فهرست
گابریل - سروش مثل گابریل – برانکو
گابریل - سروش مثل گابریل – برانکو

گابریل - سروش مثل گابریل – برانکو

آی اسپورت - جدایی سروش از تیم فوتبال پرسپولیس، خیلی سریع تبدیل به مهم ترین خبر میان هواداران این تیم پرطرفدار شد. سروش هافبکی محبوب در بین طرفداران پرسپولیس است که با وجود جدایی اش در دو فصل پیش، بازگشت مجدد او به جمع سرخپوشان در نیم فصل گذشته با استقبال مناسبی از سوی علاقه مندان به پرپسولیس همراه بود. با این حال کمی بعد از جدایی برانکو ایوانکوویچ، او دیگر بازیکنی از حواریون سرمربی سابق است که کار در پرسپولیس را به پایان می رساند.

ظاهرا گابریل کالدرون علت خط زدن سروش را کندی او در انتقال توپ عنوان کرده اما حقیقت این است که رفیعی قربانی استخدام بازیکنانی نظیر وحید امیری و فرشاد احمدزاده شد. با این حال البته در گمانه زنی ها کسی تصور نمی کرد که کالدرون دور اسم سروش قلم قرمز بکشد اما این خبر نسبتا شوک آور دیروز بعد از ظهر روی وبسایت پرسپولیس منتشر شد تا حساب کار دست همه بیاید. جدایی سروش رفیعی را شاید بتوان با فرناندو گابریل هافبک برزیلی مقایسه کرد که برانکو به محض حضور در ایران او را از فهرست تیم خود خارج کرد. هافبکی که به نظر برانکو کندتر از سرعت لازم برای بازی گردانی در پرسپولیس برخوردار نبود.

یقینا کنار گذاشتن رفیعی برای مدیران پرسپولیس هم کار ساده ای نبوده اما به نظر می رسد گابریل کالدرون سرمربی آرژانتینی برای ادامه دوران موفقیت برانکو به تهران آمده، قصد ندارد چیزی بر خلاف میل و سلیقه خود در تیم را تحمل کند. از این رو رفیعی عازم تیم دیگری خواهد شد تا بشار رسن هافبک عراقی که البته سهمیه لیگ پرسپولیس را اشغال نمی کند، به زودی جایگزین او شود. این جدایی برای سروش رفیعی بسیار تلخ و آزاردهنده بود و شاید بشود در تحلیل های کلی، آثار جدایی منطقی او از پرسپولیس و حضورش در لیگ قطر را در آن دید؛ انتقالی که منجر به آسیب دیدگی و دوری چند ماهه سروش از میادین شد و البته از پایگاه قدرتمند او در بین پرسپولیسی ها کاست. در عین حال این بازیکن صاحب توانایی هایی است که به نظر می رسد جذب یک تیم دیگر لیگ برتری شود. تیم هایی نظیر تراکتور و سپاهان و حتی استقلال ممکن است در بین مشتریان سروش رفیعی باشند و همچنین پدیده که مشخص نیست که باتوجه به شیوه بازی به هافبک خلاقی نظیر سروش نیاز دارد یا یحیی ترجیح می دهد فهرست خود را با بازیکنان سرعتی تر پر کند.

نکته مهم جدایی این ستاره نورآبادی پرسپولیس در نحوه آن بود؛ او که در صف اول حاضران در دور جدید تمرینات پرسپولیس بود، با شکل ناخوشایندی از جمع هم تیمی ها کنار گذاشته شد و به همراه شایان مصلح و شاید تنها از اردوی استانبول به تهران بازگشت. این برخورد باعث ایجاد خشمی در پرسپولیس شد که آثار اولیه او در ویدیوی منتشره از سوی او در مسیر کارتپه به استانبول پیدا بود. رفیعی که از بازیکنان مورد علاقه برانکو به شمار می آمد، انتظار داشت که در این اردو خود را تبدیل به یار ثابت پرسپولیس در لیگ نوزدهم کند اما دست سرنوشت او را به سمت دیگری خواهد برد. حالا اوست و انتخاب پیراهن های تازه ای که شاید رنگ متفاوت از پرسپولیس داشته باشد. البته اولویت رفیعی، بازگشت به قطر یا حضور در یک تیم خارجی خواهد بود اما شاید برای این کار وقت زیادی نباشد و بنابراین کار عاقلانه پذیرش یکی از پیشنهادهایی است که از روز گذشته به سروش شده است. بازیکنی که باید دید جای خالی اش در پرسپولیس به چشم خواهد آمد یا نه.

پرسپولیس که حالا با جدایی مصلح و رفیعی دو جای خالی در تیم خود ایجاد کرده، در صورت خرید مهاجم خارجی باید یک بازیکن دیگر را از لیست خود خارج کند که فعلا همه در انتظار تست پزشکی حسین ماهینی هستند. اما اگر حسین ماهینی شرایط ادامه کار را در پرسپولیس داشته باشد، شاید انتخاب بعدی کالدرون هم مثل سروش جنجالی باشد. 

 

ورزش سه

۲    
آی اسپورت
2019-07-17 12:46:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر