فهرست
فوتبالی که ما می‌خواستیم این نبود
فوتبالی که ما می‌خواستیم این نبود

فوتبالی که ما می‌خواستیم این نبود

آی اسپورت - کسب افتخارات متعدد در سطح آسیا و حضور چهارباره در جام جهانی خود موید برتری و سروری فوتبال ما در قاره کهن بوده و هست. فوتبالی که با علی دایی در قله باشکوه بهترین گلزن ملی جهان قرار گرفته و بزرگان دنیای توپ گرد و مستطیل سبز را پشت سر دارد. فوتبالی با دربی‌های بزرگ و صدهزار نفری که همواره توجه رسانه‌های مطرح دنیا را به خود جلب کرده است اما امروز و به لطف مدیریت‌های ناکارآمد شناسه‌های تازه‌ای برای مطرح شدن فوتبال ما در دنیا بوجود آمده است!

فوتبال ایران را امروز با سحر خدایاری می‌شناسند. همان هواداری که در اعتراض به ممنوعیت ورود بانوان به ورزشگاه دست به خودسوزی زده و تحت عنوان دختر آبی تبدیل به ترند اول جهانی شد! جالب اینکه برخلاف شکنندگی رکورد ۱۰۹ گل ملی دایی، داغ ننگ این اتفاق شوم و تامل برانگیز تا ابد بر پیشانی ورزش و جامعه ایران خواهد ماند!

دنیا اگر همه افتخارات و قهرمانی‌های ما را فراموش کند محال است ضجه‌های مادر داغدارِ عماد کودک مظلوم و هشت ساله را که روی ندانم‌کاری‌های مسوولین ورزشگاه آزادی دچار برق‌گرفتگی شده و خشک شد از یاد نخواهد برد.

اتفاقات سیاه و زشتی که در پرطرفدارترین رشته ورزشی ایران رخ می‌دهد گویای ناتوانی فدراسیون‌نشینان و سایر عوامل دخیل در اداره فوتبال است. فوتبال ما بدون تعارف خالی از چهره‌های سالم و خوش‌نام شده است! این آلودگی و فساد، متاسفانه رسانه‌ای همچون صداوسیما و بخش عمده‌ای از رسانه‌های مکتوب را نیز در برگرفته است.

عنان کار دست افراد سودجو و منفعت‌طلب افتاده و مسئولیت‌ها در اختیار بی‌کفایت‌ترین‌ها افتاده است. در چنین شرایطی این همه کشت و کشتار و خودسوزی و برق‌گرفتگی و خشک شدن با برق و کور شدن بر اثر سنگ‌پرانی و ... عجیب هم نیست!

وضعیت اسفناک ورزشگاه‌ها که بیشتر به میدان جنگ اقوام متخاصم می‌ماند حاصل تفکرات تفرقه‌افکنانه تصمیم‌گیران ورزش است. بالاگرفتن دعوای آبی و قرمز تا جایی که اسلحه برداشته و هوادار رقیب را مهمان سینه قبرستان کنند هم از جمله هنرمندی‌های همین افکار ناسالم اما دخیل در اداره فوتبال است. این چیزی که ما شاهدش هستیم نه ورزش است و نه سرگرمی بلکه کابوسی وحشتناک و امنیت‌ستیز است!

کار فوتبال ما از زنگ خطر گذشته و در مرز انفجار است این آتشفشانی که دانسته یا ندانسته فعال شده است استعداد عجیبی در خلق مصیبت و کشت و کشتار دارد. این فوتبال باز هم قربانی خواهد گرفت. حسرتمان وقتی صد افزون می‌شود که دنیای فوتبال را  دنبال می‌کنیم. به راستی از آن همه جذابیت و پیشرفت چرا نباید ذره‌ای ناچیز سهم مردم ما باشد؟

خبرآنلاین

۱    
آی اسپورت
2019-09-19 22:56:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر