فهرست
اعتراف کی‌روش‎؛ فوتبالیست خوبی نبودم!
اعتراف کی‌روش‎؛ فوتبالیست خوبی نبودم!

اعتراف کی‌روش‎؛ فوتبالیست خوبی نبودم!

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش پیش از ترک لیسبون پرتغال برای بازگشت به تهران در گفت‌وگویی با روزنامه پرتغالی «سول» شرکت کرد. سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران در این گفتگو حرفهایی زده که شاید قبلا نشنیده بودیم. از جمله اینکه او اعتراف کرده فوتبالیست خوبی نبوده است! بخش‌های مهم حرف‌های او را بخوانید:

-بیش از هر چیزی احترام برایم مهم است، احترام به زندگی‌ام، احترام به شخصیتم و احترام به کاری که می‌کنم. به نظرم همه ما باید عزت نفس داشته باشیم و باید نگران این موضوع باشیم و بس.

-چند سال‌ از جام‌های جهانی جوانان در سال‌های 1989 و 1991 – سال‌هایی که کی‌روش تیم ملی فوتبال جوانان پرتغال را به قهرمانی جهان رساند- می‌گذرد؟ ما جام را با خود به شهر بِلم پرتغال بردیم و رئیس فدراسیون پرتغال آن را تحویل گرفت و واسکو دوگاما (کاشف پرتغالی و اولین اروپایی که از طریق دریا به هند رسید) هم در راه هند بود. قرن‌ها پیش بود! امروز، ما نسلی از بازیکنان، مربیان، مدیران و به خصوص روزنامه‌نگارانی داریم که می‌توانند ایده‌ بدهند که کی‌روش چه کسی بوده است. وقتی در سال 2008 هدایت تیم ملی پرتغال را بر عهده گرفتم، خیلی‌ها با خود فکر می‌کردند که من دستیار سرالکس فرگوسن هستم و در واقع دستیاری بیش نیستم.  

-دروازه‌بان خوبی نبودم. در واقع این پدربزرگم بود که اولین توپ را به من داد و من را با فوتبال آشنا کرد. او همیشه فوتبال بازی می‌کرد. با این حال من می‌خواستم که در پست دفاع میانی بازی کنم. من فوتبالم را به عنوان مهاجم شروع کردم و کم‌کم یک پست یک پست به عقب آمدم و در نهایت هم به نیمکت رسیدم!

 

  ۲  
آی اسپورت
2017-08-17 12:35:00
نظر دهید

۲ نظر
بی طرف
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۲۴
مربی خوبی هم نبودی.
۳ ۱
حمید
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۱۲
نتایج اینو نمیگه
امیدوارم تعریف شما از مربی خوب تیم ملی ایران امثال برانکو و قلعه نوعی و دایی نباشه
بعد رایکوف کبیر قطعا کیروش بهترین مربی تاریخ فوتبالمون بوده... قطعاً ...
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر