فهرست
لطفا بعد از سال‌ها یک قهرمانی بیاور!
لطفا بعد از سال‌ها یک قهرمانی بیاور!

لطفا بعد از سال‌ها یک قهرمانی بیاور!

آی اسپورت - چه کسی است که نداند کارلوس کی‌روش چه تاثیر مثبتی روی فوتبال ایران گذاشت و تیمی که حتی درجه دوم‌های آسیا هم مقابلش شانس پیروزی داشتند را به تیمی شکست‌ناپذیر در آسیا تبدیل کرد و ما را دوباره به سطح اول آسیا برگرداند. بی‌انصافی است اگر به هر دلیلی تلاش‌های سرمربی پرتغالی برای اوج‌گیری دوباره فوتبال ایران را نادیده بگیریم، با این حال به همان اندازه هم بی‌انصافی است اگر چشم‌هایمان را روی رفتارهای عجیب و اظهارات تنش‌زای کی‌روش و اطرافیانش ببندیم. اگر بخواهیم از درگیری‌های پرتعدادش با اهالی فوتبال ایران و حواشی‌اش بنویسیم شاید یک کتاب شود. حتما خودش هم از این همه انتقاد اهالی رسانه خسته شده با این حال نه‌تنها تغییری در شکل رفتاری‌اش نمی‌دهد که روی آن اصرار هم دارد.

سرمربی تیم ملی در تازه‌ترین اظهاراتش با کنایه اعلام کرده که فوتبال ایران 40 سال است که قهرمان آسیا نشده و باید به او کمک کرد تا این طلسم را بشکند. پربیراه هم نمی‌گوید اما چه کسی است که از لابه‌لای این جملات کی‌روش، تحقیر فوتبال ایران را حس نکند؟ کاش کی‌روش که با پرستاره‌ترین تیم تاریخ رئال مادرید در لالیگا ناکام بود و در تیم‌های باشگاهی و ملی مختلفی در قاره‌های گوناگون آن هم با قراردادهای چشمگیر مربیگری کرده به این سوال ما پاسخ دهد که استاد! آخرین قهرمانی خودت در رده بزرگسالان کی بوده؟!

مرد پرتغالی بعد از دو قهرمانی با ارزش در جام‌جهانی جوانان مربیگری در رده بزرگسالان را آغاز کرد و در سال 94 سرمربی اسپورتینگ شد و نتوانست قهرمانی در لیگ را تجربه کند و جام حذفی را به دست آورد. سال 96 به آمریکا رفت و سرمربی نیوجرسی مترواستارز شد آن هم به‌عنوان گران‌ترین مربی لیگ و در حالی که چندان هم از امکانات باشگاه راضی نبود با ناگویا گرامپوس ژاپن قرارداد امضا کرد تا مشخص شود در آمریکا نمی‌ماند و تیمش هم در پایان فصل موفق به کسب عنوان مهمی نشد. کی‌روش در ژاپن جانشین آرسن ونگر شد و تیمی که در لیگ سوم بود، در نهایت دوم شد و خبری از قهرمانی لیگ نبود و در این کشور هم به جام حذفی بسنده کرد و فصل بعد هم در جی لیگ نهم شد!

حضور در تیم‌های ملی امارات و آفریقای‌جنوبی چالش‌های مهم بعدی کی‌روش به‌عنوان سرمربی بود که با امارات در بازی‌های آسیایی 98 در مرحله دوم حذف شد. آفریقای‌جنوبی را هم بعد از اینکه به جام‌جهانی رساند بدون اینکه در این تورنمنت حاضر باشد به خاطر اختلافاتی که با مسئولان این کشور داشت آن را رها کرد و به پرتغال برگشت. ضمن اینکه در جام ملت‌های آفریقا نیز تیمش حذف شد و بعدها نیز به منچستریونایتد رفت و دستیار فرگوسن شد و به‌عنوان نفر دوم قهرمانی‌های زیادی را تجربه کرد.

کی‌روش در سال 2003 با رئال مادرید پرستاره در لالیگا چهارم شد و تنها به جام حذفی رسید و فاتح سوپرجام هم شد و حالا ما امیدواریم در جام ملت‌های 2019 آسیا بتواند هم به طلسم 40 ساله قهرمان نشدن ایران پایان دهد و هم یک عنوان قهرمانی معتبر به‌عنوان سرمربی به کارنامه‌اش اضافه کند!

 

فرهیختگان

۸ ۳  
آی اسپورت
2018-10-16 09:45:00
نظر دهید

۳ نظر
Hasan
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۰:۰۸
از این بابا آبی گرم نمیشه هشت ساله همه سر کاریم
اکبر
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۰:۱۶
لطفا نه، وظیفه اش هست
سهیل
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۰۳
یه بنده خدایی بدرستی گفته بود که کیروش:
فروشنده آرزو هستش!
و مثل هر فروشنده ی دیگه ای بلده از چیزی که میفروشه تعریف کنه و اینقدر تعریف میکنه که همه باور میکنند ولی واقعیت اینه کیروش ۸ ساله به ما فقط رویا فروخته و نه دست آورد!
به هویت ترین و محجور ترین تیم جام جهانی بودیم، حتی عربستان هم با حذفش ولی با آمار فنی که ارایه داد موجب رضایت کارشناسان جهانی شده بود ولی از ایران فقط کار صرف دفاعی و اوتوبوسی و وقت کشی به یادگار مونده.
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر