فهرست
پیش بازی یونایتد - لیورپول؛ آقای خاص علیه آقای معمولی
پیش بازی یونایتد - لیورپول؛ آقای خاص علیه آقای معمولی

پیش بازی یونایتد - لیورپول؛ آقای خاص علیه آقای معمولی

آی اسپورت - از هفته بیستم و یکم لیگ برتر انگلیس عصر امروز تیم‌های منچستر یونایتد و لیورپول به مصاف هم خواهند رفت. حساس ترین بازی هفته فوتبال اروپا از ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران در ورزشگاه الدترافورد شهر منچستر و با قضاوت مایکل اولیور آغاز خواهد شد. یورگن کلوپ روز جمعه در کنفرانس خبری پیش از این بازی گفته بود: «امروز صبح از خواب بیدار شدم با خود فکر کردم، بله؛ تنها دو روز باقی مانده است.»

وضعیت کلی دو تیم

منچستر یونایتد: پس از آغازی متزلزل و یادآوری دوران فن خال، تیم مورینیو در هفته های اخیر نمایش های قابل تحسینی داشته و کم کم اختلاف خود با تیم های بالای جدول را کم کرده است و در صورتی که در بازی مقابل لیورپول همانند ۶ بازی اخیر در لیگ برتر به برتری دست یابند شانس آن ها برای کسب سهیمه لیگ قهرمانان به مراتب بیشتر خواهد شد. قبل از رویارویی با لیورپول منچستر یونایتد با کسب ۳۹ امتیاز از ۲۰ بازی در مکان ششم جدول لیگ برتر قرار گرفته است. آخرین باخت تیم مورینیو به ۱۱ بازی قبل برمی گردد، اتفاقی که بعد از خروج فرگی، هواداران منچستر یونایتد کمتر به خود دیده اند.

لیورپول: تیم کلوپ از شروع هفته جدید در مکان دوم جدول قرار داشت و با کسب برد رقبا اکنون به رده چهارم رسیده و اوضاع برای قرمزهای لیورپول در صورت کسب نکردن نتیجه مناسب در منچستر بدتر هم خواهد شد. لیورپول در ۳ بازی آخر خود در تمامی رقابت ها، در کسب برد ناکام بوده و همین امر تا حدی روی تیم کلوپ فشار وارد کرده است. لیورپول تا هفته بیستم ۴۴ امتیاز کسب کرده و کسب برد مقابل منچستر دوباره این تیم را به رده دوم برخواهد گرداند.

غایبین دو تیم

منچستر یونایتد: زلاتان ایبراهیموویچ در بازی نیمه نهایی لیگ کاپ مقابل هال سیتی غایب بود و مورینیو در کنفرانس خبری از بازگشت احتمالی او خبر داد. وضعیت مارکوس روخو مدافع آرژانتینی هم همانند زلاتان است. اما اریک بایی به دلیل حضور در جام ملت های افریقا همراه ساح عاج، در بازی مقابل لیورپول به طور قطع غایب خواهد بود.

لیورپول: دنی اینگز تنها بازیکنی است که به دلیل مصدومیت نمی تواند لیورپول را در این بازی حساس همراهی کند. جوردن هندرسون و جوئل ماتیپ با حضور در آخرین تمرین لیورپول آمادگی خود را برای این دیدار نشان دادند و حضور آن ها به نظر کادر پزشکی بستگی خواهد داشت. کلوپ هم همانند مورینیو یکی از مهره های کلیدی خود (سادیو مانه) را به دلیل حضور در جام ملت های افریقا در اختیار نخواهد داشت.

اظهار نظر مرییان دو تیم

ژوزه مورینیو: «او (کلوپ) می خواهد به همان شیوه ای بازی کند که من می خواهم. او، همانند من هیجان زده است، ... اما مطمئن نیستم که همانند من آرام باشد.»

یورگن کلوپ: «آخرین بازی ما (مقابل ساوتهمپتون) باعث نمی شود برای این بازی به خود بیاییم، بلکه ما را باید قوی تر کند. قبل از بازی به اعتماد بنفس نیاز نداریم بلکه باید در جریان بازی و در لحظات درست اعتماد بنفس داشته باشیم، درست از نوع خوب دفاع کردن و درست از نوع به دردسر انداختن آن ها.»

مورینیو و کلوپ
مورینیو و کلوپ

یک بازی ویژه برای ....

وین رونی هفته گذشته و در جریان بازی مقابل ردینگ موفق به گلزنی شد و با رکورد سر بابی چارلتون (۲۴۹ گل زده) برابری کرد. او اکنون فرصت این را دارد که از رکورد اسطوره منچستر یونایتد عبور کند و تبدیل به برترین گلزن تاریخ باشگاه شود. همچنین این بازی می تواند تبدیل به چهارصد و پنجاهمین بازی وین رونی در لیگ برتر شود و او در این صورت تبدیل به بیست و یکمین بازیکنی خواهد شد که به این رکورد می رسد.

بازیکنی که باید نگاه کرد ...

 آدم لالانا از زمان انتقالش به لیورپول از ساوتهمپتون کاملا متحول شده و در ۲۸ سالگی در اوج فوتبالش به سر می برد. در فصل جاری او موفق ترین بازیکن انگلیسی لیگ برتر در مقابل دروازه بوده و با زدن ۷ گل و ارسال ۷ پاس گل یکی از رکن های اصلی موفقیت تیم کلوپ بوده است. اگر در بازی روز یکشنبه، کوتینیو بتواند از ابتدا به میدان برود، همکاری این دو بازیکن می تواند روز سختی را برای بازیکنان دفاعی منچستر یونایتد رقم بزند.

آدام لالانا
آدام لالانا

نکات ویژه و حقایق بازی

-این دیدار پنجاهمین رویارویی دو تیم در لیگ برتر خواهد بود. در دیدارهای قبلی منچستر یونایتد ۲۷ برد کسب کرده و سهم لیورپول ۱۳ برد بوده، ۹ بازی هم با تساوی خاتمه یافته است.

-لیورپول در ۱۴ سفر آخر خود به منچستر (لیگ برتر) در ۱۱ بازی شکست خورده و موفق به کسب ۳ برد شده است.

-لیورپول مقابل منچستر یونایتد بیشترین شکست را متحمل شده است، بیشتر از سایر تیم های لیگ. در لیگ برتر قرمزها مقابل شیاطین قرمز متحمل ۲۷ باخت شده اند و در کل باخت های لیورپول مقابل منچستر یونایتد به عدد ۶۷ رسیده است.

-دیدار این دو تیم در لیگ برتر تاکنون ۱۶ اخراجی به خود دیده است و تنها در دربی مرسی ساید (۲۱ کارت قرمز) بازیکنان بیشتری از زمین اخراج شده اند.

-منچستر یونایتد در بازی رفت مقابل لیورپول در ماه اکتبر، تنها ۳۵ درصد از جریان بازی را در دست داشت و این پائین ترین آمار آن ها در این زمینه از زمان جمع آوری آمار بازی های لیگ برتر در فصل ۲۰۰۳/۰۴ بوده است.

-یورگن کلوپ در ۶ رویایی اش مقابل مورینیو تنها ۱ باخت در کارنامه دارد (۳ برد، ۲ تساوی، ۱ باخت). این باخت به سال ۲۰۱۳ و بازی تیم های رئال مادرید و دورتموند برمی گردد که تیم مورینیو با نتیجه ۲-۰ پیروز میدان شد.

-خوان ماتا در ۴ بازی آخرش مقابل لیورپول در ۵ گل نقش داشته است (۳ گل و ۲ پاس گل).

-زلاتان در ۱۹ بازی ابتدایی اش در لیگ برتر ۱۳ گل به ثمر رسانده است و با رکورد دوایت یورک و رابین فن پرسی برابر شده است. رکورد بیشترین گل زده در ۱۹ بازی ابتدایی برای شیاطین قرمز با ۱۵ گل در اختیار روود فن نیستلروی است.

-تنها استیون جرارد در دیدارهای دو تیم در لیگ برتر بیشتر از وین رونی موفق به گلزنی شده است. جرارد که دیگر نمی تواند آمار خود را بهبود بخشد ۸ بار موفق به باز کردن دروازه منچستر یونایتد شد و وین رونی هم اکنون با زدن ۶ گل در کنار رابی فاولر قرار گرفته است.

ترکیب احتمالی دو تیم

ترکیب احتمالی دو تیم
ترکیب احتمالی دو تیم

مطلب مرتبط
یونایتد Vs لیورپول: سایه‌ سنگین شکست

یونایتد Vs لیورپول: سایه‌ سنگین شکست

دو دشمن قدیمی امروز در شرایطی در اولدترافورد مقابل هم قرار می‌گیرند که حتی یک امتیاز هم برایشان نوعی شکست محسوب خواهد شد و از دست دادنِ هر سه امتیاز ضربه‌یِ بزرگی به ادامه‌یِ فصل‌شان خواهد زد. اما در این میان کدام تیم بیشتر سایه‌ی سنگین شکست را احساس می‌کند؟ مارک اوگدن به این سوال پاسخ می‌دهد
آی اسپورت
2017-01-15 10:34:00

مطلب مرتبط
یونایتد Vs لیورپول: درسهای مورینیو و کلوپ از بازی رفت

یونایتد Vs لیورپول: درسهای مورینیو و کلوپ از بازی رفت

اولین جدال منچستر یونایتد و لیورپول در این فصل به واقع یکی از بدترین و کسالت‌بارترین بازی‌هایِ سال بود. تساویِ بدون گل دو تیم در آنفیلد خاطره‌یِ خاصی برای تماشاگران به جا نگذاشت، اما برایِ ژوزه مورینیو و یورگن کلوپ درس‌های تاکتیکی مهم و کلیدی‌ای در روند رو به رشدشان در ادامه‌یِ فصل داشت. مایکل کاکس در آستانه‌یِ جدال حساس فردا شب در اولدترافورد، این درس‌ها را تحلیل می‌کند
آی اسپورت
2017-01-14 12:38:00

مطلب مرتبط
پادکست پیرامید: هفت خواهران و جدال مورینیو و کلوپ

پادکست پیرامید: هفت خواهران و جدال مورینیو و کلوپ

فوتبال ایتالیا در سال جدید به شکلی دراماتیک و همراه با پیروزی هر هفت تیم اول جدول سری آ شروع شد و در هفته‌ای که گذشت با جدال‌های جذابی در کوپا ایتالیا ادامه پیدا کرد. پنل پادکست پیرامید در این اپیزود ابتدا نگاهی می‌اندازند به وقایع چکمه‌ی یخ‌ زده‌ی فوتبال اروپا و بعد به استقبال هفته‌‌ی جدید لیگ برتر و مهمترین بازی آن، یعنی رویارویی منچستر یونایتد و لیورپول در اولدترافورد می‌روند
آی اسپورت
2017-01-13 23:25:00

مطلب مرتبط
یونایتد Vs لیورپول: زوج مرگبار شیاطین سرخ

یونایتد Vs لیورپول: زوج مرگبار شیاطین سرخ

زلاتان ابراهیممویچ و پل پوگبا در نیم فصل اول لیگ برتر نه تنها روی هم 17 گل زده‌اند و 6 پاس گل داده‌اند، بلکه از منظر ایجاد موقعیت برای یکدیگر هماهنگ‌ترین و خطرناک‌ترین زوج هجومیِ جزیره بوده‌اند، زوجی که می‌تواند کلید جدال حساس امشب یونایتد و لیورپول باشد. میگل دیلینی آمار دو ستاره‌ی شیاطین سرخ را بررسی می‌کند
آی اسپورت
2017-01-15 11:58:00

۶    
آی اسپورت
2017-01-15 10:53:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر