فهرست
لوا- گنبری، مخوف‌ترین خط حمله ۵ لیگ معتبر اروپا
لوا- گنبری، مخوف‌ترین خط حمله ۵ لیگ معتبر اروپا

لوا- گنبری، مخوف‌ترین خط حمله ۵ لیگ معتبر اروپا

آی اسپورت - لیورپول در لیگ برتر انگلیس آقایی می‌کند، پاری‌سن‌ژرمن با مربع طلایی‌اش می‌رود تا برای هفتمین بار در ۸ فصل گذشته قهرمان لوشامپیونه شود، یوونتوس پس از ۸ سال بالاخره رقیب در راه قهرمانی در سری A یافت و در لالیگا، طبق معمول رقابت بین رئال مادرید  و بارسلونا داغ است. با این حال هیچ تیمی از جمع این قدرتمندان، قدرتی به اندازه خط حمله بایرن‌مونیخ ندارد. کافی است به آمار نگاهی بیندازیم؛ زوج لواندوفسکی و گنبری روی هم ۴۱ گل و ۱۰ پاس گل ثبت کرده‌اند؛ بالاتر از همه زوج‌های خط حمله 5 لیگ معتبر اروپا. در رده‌های بعدی زوج امباپه و ایکاردی با ۳۸ گل و ۱۵ پاس گل و استرلینگ و آگوئرو با ۳۸ گل و ۹ پاس گل قرار دارند و جالب اینکه زوج لیورپولی صلاح و مانه برخلاف تیمشان چندان درخشان نبودند و روی هم ۲۹ گل و ۱۹ پاس داشته‌اند.

هماهنگی مناسب

اما چه چیزی باعث موفقیت زوج خط حمله تیم فلیک شده است؟ در درجه اول، شاید بتوان رعایت فرمول قدیمی تلفیق سرعت  و قدرت را عامل موفقیت زوج گنبری و لواندوفسکی دانست. گنبری سرعت بسیار بالایی دارد و به همین خاطر خیلی خوب می‌تواند برای لواندوفسکی فضاسازی کند. لواندوفسکی هم با فیزیک مناسب و قدرت تمام‌کنندگی معمولا پاس‌های آخر را به گل تبدیل می‌کند. درک این زوج از بازی یکدیگر در فصل جاری، روز به روز بیش‌تر شد و در مقطع بسیار کوتاه قفل شدن پای ستاره لهستانی، گنبری نقش اول را داشت و نتایج جالبی مانند برتری 2- 7 بایرن در خانه تاتنهام، تیم دوم فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا رقم زد.

ادامه راه

رقم زننده سریع‌ترین هت‌تریک و پوکر در تاریخ بوندس‌لیگا، امسال بیش از هر مهاجم دیگری در تمام لیگ‌های معتبر اروپا زهردار بوده و آمار نشان داده لواندوفسکی در هر ۴۷ دقیقه یک گل زده است. او به عنوان تنها بازیکن زننده اولین گل فصل تیمش در ۵ فصل متوالی لیگ آلمان، کنار گنبری راحت‌تر گل می‌زند. لوا در بازی مقابل ستاره سرخ بلگراد در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا دستاوردی به بزرگی  ۲۰۰ گل زده برای باواریایی‌ها را به ثبت رساند. گل به پادربورن در هفته ششم بوندس‌لیگا، لوا را به اولین زننده ۱۰ گل پس از ۶ هفته اول یک فصل در تاریخ بوندس‌لیگا تبدیل کرد. ستاره لهستانی در یکی از بهترین فصول دوران حرفه‌ای خودش، اولین زننده گل در هر ۹، ۱۰ و ۱۱ بازی اول یک فصل بوندس‌لیگا نام گرفت. لوا در خارج از بوندس‌لیگا هم رکوردشکنی کرد. او با زدن ۴ گل در ۱۵ دقیقه مقابل ستاره سرخ، کاری کرد که پیش از این در تاریخ لیگ قهرمانان سابقه نداشت و پیش از او فقط یک بازیکن در ۲ بازی این جام، ۴گل زده بود. در این بین، گنبری جوان هم در کنار این استاد گلزنی به اوج رسیده است. زدن 4 گل به تاتنهام تنها بخشی از هنرنمایی‌های بازیکن سابق آرسنال بود. او با قدرت دوندگی و تمام‌کنندگی و البته جاگیری‌های مناسب بهترین فرصت‌ها را برای گلزنی در اختیار لواندوفسکی قرار می‌دهد و از این جهت لایق ستایش است.

نود

     
آی اسپورت
2020-01-18 19:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر