فهرست
رکوردهایی دیگر به نام پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر
رکوردهایی دیگر به نام پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر

رکوردهایی دیگر به نام پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر

آی اسپورت- بیشترین اختلاف امتیاز تیم اول با تیم دوم جدول ، زودترین احتمال قهرمانی در تاریخ لیگ برتر دو رکوردی است که در لیگ امسال به نام پرسپولیس ثبت شد. در ادوار گذشته بیشترین اختلاف امتیازی که بین تیم اول و دوم در هفته‌های مختلف ثبت شده در دوره شانزدهم و قبل از آن در دوره دوم لیگ برتر بوده است. در دومین دوره لیگ برتر سپاهان اصفهان، در هفته بیست و چهارم ۵۲ امتیازی بود و پرسپولیس را با ۴۱ امتیاز و ۱۱ امتیاز   کمتر از خود می‌دید. در تاریخ لیگ برتر دیگر هیچ صدرنشینی موفق به ایجاد چنین فاصله‌ای با تیم دوم نشده بود. تا لیگ شانزدهم که پرسپولیس توانست این رکورد را بشکند و در هفته بیست و هشتم با ۶۵ امتیاز۱۲ امتیاز از تراکتورسازی که با ۵۳ امتیاز در رتبه دوم قرار داشت فاصله گرفت.

اما پرسپولیس در لیگ هفدهم رکوردهایی که در لیگ شانزدهم زده بود را نشانه گرفته است و توانسته چندین مورد را بشکند پرسپولیس با ۵۴ امتیاز ، ۱۶ امتیاز بیشتر از ذوب آهن رده دومی دارد و رکورد قبلی خود را به خوبی ارتقا داده است. با توجه به این اختلاف امتیاز، پرسپولیس احتیاج به تنها ۶ امتیاز از ۷ بازی باقیمانده خود دارد و با برتری در ۲ بازی باقیمانده در سال ۹۶ می‌تواند پس از دربی جشن قهرمانی برگزار کند.

البته یک احتمال ضعیف وجود دارد که پرسپولیس در همین هفته بیست و چهارم تکلیف قهرمانی را مشخص کند. این امر تنها در شرایطی میسر می شود که پرسپولیس، استقلال خوزستان را شکست دهد و فولاد برایر استقلال، ذوب آهن مقابل پدیده و سایپا در مصاف با سپیدرود مغلوب شده و پارس جنوبی نیز در دیدار با تراکتورسازی هر ۳ امتیاز را کسب نکند. هر چند که احتمال رخ دادن این اتفاق از نظر ریاضی بسیار ضعیف است ولی اینکه تیمی در فاصله ۶ هفته به پایان لیگ برتر شانس قهرمانی دارد اتفاقی بی‌نظیر در تاریخ لیگ برتر است و باید رکورد دیگری به نام سرخپوشان ثبت کرد.

نود

۲۲ ۱  
آی اسپورت
2018-02-15 23:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
علی پرسپولیسی
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶، ۰۱:۳۴
اصلش جام حذفیه :)
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر