فهرست
ناراحتی شفر؛ امید فرمانده و قلب تیم من بود
ناراحتی شفر؛ امید فرمانده و قلب تیم من بود

ناراحتی شفر؛ امید فرمانده و قلب تیم من بود

آی اسپورت – وینفرد شفر در حاشیه تمرین صبح امروز استقلال با خبرنگاران حرف زد. صحبت او با خبرنگارها وقتی انجام شد که از عصبانیت ابتدای تمرین کم شده بود. گزیده حرف‌های او را بخوانید:

فردا می‌رویم ترکیه

مدیرعامل باشگاه گفته است که فردا به کمپ تمرینی در ترکیه می‌رویم. این اردو برای آماده‌سازی تیم جهت حضور در فصل جدید لیگ برتر بسیار مهم است. ما باید جلسات آنالیزی با بازیکنان داشته باشیم تا برای فصل جدید آماده شویم. ما نیاز داریم که تیم هر روز در کنار هم جمع شود و دو سه جلسه تمرینی در هر روز برگزار کنیم. ما همچنین باید در این اردوها روحیه تیمی را هم بسازیم، چرا که چند بازیکن جدید به استقلال پیوسته‌اند.

ابراهیمی فرمانده و قلب تیم ما بود

ابتدا می‌خواهم درباره امید صحبت کنم. من بابت او خوشحالم. وقتی که به اینجا آمدم امید در سطح خوبی بازی می‌کرد. در جام جهانی ابراهیمی یکی از بهترین بازیکنان ایران بود و خوشحالم که توانستم با امثال او در اینجا کار کنم. نه تنها امید بلکه خیلی از بازیکنان از سطح یک، دو و سه به سطح پنج و شش آمدند. این موضوع فقط راجع به ابراهیمی نیست.  به‌هرحال این اتفاق می‌افتد که باشگاه‌های دیگری به ابراهیمی و همچنین سیدمجید حسینی پیشنهاداتی ارائه می‌کنند. امید فرمانده و قلب تیم ما بود. اگر او برود باید بازیکن جدیدی را پیدا کنیم که کار راحتی نیست.

باید بازیکنانی در سطح ابراهیمی بگیریم

ذهنیت و شرایط روحی و روانی امید در تیم ما بسیار مهم بود. امیدوارم بتوانیم بازیکن خوبی را جایگزین او کنیم. اگر چنین اتفاقی نیفتد باید از کره جنوبی یا جای دیگری بازیکن پیدا کنیم! در شرایط کنونی مهم  این است که توفیقی گفته می‌توانیم دو بازیکن جدید بگیریم. ما در آینده‌ای نزدیک با السد قطر در لیگ قهرمانان آسیا بازی داریم. همچنین همه تیم‌هایی که در لیگ برتر هستند می‌خواهند ما را شکار کنند. در چنین شرایطی اگر می‌خواهیم در همان سطح قبلی باشیم باید در همان اندازه نیز کار کنیم و بازیکن بگیریم. اگر امثال امید ابراهیمی و سیدمجید حسینی بروند باید در همان سطح نیز بازیکن بیاوریم. باشگاه باید این را بپذیرد. در طول چند ماه گذشته هر زمان که صحبت از بازیکن خارجی می‌شد از باشگاه می‌شنیدیم که جذب چنین نفراتی به دلیل مسائل دلاری سخت است، اما شنیده‌ام که الان اوضاع فرق کرده است و امیدوارم بتوانیم قرارداد ببندیم.

در کارلسروهه هم این تجربه را داشتم

تیم ما در گذشته خوب کار کرده است و از این موضوع خوشحالم. در کارلسروهه آلمان هم چنین شرایطی را تجربه کرده‌ام. به طوری که پنج بازیکن ما در آن زمان به بایرن مونیخ رفتند. به‌هرحال بعد از یک سال باشگاه‌های پولدار جلو می‌آیند و بازیکنانم را می‌گیرند. حالا هم باید تیم با حضور بازیکنان خوب و آینده‌دار بسته شود، بدون آپشن و اینکه شرایطی آسان برای جدایی داشته باشند. امیدوارم بتوانیم در اردوی ترکیه دیداری با کارلسروهه داشته باشیم. شاید برای تماشای آن بازی بالای 10 هزار نفر تماشاگر بیاید. شاید سفیر شماره یک فوتبال ایران باشیم.

بهتر است سوپرجام در زمان دیگر برگزار شود

بازی سوپرجام در زمان بسیار بدی برای هر دو تیم برگزار می‌شود. بهتر است این بازی به زمان دیگری موکول شود. بهتر است این بازی به زمان دیگری موکول شود. شاید این فرصت وجود داشته باشد تا بتوانیم سوپرجام را در آلمان برگزار کنیم و در این صورت یک اتفاق بزرگ رخ می‌دهد که برای پیشرفت لیگ ایران خوب است. من این سؤال را از شما دارم. برای فوتبال ایران کدامیک از این گزینه‌ها بهتر است؟ اول اینکه سوپرجام برگزار شود و استقلال و پرسپولیس در آسیا حذف شوند یا اینکه این تیم‌ها در آسیا بمانند؟ مشخص است ما دو تیم در آسیا داریم که می‌توانند به نیمه نهایی راه پیدا کنند و نکته‌ای که فدراسیون و سازمان لیگ باید به آن توجه کنند، مسئله بازیکنان است. فدراسیون باید مدنظر داشته باشد که بازیکنان و مخصوصاً ملی‌پوشان تمرین نداشته‌اند و آماده این بازی نیستند و احتمال مصدومیت‌شان هم بسیار بالاست. برای همین ممکن است حتی لیگ قهرمانان آسیا را هم از دست بدهند. السد الان دو بازیکن جدید جذب کرده است که شاید قیمت آنها بالای 10 میلیون دلار باشد. قرار است ما با این تیم بازی کنیم و اگر قرار باشد که ما حتی بازیکنان ملی‌پوش‌مان را در اختیار نداشته باشیم، چطور ممکن است مقابل آنها بازی کنیم؟

نمی‌خواهم خانه‌ای که ساختیم خراب شود

مشکلات زیادی داریم اما همه آنها پشت درهای بسته خودمان است و باید پشت در درباره آنها صحبت کنیم. می‌دانیم که باید چه کار کنیم و باشگاه هم باید در همین مسیر حرکت کند. مانند همان اتفاقاتی که در 10 ماه گذشته رخ داده است. من می‌دانم که بزرگ‌ترین دشمن موفقیت این است که شما از خودتان راضی باشید. قطعاً این بزرگ‌ترین دشمن است. نمی‌خواهم این خانه‌ای که در 10 ماه گذشته به سختی ساخته‌ شده است، خراب شود. این خانه باید روی پایه‌های محکم و استوار باقی بماند. آدم‌های زیادی هستند که می‌خواهند این خانه را خراب کنند، اما ما برای استقلال و هواداران خواهیم جنگید.

بازیکنانی می‌خواستم که جذب نشدند

لیست اولیه‌ای که به باشگاه ارائه کرده بودم، بازیکنانش از تعدادی که الان در تمرینات هستند، بیشتر بودند. ما یک مهاجم از باشگاهی دیگر می‌خواستیم و همچنین یک بازیکن جوان که جذب آنها صورت نگرفت و این ناراحت‌کننده بود که جذب آنها رخ نداد. البته این خیلی خوب است که باشگاه اعلام کرده ما می‌توانیم دو یار جدید خارجی داشته باشیم. من نام این بازیکنان را به باشگاه ارائه خواهم کرد تا با آنها صحبت کنند و آنها را جذب کنند. ما نمی‌توانیم در حالی که در سطح فصل گذشته خودمان هستیم، لیگ را شروع کنیم. هیچ‌کدام از هواداران‌مان این را نمی‌پذیرند. در 10 ماه گذشته استقلال در سطح آسیا بالا آمده است و نمی‌خواهیم پایین بیاید.

از من خواسته‌اند دو بازیکن خارجی بیاورم

شفر درباره این موضوع که با توجه به بالا رفتن انتظارات هواداران شما از خراب شدن موفقیت‌های گذشته ترسی ندارید، اشاره کرد: خیلی از بازیکنان پیشنهاداتی از باشگاه‌های دیگر دارند مانند امید ابراهیمی و سیدمجید حسینی که البته پیشنهادات آنها باعث افتخار من است. مسئله‌ای که باعث نگرانی من است این است که در مسیری که می‌خواهیم نتوانیم حرکت کنیم. زمانی که من به باشگاه می‌گویم این بازیکنان را می‌خواهم باید شرایط حضورشان فراهم باشد. فعلاً باشگاه از من درخواست کرده است که دو بازیکن جدید خارجی بیاوریم و باشگاه الان این کار را انجام دهد. این مصاحبه را از توفیقی (معاون ورزشی باشگاه استقلال) خواندم که گفته بود از شفر می‌خواهم نام دو بازیکن خارجی را به باشگاه بدهد تا شرایط حضورشان فراهم شود. البته قبل از مطرح شدن این موضوع در رسانه‌ها توفیقی با من درباره این موضوع صحبت کرده است. حالا قدم بعدی این است که من نام دو بازیکن را به باشگاه ارائه کنم تا شرایط حضورشان فراهم شود. برای آینده دو راه مشخص است؛ راه اول اینکه در مسیر استقلال حرکت کنیم و راه دوم اینکه در مسیر یک باشگاه کوچک و گمنام قدم برداریم.

مشکل پاسپورتم حل شده است

راجع به مشکلی که برای من و پاسپورتم بوجود آمد همه خبر دارند. شرایط باید طوری باشد که اگر کاری پیش آمد من بتوانیم زود از کشور خارج و یا به کشور وارد شوم. این موضوع باعث نگرانی من شده بود. الان پاسپورتم را در اختیار دارم. طبق توافقی که داشته‌ایم باشگاه باید کارهای مالیات من را انجام دهد تا هر زمان که شرایط ایجاب کرد از کشور خارج شوم و بتوانم به کشور بیایم. مسئله دیگری هم داخل باشگاه است هست که درباره او صحبت کردیم و امیدوارم آن هم حل شود.

دستمزد دو دستیارم را خودم می‌دهم

من بارها و بارها تکرار کرده‌ام که باشگاه استقلال در قلب من جای دارد و مانند قلبم می‌ماند. همیشه سعی کرده‌ام برای تیم، کادر فنی و بازیکنانم بجنگم. مربی بدنسازی که به تمرینات اضافه شده طبق توافق با باشگاه دستمزدش را خودم پرداخت می‌کنم. البته همه از عملکرد این مربی خوشحال هستند. همه بازیکنان و کادر فنی می‌خواهند که این مربی به طور کامل در تیم بماند چون پیش‌تر صحبت شده بود که حضورش در باشگاه موقتی باشد. چیزی که ما می‌خواهیم این است که بهترین حالت برای تیم بوجود بیاید.

 

 

۵ ۹  
آی اسپورت
2018-07-09 14:23:00
نظر دهید

۹ نظر
حمید
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۴۱
فرق برانکو با شفر در همینه. برانکو همون اول گفت هر کی میخواد بره بسلامت ولی شفر گفت بدون ابراهیمی و ووریا منم نمیمونم تا باعث شد این دوتا ناز بکنن و از باشگاه امتیاز بگیرن ولی وقتی برانکو به کامیابی نیا اولتیماتوم داد سریع رفت قراردادشو سه ساله تمدید کرد.تو ایران نباید ناز بازیکن را بکشی چون بازیکنان ایرانی ظرفیت ندارن.در این چندساله تا دلتون بخاد فوق ستاره از پرسپولیس جدا شده از طارمی و رضاییان و رفیعی بگیر تا مسلمان و احمدزاده و محرمی اما پرسپولیس با قدرت راه خودشو ادامه داده چون یکی مثل برانکو را داره که بود و نبود یه بازیکن به هیچ جاش نیست
علی پرسپولیسی
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۳
"در طول چند ماه گذشته هر زمان که صحبت از بازیکن خارجی می‌شد از باشگاه می‌شنیدیم که جذب چنین نفراتی به دلیل مسائل دلاری سخت است، اما شنیده‌ام که الان اوضاع فرق کرده است و امیدوارم بتوانیم قرارداد ببندیم"
وزیر پرسپولیسی نمیخوایم نمیخوایم!
"بازی سوپرجام در زمان بسیار بدی برای هر دو تیم برگزار می‌شود. بهتر است این بازی به زمان دیگری موکول شود"
اتفاقا تو بهترین زمان داره انجام میشه و ما کاملا آماده له کردنتونیم. چون زمانی که شما پای تلویزیون داشتی پسته میخوردی و جام جهانی میدیدی سرمربی تیم ما داشت تیم رو تمرین میداد . راه در رو ندارید .
####
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۲۶
بازی استقلال با السد 38 روز بعد از بازی سوپرجامه نکنه شفر تو لیگ هم به بهانه بازی اسیایی نمیخواد شرکت کنه؟ دلیلش چیزی جز ترس نیست
پرسولیس واقعی
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۲۸
به حمید
اینکه سید مجید بیست ودو ساله را که در جام جهانی بازی کرده با کمال سی ساله که احتمالا مصدومیت هم دارد مقایسه میکنی ، خوب نیست!
اتفاقا بستن قرارداد سه ساله با کمال فقط برای کمال خوب بود . بازیکن در این سن اونم تو ایران بهتره قرارداد یک ساله ببندند.
ولی امید ، قبل از جام جهانی هم عیارش با همه فرق می کرد
۶ ۱
كسري
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۴۲
اين پرسپوليس و برانكو چه هيزم تري به تو فروختن؟؟؟؟؟؟مجيد حسيني قبل قرارداد بستن تو جام جهاني بازي نكرده بود مهندس!!!!!!امسال مجيدحسيني تو جام جهاني بازي كرده و قرارداد رو دوسال پيش بستن كه كسي نميشناختتش حميد هم اومده با برانكو به كاميابي نيا تاخته و از برانكو تعريف كرده و رفتارش رو درست دونسته بعد تو اومدي داري توجيه ميكني؟؟؟؟؟؟حالا اگه كيروش اينكاررو كرده بود ميشد بهترين برخورد!!!!!!در ضمن سي سالگي اوج پختگي يه فوتباليست تو ايران هست همونطور كه امباپه با هجده سال جوون حساب ميشه تو دنيا اينجا تو ايران سن جوان از ٢٢تا٢٣ سال حساب ميشه.برانكو چي كار كنه تا شماها مثلا پرسپوليسي رفتارش رو نسبت به كيروش بهتر بدونين؟؟هميشه توجيح ميشه كارهاي برانكو نسبت به كيروش از طرف شماها!!!!!!
.
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۲۸
خب به سلامتی بگو چطوری مشکل جذب بازیکن خارجی تو این اوضاع ارز حل شد؟
۸
***
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۳۰
شفر دائما میخواد القاء کنه بازیکن سازه مثلا میگه ابراهیمی و حسینی بعد از من اومدن دنبال شون! درحالیکه ابراهیمی پارسال هم میخواست بره فتق عمل کرد باشگاه قطری منصرف شد حسینی هم که کانال های هوادار کیسه میگفتن چلسی دنبالشه فعلا یه پیشنهاد از ترکیه داره اونم به لطف دستشویی رفتن پژمان منتظری
كسري
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۳۹
اين شفر واقعا اخلاق و رفتارش خيلي نزديك به ما ايرانيهاست ادمي (البته ٤٠ سال هست كه اينطوري شديم)دغل ،دورو ،دروغگو و شومن و...چيزهاي ديگه و نقطه مقابلش برانكوست كه هر دو ميدونستن كه تاريخ سوپرجام كي هست و به همين خاطر برانكو كمتر تو تعطيلات موند و ميتونست تو برنامه هاي تلويزيوني شركت كنه و پول به جيب بزنه و بيشتر كنار خانواده بمونه ولي حس مسعوليت و وجدان كاريش اجازه نداد بمونه و اومد به تيمش برسه ولي شفر اينكاررو نكرد .تازه اومده و به مديرعامل ميگه به وزيرورزش فشار بيار(همچنين از طريق مجلس)تا دربي عقب بيفته و بعضي دوستان كه ميگفتن كه دربي قبلي وزارت باعث باخت ما شده بود و به تيم و مديريت فشار وارد كردن تا نتيجه نگيريم من باور نميكردم ولي اينجاست كه ميگن شاهد از غيب رسيد و اين رفتار شفر كه ميخاد به وزير فشار بياره تا دربي عقب بيفته دقيقا اين شايبه رو توذهن تداعي ميكنه كه اينها خيلي از كارها رو با فشار و لابي وزارت ورزش انجام دادن و بد عادت شدن كه همه ي كارها بايد بالابي انجام بشه ولي ديگه كورخونده واقعا شفر فكر كرده هميشه وزارت بايد هواي اينهارو داشته باشه بله دوستان واقعا اين فرد فكر كرده اينجا هم مثل دربي قبل وزارت باعث برد اينها ميشه و دربي رو عقب بندازن.
//
دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۵۶
با شروع نقل و انتقالات 5 تا بازیکن بزرگسال و 10 بازیکن جوان گرفتن
فقط 225 هزار دلار مالیات تیام رو دادن به این مبلغ مالیات جباروف رو هم اضافه کنید
فقط برای دوتا بازیکن نزدیک به 25 میلیارد دارن هزینه میکنن
فردا هم میرن اردوی ترکیه و بعد المان!
نتیجه گیری1: استقلال پول نداره و مظلومه اون تیمی هم که بدون نوبت 500 هزار یورو بهش ارز دادن تشتک سازی ورامین بود!
نتیجه گیری 2: این جماعت همیشه طلبکاره و چشمشون دنبال دیگران، هیچ وقت سیر نمیشن و همیشه وقیح هستن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر