فهرست
درباره وریا غفوری؛ کلید این روزهای استراماچونی
درباره وریا غفوری؛ کلید این روزهای استراماچونی

درباره وریا غفوری؛ کلید این روزهای استراماچونی

آی اسپورت - کمتر زمانی را به یاد داریم که در لیگ ایران یک سرمربی تیمش را با آرایش سه دفاعه روانه زمین کند. این مورد زمانی نادر به نظر می‌رسد که پای یکی از تیم‌های پرطرفدار پایتخت در میان باشد. استراماچونی برای اولین بار آن هم در دیدار مهم و سرنوشت‌سازی مثل دربی این سیستم را پیاده کرد. چنین چینشی دو مقوله اساسی نیاز دارد؛ اول شجاعت و دوم هافبک‌های کناری بسیار رونده! درباره مقوله اول، طبیعتاً سرمربی که دست به چنین ریسک خطرناکی آن هم در دربی می‌زند، حداقل بارقه‌هایی از شجاعت دارد. گذشته از این موارد، نمی‌توان وجود مهره‌‌ای مانند وریا غفوری را در چنین اعتماد به نفسی بی‌تاثیر دانست. کسی که در کمترین زمان ممکن این طرف و آن زمین را یکی می‌کند و تمامی المان‌های یک هافبک موفق را در کارنامه‌ خود دارد.

در در دیدار استقلال و فجرسپاسی وریا غفوری کلید اصلی دروازه شیرازی‌ها بود. عملکرد خوب دروازه‌بان و مدافعان فجر اجازه رخ‌نمایی به مهاجمان و سایر هافبک‌های تیم را نمی‌داد. اما این کاپیتان آبی‌ها بود که با یک ضربه آزاد دیدنی خنده‌های دروازه‌بان رقیب را دگرگون کرد. غفوری، با دقت پاس تقریباً 90 درصدی عملکرد تحسین برانگیزی در این زمینه به جا گذاشت.

خصوصاً آن که بیشتر پاس‌های او( بالغ بر 80 عدد) در نیمه متراکم زمین حریف آن هم تحت پرسینگ رد و بدل می شد. به این موارد سانتر‌های خطرناک و البته گلی زیبا را اضافه کنید تا به بهترین بازیکن زمین بودن وی پی ببرید. هر وقت حال وریا خوب باشد، استقلال بهتر است و استراماچونی شجاع‌تر.

۶    
آی اسپورت
2019-10-18 21:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر