فهرست
خیریت بی‌پایان؛ طوفان در تیم‌های پایه پرسپولیس
خیریت بی‌پایان؛ طوفان در تیم‌های پایه پرسپولیس

خیریت بی‌پایان؛ طوفان در تیم‌های پایه پرسپولیس

آی اسپورت - وقتی حکم مربوط به محرومیت نقل و انتقالاتی اعلام شد همه نگران تیم بزرگسال پرسپولیس بودند. با این حال برانکو ایوانکوویچ و تیمش نه تنها از حیث نتیجه متضرر نشدند که توانستند برای اولین بار در تاریخ به فینال لیگ قهرمانان آسیا نیز راه یابند. با این حال هر روز از نفرات این تیم به دلیل مصدومیت کاسته شد تا در روزهای پایانی آنها با مشکل بزرگی از حیث بازیکن و چینش ترکیب اصلی مواجه باشند.

با این حال کمتر کسی از شرایط عجیب تیم‌های پایه باشگاه که بزرگترین خسارت را بابت این محرومیت متحمل شده‌اند، خبر دارد. بزرگترین مشکل برای این رده این است که تاریخ نقل و انتقالات آنها متفاوت است. به این شکل که با باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی در آذرماه نیز قادر به جذب بازیکن نیستند و باید تا پنجره آتی منتظر بمانند و به این شکل محرومیت نقل و انتقالاتی برای آنها برخلاف بزرگسالان به سه پنجره می‌رسد. این مساله را هم باید در نظر گرفت که با توجه به شرایط سنی رده پایه، محرومیت سه پنجره نقل و انتقالاتی باعث می‌شود با خارج شدن آنها از لیست رده قبلی، شرایط سختی را متوجه باشگاه برای جایگزینی داشته باشند.

تیم امید در رده نهم جدول پانزده تیمی

تیم امید پرسپولیس که از کمبود بازیکن رنج می‌برد و از بازیکنان در پست‌های غیر تخصصی استفاده می‌کند در میانه‌های جدول قرار دارد و امیدی به قهرمانی ندارد. شاگردان اسماعیل حلالی در میان پانزده تیم حاضر در این رقابت‌ها در رتبه‌ی نهم قرار دارند. پرسپولیس در این فصل از رقابتها با 9برد، 5 مساوی و 8باخت در رده نهم جدول رده‌بندی جای گرفته است. حلالی سرمربی پرسپولیس بارها از مشکلات موجود در این تیم ابراز نگرانی کرده و به گلایه از مدیران قبلی پرسپولیس پرداخته که باعث این شرایط شده‌اند. این تیم در این فصل از رقابتها با مشکلات شدید مالی دست و پنجه نرم می‌کند و گاهی اوقات برای تهیه البسه مسابقات نیز به مشکل بر می‌خورد.

تیم جوانان پرسپولیس بدون تغذیه و البسه

تیم جوانان پرسپولیس مانند تیم امید در میانه‌های جدول رده بندی قرار گرفته و وبا 10برد، 8مساوی و 4باخت در رده‌ی ششم جدول جا خوش کرده است. منصور هاشمی سرمربی تیم جوانان پرسپولیس ضمن گلایه از مشکلات موجود در رده‌های پایه پرسپولیس بر این نکته تاکید دارد که اگر مشکلات جاری در باشگاه پرسپولیس نبود و این تیم می‌توانست بازیکن جذب کند شرایط تیم خیلی بهتر از این می‌شد و می‌توانستند به قهرمانی لیگ جوانان نیز فکر کنند.

نوجوانان پرسپولیس در یکقدمی سقوط

اما وخیم‌ترین اوضاع را تیم نوجوانان پرسپولیس داراست. این تیم در جدول شانزده تیمی لیگ نوجوانان در رده‌ی نازل پانزدهم قرار دارد و امکان دارد به لیگ دسته پایین تر نیز سقوط کند؛ امری که برای باشگاه بزرگ پرسپولیس می‌تواند یک پوئن منفی و باورنکردنی باشد. رضا جباری، پیشکسوت باشگاه هدایت این رده را برعهده دارد و طی هفته‌های اخیر تلاش برای خروج از این شرایط برای تیمش با ناکامی همراه بوده است. رده‌ای که با خروج بازیکنانش به دلیل رده سنی و تغذیه از رده پایین‌تر با بازیکنان از حیث کیف فنی کمتر و شرایط فیزیکی نابرابر مقابل رقبا نتوانسته این محرومیت را تاب بیاورد. در این رده جباری مجبور به سود بردن از بازیکنان رده نونهال در ترکیب خود است. کار به اینجا ختم نشده و این رده حتی در پست دروازه‌بان با مشکل مواجه است و در برخی دیدارها از بازیکنان در پست دروازه سود برده است! باید ببینیم تیم نوجوانان پرسپولیس در ادامه‌ی فصل و در 6 بازی که به پایان فصل باقیمانده چه شرایطی را خواهد داشت و آیا می‌تواند از سقوط خود جلوگیری کند یا خیر. این تیم در 23 بازی انجام شده 4برد، 8مساوی و 7 باخت نیز کسب کرده وبا منطقه امن جدول تنها 3 امتیاز فاصله دارد.

نونهالان در آستانه سقوط

این رده نیز با توجه به اینکه سومین محرومیت از نقل و انتقالات را تجربه می‌کند و با توجه به رده سنی قادر به تغذیه از هیچ کدام از رده‌های خود نیست. موضوعی که باعث شده آنها نیز نتوانند شرایط مناسبی در جدول به خود اختصاص دهند. تیم نونهالان پرسپولیس نیز شرایطی بهتر از سه رده‌ی بالاتری خود ندارد و شاگردان بهروز سلطانی از 19 بازی که انجام دادند به 4برد، 8مساوی و 7 باخت رسیده اند و در جایگاه دهم قرار گرفته اند و آن ها هم شانسی برای قهرمانی ندارند. فاصله آنها با منطقه سقوط 2 امتیاز است و این در حالی است که تنها خوش شانسی آنها خارج شدن نام نفت تهران از این جدول است که منحل شده است.

این شرایط نشان می‌دهد در شرایط فعلی محرومیت نقل و انتقالاتی یکساله بزرگترین و مهلک‌ترین ضربه را متوجه رده پایه این باشگاه کرده است. محرومیت نقل و انتقالاتی که با سومدیریت مدیران سابق نه تنها تیم اصلی که رده پایه این باشگاه را دچار یک خسارت بزرگ کرده است. هرچند در فصول گذشته این رده نتوانسته هیچگاه خروجی مناسبی برای تیم بزرگسال محسوب شود اما سقوط آنها می‌تواند در کارنامه باشگاه یک اتفاق تلخ و باورنکردنی تلقی شود.

 

ورزش سه

۴ ۹  
آی اسپورت
2018-12-02 13:34:00
نظر دهید

۹ نظر
محمود
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۴۵
هیچ ربطی نداره حتی اگه لنگ محروم هم نبود بازم هیچوقت تیم های پایه خوبی نداشته و باشگاه بازیکن سازی نیست و همیشه مثل لاشخور از دست رنج تیم های دیگه ارتزاق میکنه درست برعکس استقلال که همیشه چندتا بازیکن جوون تو ترکیب خودش داشته و تو استقلال ستاره شدن مثل حسین حسینی-مجید حسینی-نورافکن-اسماعیلی-قائدی-رضا آذری-صیادمنش و...
۷ ۴
آرش
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۱۰
عزیزم با این اسامی که آوردی چاه خلا رو باز کردی رو خودت، مجید حسینی؟ اسماعیلی؟ قائدی؟ صیادمنش؟ خداوکیلی ببین با کیا باید بحث کنیم. خدایا شکرت
حمید پرسپولیسی
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۳۰
صیادمنش و قائدی و مجید حسینی و اسماعیلی جز پایه های کیسه بودن؟؟!!!! جلل الخالق
آخه کیسه کش کودن صیاد منش که اول همین فصل کیسه کش شد! کی این جز پایه های کیسه بوده؟!!
قائدی را هم که فصل قبل 800 میلیون دادید به ایرانجوان بوشهر و گرفتیدش
مجید حسینی که جز ملی پوشان جوانان و امید بود
اسماعیلی جز تیم ملی جوانان بود
حسی حسینی هم که جز تیم ملی جوانان و نوجوانان و امید بود که کیسه گرفت کدومشون در تیم کیسه مفتخور رشد کرده که حالا ادعا دارید
شما همین الانشم روزبه چشمی وخسرو حیدری و سجاد آقایی و .. دیگه را هم از صدقه سر پرسپولیس دارید پس خواهشا خفه خون بگیرید
....
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۳۴
ترکیب اصلی کیسه:
رحمتی چشمی دانشگر غفوری باقری همام تبریزی کریمی روح الله باقری محمدی مهر
اینا کدومشون در کیسه معروف شدن؟ اینا که همشون قبل از اومدن به کیسه ستاره بودن
لاشخور شماها هستید که با پول بیت المال گرونترین تیم ایران را میبندید و آخرش که هیچ گوهی نشدید میندازید گردن این و اون
شوفر مو افشون
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۳۷
پایه های کیسه همونجایی بود که بچه ها را میگرفتن بهشون تجاوز میکردن دیگه درسته؟
احتمالا حسین حسینی و مجید حسینی و نورافکن و ... هم حاصل همون تجاوزها هستن
شما بچه های مردم را نابود نکنید بازیکن سازی پیشکشتون
تجاوز جنسی- دریافت پول از والدین بچه ها و ... هزاران گثافت کاری بوده که در پایه های کیسه انجام شده خواهشا دیگه پایه های فاسد کیسه را به رخ ملت نکش
آرش
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۱۰
.
سعید از ملاشیه
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۲۹
در جواب محمود کیسه کش :
تو رو با هاشم بیگ زاده هم عوض کنن باز هم ضرره . خدایی چطور روت میشه بگی لاشخور ؟ نکنه کیسه اکادمی بازیکن سازی داره و ما خبر نداریم ؟ تمام اینهایی که گفتی از باشگاههای دیگه اومدن . فقط تیام و جبارف محصول اکادمی کیسه بودن . جالبتر اینکه باشگاه کیسه که بازیکن سازه منتظره برانکو لیست بده بره التماس لیست برانکو بکنه .....خاک تو سرتون که خر به دنیا اومدین و گاو از دنیا میرید
احمدرضا
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۲
خطاب به صاحب كامنت بالايي (محمود) اولاً لاشخور شما كيسه كشا هستين كه تاريختون مزين شده با لاشخوري ،زد و بند ،دروغ و البته دوپينگ(سركار خانم مجيدي ).
شما خجالت هم نميكشين ؟ همين الان تو تيم منحوستون سپهر حيدري،روزبه چشمي از نونهالان تا انيد توي پرسپوليس بودن و يه سرچ بزني عكساشونم ميبيني.
هاشمي نصب،علي انصاريان و ... كه ديگه ميشناسن لاشخوراي بزرگترت.
شماها هيچي ندارين به جز به لوگو كه اونم جريانش رو همه ميدونيم عسيسم
صهبا
يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۶:۰۲
این وسط متاسفانه کسی به رتبه‌های آکادمی کیا ( مهدی مهدوی کیا ) توجهی نمیکنه که با قدرت تمام همگی در صدر جدول هستند .اگر روزی استعداد‌یابی و پرورش بازیکنان رو به این افراد مسئولیت پذیر بدن هم استقلال هم پرسپولیس و هم تیم ملی آینده ای درخشان خواهند داشت....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر