فهرست
بازی درخشان ؛ ۱۳ موقعیت، بدون ۷ بازیکن
بازی درخشان ؛ ۱۳ موقعیت، بدون ۷ بازیکن

بازی درخشان ؛ ۱۳ موقعیت، بدون ۷ بازیکن

آی‌اسپورت- پرسپولیس در تبریز با نمایشی قابل قبول سه امتیاز دیگر به جیب زد تا یک گام دیگر به پوکر نزدیک شود. بازی با ماشین سازی نکات ویژه ای داشت که می توان مرورش کرد.


یحیی سخت تعویض می‌کند

یحیی گل‌محمدی در ایام بعد از کرونا سخت تعویض می‌کند. در حالی که با قوانین جدید او می‌تواند از 5 تعویض استفاده کند اما به سختی تنها در لحظات پایانی بازیکنانش را جابه‌جا می‌کند. یحیی در تبریز تنها دو تعویض انجام داد آن هم در ده دقیقه پایانی. البته نمایش بازیکنان پرسپولیس در تبریز به گونه‌ای بود که باید به یحیی حق داد. تقریباً همه نفرات در حد استاندارد ظاهر شدند و خیلی سخت بود بگویی کدام بازیکن باید تعویض شود تا تیم ریتم بهتری بگیرد.تعویض حسین پور در دقیقه ۸۰ هم تصمیم سختی بود چرا که با خالی تر کردن میانه زمین امکان ضربه خوردن از ضدحمله بود اما با ورود عبدی به میدان زور پرسپولیس در حمله بیشتر شد و برای رسیدن به گل برتری این تعویض ضروری به نظر می رسید.
 
بازگشت سیدجلال علیه شایعات

بالاخره قسمت شد تا هر سه مدافع میانی پرسپولیس با هم در ترکیب بازی کنند. سیدجلال حسینی بعد از مدت‌ها در ترکیب اصلی قرار گرفت و بازوبند کاپیتانی را هم به بازو بست، آن هم درست در روزهایی که شایعه درباره ناآمادگی او، عدم اعتقاد یحیی به این بازیکن، نارضایتی سیدجلال و خداحافظی‌اش در پایان فصل به گوش می‌رسید. این بازی البته خط پایانی موقتی بود به این شایعات. سیدجلال با صلابت بازی کرد و حتی می‌توانست با گلزنی در این مسابقه بازگشتی فوق‌العاده به ترکیب داشته باشد اما بدشانس بود.
 
خط دفاع سه نفره بود

بر خلاف آنچه همه تصور می‌کردند پرسپولیس با خط دفاع چهار نفره به میدان نرفت و برای اولین بار دفاع سه نفره داشت. شجاع هم مدافع چپ نبود بلکه همراه با کنعانی‌زادگان تا حدودی جلوتر از سیدجلال بازی می‌کردند. در این شرایط ترابی و شیری روی دست شجاع و کنعانی بازی می‌کردند و اتفاقاً در بازیسازی هم نقش پررنگی داشتند. مدافعان پرسپولیس حتی با تغییر سیستم در این بازی هم نمره قبولی گرفتند تا پرسپولیس همچنان صاحب بهترین خط دفاع لیگ باشد.
 
راحت‌ترین کلین‌شیت رادو

بوژیدار رادوشوویچ در تبریز هم گل نخورد تا تعداد کلین‌شیت‌های او بیشتر و بیشتر شود. بعد از جدایی بیرانوند، حالا رادو در بازی‌های باقیمانده می‌تواند رقیبی برای پیام نیازمند و دیگر لرهای مطرح لیگ باشد که در کورس ثبت بیشترین کلین‌شیت‌ها هستند. در تبریز اما رادو راحت‌ترین کلین‌شیت فصلش را تجربه کرد چرا که اصلاً به دردسر نیفتاد. او در این مسابقه اصلاً مهار توپ نداشت و به راحتی می‌توان گفت هیچ شوتی به چارچوب دروازه‌اش زده نشد که بخواهد به دردسر بیفتد. رادو تنها یک بار شوت بازیکن ماشین را در دقیقه 70 به راحتی جمع کرد که آن ضربه هم در چارچوب نبود.
 
۱۳ موقعیت، بدون ۷ بازیکن

پرسپولیس از این مصاف نمره قبولی می‌گیرد، آن هم در شرایطی که بعد از بازگشت به لیگ هفته به هفته بازیکنان زیادی را از دست داده و با احتساب جدایی بیرانوند، مصدومیت انصاری، امیری، عالیشاه، نادری، ربیع‌خواه و محرومیت کمال کامیابی‌نیا بدون 7 بازیکن به تبریز رفت و بهترین نمایش ممکن را ارائه داد. پرسپولیس در نیمه اول چهار موقعیت گل داشت و در نیمه دوم ۹ موقعیت گل دیگر ساخت. سرخ‌ها در این مسابقه ۱۳ شانس گلزنی ساختند و با در نظر گرفتن محدودیت‌های‌شان حالا حتماً کادر فنی و هواداران باید از این نمایش کاملاً راضی باشند و به تیم‌شان ببالند.
 
پرسپولیس ۱-۶-۳ بازی کرد؟

برخلاف آنچه دوستان گفته‌اند شجاع خلیل‌زاده مدافع چپ نبود و در دفاع سه نفره استاپر سمت چپ به شمار می‌رفت. همچنین برخلاف اعلام میثاقی مجری تلویزیون که تصور می‌کرد مهدی ترابی در کنار علیپور نقش مهاجم را بازی خواهد کرد او در نقش هافبک چپ بازی کرد. حتی سیامک نعمتی هم مهاجم نبود و در دقایقی مختلف بشار، نعمتی و ترابی کنار علیپور قرار می‌گرفتند. به نظر می‌رسید پرسپولیس در این بازی برای اولین بار سیستم ۱-۶-۳  را امتحان کرده که خوب هم جواب داده است.

ترابی از علیپور جلو زد

وقتی علی علیپور با تیزهوشی خود از بازیکن ماشین سازی پنالتی گرفت و به نوعی گره بازی را گشود طبیعی بود که توپ را بردارد و با گل کردن پنالتی هم برگ برنده تیمش در این مصاف باشد هم اینکه یک پله به صدر جدول گلزنان نزدیک شود اما در آن لحظات همه یاد سناریوی تلخ بازی رفت افتادند.شبی که علیپور با بازوبند کاپیتانی در همین لحظات پایانی نتوانست از روی نقطه پنالتی دروازه لک را باز کند و با یک چیپ بی موقع توپ را به  گلر ماشین تقدیم کرد تا از هواداران ناسزا هم بشنود. اینجا بود که ترابی توپ را برداشت و با یک پنالتی مطمئن دروازه حریف را باز کرد و گل سه امتیازی دیگری به نام خود زد. این گل علاوه بر اینکه ترابی را به امتیازآورترین بازیکن پرسپولیس تبدیل کرد باعث شد تا او دوه گله شده و یک گل از علیپور جلو بیافتد. حالا او هم بهترین گلزن تیمش به حساب می آید هم اینکه برای عنوان اقای گلی وارد رقابت شده است.

۹ ۳  
آی اسپورت
2020-07-11 11:04:00
نظر دهید

۳ نظر
امیرعباس
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹، ۱۸:۰۸
داور هم نمایشش خیره کننده بود البته :-):-):-):-)
۱
امیرعباس
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹، ۱۸:۰۸
داور هم نمایشش خیره کننده بود البته :-):-):-):-)
۱
حسین
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹، ۱۹:۰۰
البته بخاطر آمادگی جسمانی داور بود که بدنش تو دقایق ۸۰ به بعد معروف که شاه حسینی میگفت کم نیاورد و تونست یه برد دیگه رو به پیروزی تقدیم کنه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر