فهرست
خبر محرمانه؛ ایران برنده دادگاه مناقشه با عربستان
خبر محرمانه؛ ایران برنده دادگاه مناقشه با عربستان

خبر محرمانه؛ ایران برنده دادگاه مناقشه با عربستان

آی اسپورت - درست از یک سال پیش بود که با ممانعت عربستانی‌ها از ورود تیم‌های فوتبال خود به ایران ماجرای شکایت رسمی فدراسیون فوتبال از همتای سعودی خود در دادگاه‌های بین‌المللی نقل محافل شد و در این مدت چندین جلسه میان نمایندگان و وکلای دو کشور در دادگاه CAS برگزار شد که در نهایت خبر رسید ایران در این دادگاه مقابل عربستان برنده شده است.

در آخرین جلسه دادگاه CAS فدراسیون فوتبال عربستان در پی شکایت فدراسیون ایران به خاطر ممانعت از سفر نماینده‌های این کشور به خاک ایران بعد از کشمکش‌های سیاسی میان دو کشور محکوم شناخته شد تا بر اساس حکم دادگاه محکوم به پرداخت غرامت و تمام هزینه‌های این تصمیم اشتباه شود. هزینه‌هایی که سفرهای بی مورد نماینده‌های ایران به کشور ثالث متقبل شدند همراه با جرایمی که برای این هزینه‌ها درنظر گرفته شده است.

با این رای حالا باید منتظر ماند و دید تکلیف میزبانی مصاف نماینده‌های دو کشور در فصل آتی چه خواهد شد، جایی که ایرانی‌ها اعلام کردند مشکلی برای سفر به خاک عربستان ندارند و سعودی‌ها باید با این تصمیم کنار بیایند. مسلما این حکم دادگاه CAS می‌تواند روند این موضوع را به سمت و سوی دیگری سوق دهد تا بلکه بعد از چند سال سعودی‌ها زیر بار میزبانی و مهمانی نماینده‌های دو کشور بروند.

نکته کلیدی در ماجرای برنده شدن ایران در دادگاه با عربستان به قوانین CAS برمی‌گردد که این اجازه را به فدراسیون فوتبال ایران نداده تا خبر برنده شدن خود در این پرونده را رسانه‌ای کند. خبری خوب و امیدوارکننده برای فوتبال ایران در مجامع بین المللی با تلاش‌ها و پیگیری‌های وکلای بین المللی که بنا به اخبار رسیده از منابع نزدیک به فدراسیون فوتبال می‌تواند موفقیتی بزرگ و بی نظیر تلقی شود.

حال باید منتظر ماند و دید واکنش کنفدراسیون فوتبال آسیا به این حکم چه خواهد بود. AFC که در این سال‌ها همواره ترجیح داده میانه رو باشد و با برگزاری تورنمنت معتبری همچون لیگ قهرمانان آسیا در کشور ثالث تقریبا اعتبار این بازی‌ها را زیر سئوال برد! ضمن این که تمام نماینده‌های ایران در لیگ قهرمانان در این سال‌ها نیز باید خوشحال باشند چون با حکم اخیر دادگاه CAS می‌توانند غرامت جالبی از رقبای عربستانی خود دریافت و تمام هزینه‌هایی که برای سفر به کشور ثالث و رویارویی با سعودی‌ها پرداخت کردند را با جریمه باز پس بگیرند.

 

ورزش سه

۸ ۳  
آی اسپورت
2017-08-14 10:49:00
نظر دهید

۳ نظر
...
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۱۲
من یه روزی هم در دادگاه حقمو از آقای چمپیونز لیگ و پدیده جام ملت های ۹۶ میگیرم
۱
پرسپولیسی - تراکتوری
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۱۹
اگه چیزیم بدن . یا فدراسیون بالا میکشه . یا میرن تو AFC ساخت و پاخت می کنن باز هیچی به هیچی . اخه ما نائب رییس شخ سلمانیم
۹
Mn
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۲۴
اگر این خبر درست باشه تیمهای ایرانی از الان خودشون را آماده کنن که ۷۰ درصد پول غرامت را فدراسیون به بهانه های مختلف مصادره میکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر