فهرست
دو رگه جدید کی‌روش؛ رایان تفضلی کیست؟
دو رگه جدید کی‌روش؛ رایان تفضلی کیست؟

دو رگه جدید کی‌روش؛ رایان تفضلی کیست؟

آی اسپورت - روز گذشته نشریه دیلی میل از علاقه‌مندی کارلوس کی‌روش به یک بازیکن ایرانی الاصل شاغل در لیگ دو انگلیس که بعد از لیگ برتر و چمپیونشیپ معتبرترین مسابقات انگلیس محسوب می‌شود، خبر داد که سرمربی تیم ملی ایران از ماه‌های گذشته عملکرد این بازیکن را زیر نظر گرفته.

رایان سیروس تفضلی، بازیکن تیم پیترو برو انگلیس است که دیلی میل به بازی خوب این بازیکن در ماه‌های گذشته هم اشاره کرده و شماره پنج این تیم را به تن می‌کند. این بازیکن ایرانی که پاسپورت انگلیسی دارد، با ۲۵ سال سن – متولد سال ۱۹۹۱- مدافع جوانی به حساب می‌آید و با قد ۱۹۶ سانتی متر و وزن ۸۹ کیلو گرم، از فیزیک مناسبی هم برخوردار است.

تفضلی فوتبال را از آکادمی فوتبال ساوتهمپتون آغاز کرده و بعد از دو بار انتقال قرضی به سالسباری سیتی، با انتقالی به تیم منسفیلد تاون منتقل شد. تفضلی از ابتدای فصل جاری نیز به پیترو برو پیوست و در فصل جاری به همراه این تیم در جایگاه ششم جدول قرار دارد.

تفضلی در ۱۳ بازی تیم خود در این فصل حضور ثابتی داشته و توانسته به عنوان مدافع مرکزی، دو گل را به تیم‌های چارلتون و نورثهمپتون هم بزند. این مدافع ایرانی‌الاصل در طول این بازی‌ها یک کارت قرمز را هم از داوران دریافت کرده.

تفضلی برای رسیدن به خط دفاعی تیم ملی با بازیکنانی آماده‌ای مانند سید جلال حسینی، پژمان منتظری، مرتضی پورعلی گنجی، عزت الله پورقاز را پیش روی خود می‌بیند که  به غیر از پورعلی‌گنجی جوان‌تراز همه این بازیکنان محسوب می‌شود.

  ایسنا

۵ ۲  
آی اسپورت
2016-12-21 13:52:00
نظر دهید

۲ نظر
جاوید
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۲۹
آوردنش اشتباه بزرگیِ ، اونم تو پستی که نقطه قوت تیم ملیِ ، آخه یه بازیکن تو دست سه انگلیس چه دردی رو دوا میکنه اونم تو پستی که ما بازیکن منتخب جهان رو داریم ...
۵ ۱
مهدی
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۲۹
ما بعد جام جهانی نه سیدجلال داریم نه پژمان
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر