فهرست
دومین هدیه به ایران و ویلموتس
دومین هدیه به ایران و ویلموتس

دومین هدیه به ایران و ویلموتس

آی اسپورت - شکست ایران مقابل تیم ملی عراق نتیجه بدی برای تیم ما محسوب می‌شد. آنقدر بد که شانس صعود به عنوان تیم اول گروه را تقریبا از دست داده بودیم. این می توانست برای تیم ملی ایران یک شکست مضاعف به حساب بیاید. چون این مسابقات علاوه بر این که مسابقات انتخابی جام جهانی قطر است مسابقات انتخابی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ هم هست و ممکن بود تیم ملی ایران از حضور در هر دو تورنمنت باز بماند. اما روز سه شنبه و در روزی که تیم ملی ایران استراحت داشت اتفاق مهمی افتاد. بازی تیم‌های ملی عراق و بحرین که به میزبانی عراق در اردن برگزار می‌شد با تساوی بدون گل تمام شد. این نتیجه یکی از نتایجی بود که مطلوب و دلخواه ایرانی‌ها بود. حالا سقف امتیازی که عراق و بحرین می‌توانند به آن دست پیدا کنند کمتر از سقف امتیازی است که ایران می‌تواند به آن برسد. این یعنی حالا سرنوشت صعود به عنوان تیم اول گروه دست خود ماست. این هدیه‌ای بود که تیم ملی بحرین به ما داد. البته همان روزی که ایران به عراق باخت هم یک هدیه از هنگ کنگ گرفته بودیم. این تیم موفق شده بود بحرین را متوقف کند و این می‌توانست باعث صعود ایران به رده دوم گروه شود. اما تیم ملی ایران به رهبری مارک ویلموتس قدر این هدیه را ندانست و با باخت مقابل عراق خودش را به دردسر انداخت. حالا باید امیدوار باشیم که تیم ملی و ویلموتس قدر هدیه دوم را بدانند.

۴ برد؛ شرط لازم برای صعود

تیم ملی عراق در حال حاضر ۱۱ امتیاز دارد و صدرنشین گروه است. بحرین هم با ۹ امتیاز در رده دوم ایستاده است. ایران با ۶ امتیاز در رده سوم قرار گرفته اما نکته مهم این است که ایران یک بازی کمتر انجام داده است. عراق ۳ بازی در پیش دارد. دو بازی با هنگ کنگ و کامبوج و یک بازی با ایران. عراقی‌ها فقط در بازی با کامبوج میزبان هستند و در بازی مقابل هنگ کنگ و ایران میهمانند. اگر دو برد عراق مقابل کامبوج و هنگ کنگ را قطعی بدانیم، این تیم قطعا به امتیاز ۱۷ می‌رسد. بحرین هم ۳ بازی دیگر دارد. بازی‌های این تیم دقیقا مثل بازی‌های عراق است. دو بازی با کامبوج و هنگ کنگ و یک بازی با ایران. بحرن در بازی با کامبوج و هنگ کنگ میزبان است و در بازی با ایران مهمان. اگر بحرین هم مقابل دو تیم شرق آسیایی این گروه به برتری برسد نهایتا ۱۵ امتیازی می‌شود. در چنین شرایطی ایران در ۳ بازی از ۴ بازی دور برگشت میزبان است. تنها بازی که ایران در آن مهمان است بازی با کامبوج است که بازی آسانی است. ا

گر ۶ امتیاز این دو بازی را متعلق به ایران بدانیم، تیم ملی ما قبل از دو بازی آخرش مقابل بحرین و عراق که در خرداد ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد ۱۲ امتیازی می‌شود و در همان رده سوم باقی می‌ماند. اما اگر تیم ملی ایران موفق شود در دو بازی خانگی مقابل بحرین و عراق هم به برتری برسد به امتیاز ۱۸ می‌رسد و این یعنی قرار گرفتن در صدر جدول گروه و صعود به عنوان تیم اول.

ویملوتس باید تغییر رویه بدهد

همان‌طور که می‌بینید حالا ماموریت صعود به عنوان تیم اول دست خودمان است. اما شرط لازم برای رسیدن به این موفقیت، پیروزی در هر ۴ بازی باقی مانده است. دو بازی آسان در فروردین ۱۳۹۹و دو بازی سخت در خرداد ۱۳۹۹. این یعنی خرداد ۱۳۹۹می تواند یک ماه مهم و حیاتی برای تیم ملی ایران باشد. اما آیا تیم ملی با شیوه‌ای که فدراسیون و مارک ویلموتس در پیش گرفته‌اند تیم قادر به چنین کاری خواهد بود؟ مشخصا نه. 

با همین روال بود که به استقبال دو بازی مهم مقابل بحرین و عراق رفتیم و هر دو بازی را باختیم. فدراسیون فوتبال به خاطر همین مساله به شدت تحت فشار است تا برای تیم ملی اردو و بازی تدارکاتی ترتیب بدهد تا به این بهانه هم که شده ویلموتس را به تهران بکشاند!‌ امیر مهدی علوی سخنگوی فدراسیون فوتبال دوشنبه شب در برنامه فوتبال برتر اعلام کرد که به طور حتم اردوی تیم ملی در دی ماه تشکیل خواهد شد و این‌طور نیست که تیم ملی تا نوروز ۱۳۹۹تعطیل باشد. اگر واقعا چنین برنامه‌هایی در دستور کار فدراسیون و تیم ملی باشد می‌توان به موفقیت تیم ملی در ماموریت صعود به مرحله بعد امیدوار بود.

 

سازندگی

 

۳    
آی اسپورت
2019-11-22 14:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر