را به خاطر ندارند تیمی با درگیری داخلی بازیکنی که بعد از تعویض در مقابل چشم تمام دنیا ساک پزشک را شوت کرد درگیری وکتک کاری بازیکنها با هم و در اخر بعد از جام خطر تعلیق داستان اوارگی تیم در دستان هر مربی برای کسب شهرت و مربیان خارجی و پله ای فرودگاه . امروز کیروش تیمی را سامان داده که حداقل امروز دارای نظم و دیسپلین است شاید تیمهای انتخابی کیروش تیمهای قدرتمندی نیستند اما همین اقای کیروش با همین بازیهای تدرکاتی ضعیف توانست ترکیبی بسیار قدرت مند بسازد که امروز تیم ملی متکی به چند بازیکن خاص نباشد
۷
مطبوعات دوزاری
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۹:۱۲
واقعا کیروش راست میگه که شماها هیچوقت راضی نمی شید. هغته بعد با تونس و الجزایر و یونان و ترکیه هم باز یه چیزی دارید که بگید. شماها همون امثال درخشان هایی هستید که قبل از بازی با آرژانتین بهمراه رفقایشان در استودیوی سیما بدون اینکه متوجه باشند که صدایشان ضبط میشود به تلخی مضحکی شروع به تحقیر تیم ملی کردند که دیماریا رو بگیریم؟ مسی رو بگیریم و هارهارهار.
امان از شماها. با مایلی کهن های درونتان. پر ادعا و تو خالی مسیری را به تمسخر گرفته اید که حتی عرضه گذر از پیچ های ساده آن را هم ندارید. شماها که چشمانتان را بر کمپی که عامل ساخته شدنش کسی جز کیروش نبود، بسته اید.

کسی که خواب است را می توان بیدار کرد. اما کسی که خود را به خواب زده را نمی توان مگر به شیوه خودش، هوچی گری و ضرب اردنگی.
داود
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۱۴
قشقایی از سیرالئون قویتر بود
۳ ۱
666
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۵۸
حتی تیم دانشجویان هم از این تیم قوی تره بود والا مورد داشتیم تو مقطع امتحانات هم اومدن کیسه رو بردن و رفتن !
کامیار کاتبی
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۵۶
این متن فاشیستی هرکجای دیگه‌ی دنیا منتشر می‌شد می‌توانست باعث تعطیلی سایت شود. سیرالئونی‌های گرسنه؟ اگر یک اروپایی راجع به ایرانی‌ها این را گفته بود چه های و هویی که راه نمی‌انداختید! شاه‌عباسی بیاید و پرتغالی‌ها را فلان کند؟! فاشیسم تا مغز استخوان شما که خیر سرتان «متفکران» جامعه‌اید نفوذ کرده و مستبد آدم‌خواری چون شاه‌عباس مایه‌ی تفاخرتان شده! وای به حال بقیه.
reza
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۳:۱۵
آقای غفوری متأسفم برای این نوشته مسخرت خودت هم نمیدونی چی گفتی.مخالفان کیروش هر روز به یک چیز گیر میدن ولی اینو بکن تو گوشت ما هوادار دلسوز از کیروش باشرف حمایت خواهیم کرد.کیروش اگه هیچ چیز برا ما نداشته شرف و غیرت رو به خیلی ها یاد داده.
۵
علی
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۳:۱۶
حسین غفوری چند بدم ماهیانه این شغل عوض میکنی اصلا هرچی ماهیانه میگیری ۲۰۰بیشتر میدم بی خیال شو
کیروش کارنامه و عملکردش معلومه
زیادی زور میزنی !!!
زنده باد #کیروش
۴
هومن
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۳:۲۷
سلام بر نویسنده این چند خط وقتی که کیروش هفت سال پیش به ایران اومد انتظار ما ازش چی بود؟؟؟؟ خیلی روشنه قطعن برای شماهم روشنه قرار بود زیرساخت فوتبال مارو درست کنه قطعن قرار نبود همه افکار عمومی فقط جام جهانی میخواستن فقط صعود نه چیز دیگه ولی کیروش علاوه بر صعود یک چیزی که مدت ها بود فراموش شده بود به ما داد ارزش پیراهن تیم ملی این خیلی مهمه علاوه بر این چرا وقتی کیروش به امکانات کم ما اعتراض میکرد و میکنه اونموقع میگفتید دنباله بهانه ست کیروش الیت سنتر درست کرد برامون که تا اخر عمر هم برای ما هست و میتونیم ازش استفاده کنیم دستاوردهای کیروش رو زیر سوال نبرید ما کیروش پرست نیستیم ما حقایق رو میبینیم تیم ما ضعف هایی هم دارد قطعن ولی اینا نافی تلاش کیروش برای ما فوتبال ملی ما نیست
درباره بازی تدارکاتی هم شما به من بگو تو کل عمر فوتبالمون چقدر با تیم های خوب دنیا بازی کردیم؟؟؟
۵
عباس
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۲۳:۳۲
مشکل این غفوری شاگرد حسین قدوسی اینه که بازیکنای استقلال چند دقیقه جلوی یه تیم درپیت بازی کردن، اگه بازیکنان لنگ بازی کرده بودن کی‌روش هیچ ایرادی نداشت
۴
ميلاد
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۲:۰۵
اين انقلاب چه بر سر ما كه نياورده. كشوري كه شاگرد شوفر شده روزنامه نگار. جا داره يادي هم بكنيم از ديدار و باخت تيم ملي زمان برانكو به تيم دسته سومي در انگليس با حضور تركيب اصلي.
۳
شهرام
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۲:۰۷
من فکر میکنم که نتایج تیم ملی در جام جهانی جواب خیلی هارو میده! گیر دادن به بازی دوستانه و برنامه های سرمربی فقط یه هدف داره اونم شکست ایران. خب مگه شما دنبال نتیجه گیری جلوی تیمای بزرگ نیستید؟! تا کمتر از 3 ماه دیگه تیم کیروش جلوی بهترین های جهان بازی میکنه و اونموقع فرق بین دوغ و دوشاب مشخص میشه هر چند اگه چشم بستید به روی بازی ایران جلوی بزرگان آسیا، اگه چشم بستید به بازی زیبا برابر شیلی، روسیه و آرژانتین و نیجریه... احتمالن بازم چشم روی بازی ایران در برابر بزرگان جهان در جام جهانی میبیندید! کیروش ویرانه ای تحویل گرفت بی آینده، و عمارتی ساخته که حالا برای کلید سرقفلیش مدعیان بسیار داره! تیمی که هیچ امیدی به آینده ش نبود و حالا حداقل ما 3 تیم ملی داریم. پرورش بازیکنای جوان و آبدیده.
زمان همه چیز رو مشخص میکنه.
۳
ننگ بر مزدور، سلام بر کرواسی
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۲:۰۹
وقتی يه ديوانه به خاطر دعوای دو مربی خارجی اينجور به مرز جنون ميرسه نميشه اسمشو تعصب
گذاشت. اين چيزی جز روانپريشی نيست.
اين پدرکشتگی قلم به دستای مزدوری مثل غفوری با کروش رو نميشه فقط تعصب کور ناميد.
ريشهٔ اين کينه در چيزی جز وطن فروشی و کوته فکری خائنانه بيشتر نيست. بی شرفی و بی شرمی ميخواد که اينقدر واضح و روشن يک تيم باشگاهی رو به کشور و منافع ملی ترجيح بدين و به خاله زنک ترين دلايل اينجور در برابر تيم ملی جبهه بگيرين.
واقعاً تف بر اون قلم کثيف.
۳
حمید
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۰۹:۳۰
این جناب غفوری همان شخصی است که پارسال همین موقع ها بخاطر برد جلوی قطرو چین ، به به و چه چه میکرد !!! چی شده که الان منتقد کی روش شده ؟؟؟؟!!!!
۱
MIM K
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۰:۲۴
پوریا طباطبایی
این نوشتار درباره اعتماد به حرفه‌ای‌هاست؛ اعتماد و سپردن کار به کسانی که «روند» مثبت و اثرگذاری در کار نشان داده‌اند. سابقه یک تعمیرکار را بررسی کنید و عجول نباشید؛ اگر در گذر روزگار و در تجربه‌های مختلف حرفه‌ای و این‌کاره نشان داد، کار را به او بسپارید و از آن پس سکوت کنید و بگذارید کارش را بکند. شاید در نهایت هم شکست حاصل شود امّا به پشت‌وانه روند مثبت، شما اعتماد می‌کنید و سپس سکوت. مثل جرّاحی که ممکن است مریض زیر دستش بمیرد ولی به هر حال به او اعتماد می‌کنید و آرزوی موفقیت برای او و سلامتی برای بیمار. البته این دیدگاهی عمومی نیست؛ هستند کسانی که تمایل دارند بالای سر تکنسین بایستند و مدام دستور بدهند و اعمال سلیقه کنند یا اصلا خودشان دست به آچار شوند و به جان وسیله مورد تعمیر، یا بدن بیمار بیافتند. با احترام به عقیده و نوع نگاه آنها که اهل اعتماد به حرفه‌ای‌ها و سکوت کردن و آموختن از امتحان‌پس‌داده‌ها نیستند.


یک- ژوژه مورینیو سابقه دو بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و یک بار قهرمانی لیگ اروپا را دارد؛ اتّفاق‌هایی که شب شکست مقابل سویا فراموش می‌شوند. ولی اگر کمی صبور باشیم و تلاش کنیم روند فنّی مورینیو را ببینیم، در قضاوت و نتیجه‌گیری این‌که «این‌کاره نیست» یا «به درد منچستر نمی‌خوره» کمی بیشتر درنگ می‌کنیم. مساله فقط «مورینیو» و تاریخ پرافتخارش نیست؛ «منچستر مورینیو» هم «روند» مثبتی دارد؛ مثل رئال مورینیو. تیم‌های آشفته و به هم ریخته‌ای که مورینیو سر و سامان و شخصیت دوباره بخشید و درست وقت ثمر دادن پروژه‌اش صبر هواداران، مدیران و ستاره‌های تیم‌هایش انگار سر آمد.

دوم- مهدی رستم‌پور سال‌هاست خبرنگار ورزشی‌ست و در تمام این سال‌ها به دنبال حق و حقیقت بوده. شرح تک تک پرونده‌ها مفصّل است اما خوب فکر کنیم به یاد می‌آوریم تمام مواردی را که او طرف حرف حق ایستاده و تلاش کرده به معنی واقعی کلمه «خبرنگار» باشد. کسی که اگر اهل «زد و بند» بود اینجا در سرزمین زد و بندها جای بهتری داشت و کشورش را ترک نمی‌کرد. و شگفتا که دور از کشور در بسیاری از خبرها جلوتر و حرفه‌ای‌تر از همکاران داخلی‌اش کار می‌کند. اگر حواس‌مان به همه سابقه رستم‌پور باشد و صبور باشیم، با نخستین حرفی که علیه باورهای ما بزند به «جیره‌خواری» و غیره متّهمش نمی‌کنیم؛ ولو اینکه با نظرش مخالف باشیم یا گمان کنیم در اشتباه است.

سه- کارلوس کیروش در سطحی از مربی‌گری‌ست که در ایران مطلقا هیچ کس به گرد پای او نمی‌رسد. گاهی از گزاره‌ای درست می‌توان نتایج خطرناکی هم گرفت؛ «هیچ کس از نقد مبرا نیست.» گزاره‌ای درست است که برای آغاز به نقد کیروش استفاده می‌شود ولی تاریخچه و کیفیت فنّی کیروش به شکلی‌ست که ما در ایران هیچ کس را در نزدیکی‌های او هم نداریم که «نقد»ش کند. ما در ایران نهایتا می‌توانیم بگوییم «رئیس! این کارت رو متوجّه نمی‌شم؛ می‌شه بهم توضیح بدی تا یاد بگیرم؟» در نوعی از نگاه این نوشتار در مدح «چشمان آبی خارجی» نوشته شده و لابد کارلوس کیروش هم «از رئال پرتش کردن بیرون» و «به عراق و لبنان جنگ‌زده باخته». ولی نکته کلیدی روندهاست. روند فوتبالی کارلوس کیروش از آکادمی جوانان پرتغال تا همراهی الکس فرگوسن و نیمکت ر‌ئال مادرید و هدایت تیم ملّی پرتغال در جام جهانی چیزی نیست که با شکست در یک پروژه یا یکی دو بازی با شرایط خاص تحت تاثیر قرار بگیرد. کیروش برای ما منبع غنی دانش فنّی و تجربه فوتبال بین‌المللی است. اگر این روندها و جایگاه کارلوس کیروش را درک کنیم، آن وقت شاید بفهمیم که او برای موفقیت ایران دارد چه می‌کند. شاید چنان که مهدی رستم‌پور هم بارها اشاره کرده، کارلوس کیروش سپر بلای تمام ناکارآمدی فدراسیون شده تا تیمش ببالد. اگر بفهمیم که با چه کسی طرف هستیم، آن وقت در قبال بازی با تیم ضعیف آفریقایی می‌پذیریم که لابد رئیس چیزی می‌دانسته و هدفش دست‌گرمی بوده؛ دم‌پایی را هم خب همه ممکن است بپوشند و این‌که تیم ضعیف آفریقایی به شکل حرفه‌ای و تمیزی به ایران نیامده را هم چندان سخت نمی‌گرفتیم چون می‌دانستیم مشکل از مدیریت ضعیف ایرانی‌ست نه کیروش امّا تا این اندازه پرداختن به این بازی، کیروش را به عنوان سیبل فدراسیون مورد حمله عموم قرار می‌دهد. اگر بپذیریم که کیروش در هدف‌گیری، تامین منابع و اجرای بهترین برنامه برای موفقیت تیم ملی البته با بضاعت مدیریت ضعیف ایرانی کوتاهی نمی‌کند و در کارش بهترین است، آن وقت شاید از جدّی‌ترین تیم ملّی تاریخ ایران جک نسازیم؛ از قرارداد حرفه‌ای کارلوس کیروش، از قراداد به جبر با آدیداس، از مسابقه با سیرالئون و هزار و یک نقص دیگر فوتبال ایران که ریشه در ضعف مدیریت عمومی کشور دارد امّا ترکش نقدش به تیم ملّی و کیروش می‌گیرد. آن وقت شاید گمان نکنیم که کارلوس کیروش با همه اعتبارش، لنگ پاداش ده درصدی یا هر درصدی از بازی‌های دوستانه تیم ملّی ایران است.

اگر پذیرفتیم که کیروش با تمام اعتبارش مقابل حریفان ایران و مقابل تمام نقص‌های داخلی ما ایستاده، بدترین زمان را برای پرداختن به نقص‌های ساختاری‌مان انتخاب نمی‌کنیم؛ چه طرفدار عادی فوتبال باشیم، چه نویسنده‌ای ساده، چه یکی از بهترین خبرنگاران ورزشی حال حاضر ایران، چه تکنیکی‌ترین فوتبالیست تاریخ فوتبال ایران که بیرون زمین اگرچه صادق و بی‌ریا امّا هیچ وقت باهوش نبود
۱ ۱
بهراد
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۳۰
متاسفانه به قدری فضای مطبوعات ورزشی و مخاطبانشون مسموم و آلوده به بغض و کینه توزیه که نوشته هایی از قبیل نوشته شما بر مبنای استدلال و با آرامش نوشته میشه گمه تو این هیاهو. و چه تلخ که بیش از همه خود سایت مقصره در رقم خوردن این فضا. وقتی نوشته ای با این سطح نازل و منطق الکن به خورد مخاطب داده میشه بوجود اومدن این حجم انبوه فحاشی و درگیری بین مخاطبان عجیب نیست. کاش سایت نظارت بیشتری داشته بر مطالب چاپ شده و با مقدمه درست میدان دادن به همه سلایق،به نتیجه غلط تایید مطالب نازلی از جنس این مطلب نباشه.
جو زده نباشیم
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۰:۵۸
شرررم بر تو بااد شرم بر تو باد حاضرم قسم بخورم تو دوست داری تیم ملی تو جام جهانی نتیجه نگیره و شروع کنی به توهین ولی این خیال رو به گور میبری
حتی اگه نتیجه هم نگیریم مثل بازی با آرژانتین انقد خوب بازی میکنیم که همه دنیا بگن آرژانتین بازی رو برد و ایران قلبها را
۴
استقلالیم با افتخااااااااار
يكشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۳۴
مثل همیشه مزخرف نوشتی،فقط میخوای دوتا بچه بیان به به وچه چه ت کنن همونهایی که به خاطر اسطولشون کریمی وسرمربیشون برانکو با کی روش بد شدن این روزها،،،،ولی واقعیت اینه که کی روش چیزی فرای انتظار همه ی ملت بوده،یادمه اولین برنامه ی نودی که بعدچند روز ازقراردادش رفته بود سوال برنامه این بود که آیا کی روش با ایران موفق خواهد شدک؟)ومن به شخصه جواب داده بودم خیر،،،چون اوضاع به قدری اسفبار و نا امیدکننده بود که حتی من تو اون مقطع فکرمی کردم خود فرگوسن هم بیاد نمیتونه کاری کنه چه برسه به دستیارش،،،،حالا شرایطو یه جوری تغییر داده که شدیم تیم اول آسیا ،سومین تیم صعود کننده به جام جهانی با کمترین گل خورده وصدالبته استعداد پروری در سطح تیم ملی،درسته ازبعضی از اخلاقاش خوشم نمیاد ولی کورهم نیستم که تغییرات بزرگی که انجام داده رو نبینم،همین که تو رنکینگ آسیا بالا سر عربهای بریز بپاش نشستیم برامون کافیه
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر